Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Brązowy brud w uchu.

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 01 kwi 2012, 17:12

Raya ma grzyba z bakteriami - jakimi się nie dowiedziałam. Przepisał nam weterynarz maść i póki co smarujemy i czyścimy uszka. Zobaczymy czy się coś poprawi ;p
ObrazekObrazek
blaaa
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Raya
Imię: Natalia
Wiek: 17
Lokalizacja: Wrocław
Dołączył(a): 25 mar 2012, 12:09

Re: Brązowy brud w uchu.

Nieprzeczytany postprzez PaulinaSzajba » 01 maja 2012, 10:42

w takich syt.w czasie oczekiwania na wizytę u weta polecam krople propolisowe - sa bakterio i grzybobójcze w dodatku propolis jest bardzo dobry na stany zapalne . Propolis - jako jedyny dał efekty w leczeniu gronkowca w uszach u mojego amstaffa w bardzo krótkim czasie ulżył w jego cierpieniu . Od tego momentu stosuję kropli z propolisem również profilaktycznie przy czyszczeniu ucholi ONków. - ale pamiętajmy że nawet gdy podczas stosowania tych kropli szybko będą efekty to mimo wszytko wizyta u weta wskazana .

Autor postu otrzymał pochwałę
PaulinaSzajba
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Imię: Paulina
Wiek: 22
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 1
Dołączył(a): 30 kwi 2012, 21:18

Re: Brązowy brud w uchu.

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 01 maja 2012, 10:45

Paulina, to jakieś konkretne krople? Jak się nazywają?
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z tym nie radzi
Brawurka
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 40
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 7
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Brązowy brud w uchu.

Nieprzeczytany postprzez PaulinaSzajba » 01 maja 2012, 10:50

Nie - każde krople z dużą zawartościa propolisu - ja kupuję w zielarskim ponieważ tam wiej % propolisu niż w aptecznych .
Jeżeli pies nie ma na tyle duzych problemów z uszami ze nie doszło do preformacji błony bębenkowej moga być krople - jesli błona została uszkodzona to jak w przypadku wszystkich kropli na spirytusie - odpadają Ale jest tez maść propolisowa- jest bardzo gęsta i trudno ją rozprowadzić ale tak samo skuteczna .
taka maść rozrzedzałam olejkiem z drzewa herbacianego - równiez na zapalenia , grzyby itd. i wtedy miałam papkę która swobodnie wypędzlowałam uchol .
PaulinaSzajba
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Imię: Paulina
Wiek: 22
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 1
Dołączył(a): 30 kwi 2012, 21:18

Re: Brązowy brud w uchu.

Nieprzeczytany postprzez dariex » 01 maja 2012, 21:05

Mój Chiv dość często miewa infekcje ucha,więc dzieki serdeczne za podpowiedź co można opcjonalnie zastosować .

http://smon.pl
dariex

Klubowicz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 33
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 12
Dołączył(a): 24 lis 2011, 21:05

Re: Brązowy brud w uchu.

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 05 maja 2012, 18:20

Ja mojej czyścilam otifree a kropiłam chyba otimax-em :)Uszka już dawno ma zdrowe :P
ObrazekObrazek
blaaa
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Raya
Imię: Natalia
Wiek: 17
Lokalizacja: Wrocław
Dołączył(a): 25 mar 2012, 12:09

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje