Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Budowa kojca

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 21 kwi 2011, 19:20

Ponieważ przygarnęliśmy suczaka późną jesienią i nie było zbytnio możliwości wybudować porządny kojec, teraz chcemy za to się zabrać.
W związku z tym proszę o jakieś doradztwo.
Na początku podłoga.
Zamysł mam taki. Wylewka, styropian 2cm, zaimpregnowane deski i na to myślę żeby położyć wykładzinę PCV co by łatwiej było utrzymać czystość. Z drugiej strony nigdzie w kojcach nie widziałam, żeby pies miał wykładzinę :lool:
Dalej boki.
Na razie jest siatka, ale chciałabym ją zdjąć i w to miejsce wstawiać poziomo deski. Ale nie wiem czy to dobry pomysł, bo w lecie może być jej gorąco, bo nie będzie przewiewu więc pomyślałam że warto było by taką boczną ściankę podzielić na trzy poziome części przykręcane do metalowych kantówek. Tylko nie wiem jak to sprawdzi się w praktyce :scratch.

Macie jakieś pomysły?
Karoll
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 35
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: Budowa kojca

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 21 kwi 2011, 19:34

m,y mamy tak, że w budzie ma deski położone, na to styropian ten najtrwalszy (coby nie pokruszyła za szybko) na to deski i wykładzina stara z takim długim futerkiem i ona przybita :)i przed tym ma miejsce, obok buty taras, na którym może się wylegiwać, a między tym a tym to ma deski położone (miejsce na miski i przejście) i to pod dachem jest, i ma bez dachu a na ziemi położona blachę i tam jest kuweta :lol:
nio i zapomniałam, ze jednej strony jest mur, z jednej metalowy płot i uliczka metalowa, a reszta to wygląda jak stajnie dla konia, bo ma takie przerwy między równoległymi deskami...

efektywnie nie wygląda bo z drewna jest, ale myślimy, że może jej to pomalujemy i będzie kolorowo, ale mieszkanko ładne :)

mam nadzieję, że chociaż naświetliłam jak ten kojec wygląda :)
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Budowa kojca

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 21 kwi 2011, 19:37

Łukasz - Franxtone robił kojec, może zgłosi się do tablicy :)
2cm styropianu - nie za cieńko?
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Budowa kojca

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 21 kwi 2011, 19:43

Pewnie mialo byc 20cm...
nebrot
Losowy avatar

Re: Budowa kojca

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 21 kwi 2011, 19:44

Może być i 5cm mnie tam wsio ryba i tak śpi w domu, a w ciągu dnia w kojcu na fotelu :lool:
No co Wy? Daje się 20 cm?
Karoll
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 35
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: Budowa kojca

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 21 kwi 2011, 19:48

Nie wiem, my do ocieplenia strychu dalismy 10cm i to bylo malo pomimo ogrzewania kaloryferami, wiec zalozylam, ze dla biednego piesia zima w budzie to pewnie mogloby byc 20cm :D
nebrot
Losowy avatar

Re: Budowa kojca

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 21 kwi 2011, 19:52

styropian to tania rzecz, widzę na allegro nawet za 10zł, także lepiej dać z 15-20cm, bo od ziemi "ciągnie" najwięcej... ale niech się fachowcy-kojcowcy wypowiedzą :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Budowa kojca

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 21 kwi 2011, 19:57

ja mam nie całe chyba 10 cm, ale Sonia w jesieni nie chciała spać w budzie, dopiero jak śnieg spadł i przymroziło, bo fakt strasznie ciepło tam było (sama sprawdzałam i człowiek tak się zgrzał przez chwile tam leżąc...) :)
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Budowa kojca

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 21 kwi 2011, 20:06

Nie wiem czy się przyda czy nie, ale nasz kojec wyglada tak..

Obrazek

Obrazek

z tym że to jest Leny "letnia rezydencja" na czas kiedy jesteśmy w pracy, zimą zostaje w domu, spi w domu..w przyszłym roku prawdopodobnie bedzie trzeba wymienić podłogę ( mamy tylko jakąś płyte wiórową, czy jak tam zwał)....

Generalnie jeżeli pies miałby być w kojcu na stałe to ten zdecydowanie nie jest odpowiedni......

wg mnie powinien mieć jedną ze ścian pełną ( żeby osłonić od wiatru, czy deszczu)...coś w tym typie...

http://kojec.com.pl/?gclid=CPfWodKmrqgCFQWFDgodxBUhHw
ewachw
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Wiek: 42
Lokalizacja: Włoszakowice k/ Leszna
Pochwały: 5
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:12

Re: Budowa kojca

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 21 kwi 2011, 20:15

" Drzwi otwierają się tylko do wewnątrz kojca. Rozwiązanie to eliminuje zagrożenie związane z atakiem psa. Możliwość zamontowania siłownika ze sterowaniem przez pilota do zdalnego otwierania i zamykania kojca na odległość (dopłata 520 zł)"
"Dzięki obrotowej klapie z karmidłem nie musimy mieć kontaktu z psem."
:shock:czy tylko ja mam jakieś skojarzenia? i czego się dziwić że ludzie traktują psy jak "obrońcę", "zabawkę", zwierze które chce na pewno ugryźć nawet jeśli wącha trawkę, skoro w taki beznadziejny, pusty sposób reklamuje się akcesoria dla psa :?Kojce estetyczne, ale polityka reklamy na poziomie -100.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • Sens kojca dla psa
    1, 2, 3, 4, 5przez saacrum » 01 lis 2012, 16:43
    46 Odpowiedzi
    2533 Wyświetlone
    Ostatni post przez Raspberrydream Zobacz najnowszy post
    06 lis 2012, 13:43
    Ogólne rozmowy