Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Re: Całkiem nie o psach, ale ważne!

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 19 lut 2012, o 18:56

Marcowym?
Angua [*]
Obrazek
madzik999
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bjorn, Ursa, Hugo
Imię: Magdalena
Urodziny
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 19 lut 2012, o 18:59

Aga i N napisał(a):I obowiązkowo do kanapek sosik czosnkowy made in Aga Nazgulowa ;-)

jak robisz ten sosik ? :D
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 19 lut 2012, o 19:04

madzik999 napisał(a):Marcowym?

no kotecki które wyszły z nor żeby pojęczeć pod blokiem :-P

-- 19 lut 2012, o 19:11 --

2 ząbki czosnku (polskiego)
3 łyżki majonezu,
3 łyżki jogurtu naturalnego gęstego (np. grecki, lub po prostu gęsty),
sól do smaku, szczyptę słodkiej papryki, pieprz (ja dodaję miligramy miligramów lub wcale bo nie lubię pieprzu)
i zioła: bazylia i oregano do smaku (w sumie wychodzi z 1,5 łyżeczki od herbaty łącznie).

Bazylię i oregano jeśli są suszone z paczki to trzeba zalać wrzątkiem, po 3-4 min. odsączyć i wrzucić do miski razem z pozostałymi składnikami. Czosnek oczywiście wycisnąć przez wyciskacz.
Najlepszy sos to taki "przegryziony", po ok. 2 godzinach w lodówce, ale my jemy od razu:).

Proporcje wg uznania, jeśli sos za mocny albo za słaby, po prostu trzeba dorzucić więcej majonezu lub jogurtu - wedle uznania. Ja wolę majonez :)
W necie jest dużo przepisów na sos czosnkowy :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 19 lut 2012, o 20:51

Aaaa no tak ;-) matko kochana, jak ja się cieszę, że szczeniaki to nie koty - nie mają w zwyczaju spotykac się pod moim domem drąc się w niebogłosy :przerażenie:
Angua [*]
Obrazek
madzik999
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Bjorn, Ursa, Hugo
Imię: Magdalena
Urodziny
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 22 lut 2012, o 17:17

Aga co do kociarstwa to masz rację, zapewne już niedługo zacznie się darcie ryjków. ;-) A najlepsze jest to, że Zulus jak usłyszy "kici kici" to się napusza i pręży jak nie wiem co - zaczyna mu odbijać na punkcie kotków.
Sosik robimy podobnie tyle, że dodajemy jeszcze szczypiorku i czasem przyprawę Tzatziki mniam mniam.
Kiria
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zulus

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 22 lut 2012, o 19:18

a co do sosu czosnkowego to każdy robi, ale na inny sposób :)
ale wszystkim smakuje :)

my przeważnie na szybko to jogurt naturalny a czosnkiem i solą. Ale jak jakaś impreza to jogurt naturalny, serek homogenizowany, starty ogórek i czosnek z solą.

a co do pieprzu to ja go uwielbiam :D i wszystko co robię i ma być dodany pieprz to aż czarno czasem jest :ooops: :ooops:
latem jak robię sałatki czy kotlety to jak ja robię to wiadomo, że palić będzie :D
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez monika » 22 lut 2012, o 21:54

Jeśli chodzi o sos czosnkowy, to ja go nie lubie :negatyw: W ogóle to ja jakis wampir jestem :roftl:
monika
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 23 lut 2012, o 17:01

monika napisał(a):Jeśli chodzi o sos czosnkowy, to ja go nie lubie :negatyw: W ogóle to ja jakis wampir jestem :roftl:

ja ostatnio wszytko jem z sosem czosnkowym! :D
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 26 lut 2012, o 07:54

Taki sosik to dobra ochrona przed choróbskiem więc warto go jeść z czym popadnie.
Kiria
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zulus

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 26 lut 2012, o 13:39

Alina, a jaki ogórek, świeży czy kiszony? :) ja znalazłam w sieci przepis na sos ten z da grasso...
różni się raptem tym, że czosnek pokrojony w ćwiartki zanurzają w oleju aby sos był łagodniejszy... tylko ciekawe na ile czasu zanurzyć? I czy czasami do tego oleju nie przenikną te magiczne właściwości zdrowotne czosnku?
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje