Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

długośc podawania cani agilu

jedno opakowanie/ 1-3 miesiące
1
17%
kilka opakowań/ 3-6 miesięcy
0
Brak głosów
dłużej / rok
1
17%
bardzo długo / więcej niż rok bez przerwy
4
67%

Liczba głosów : 6

Cani agil - jak długo podawaliscie bez robienia przerwy? :)

Nieprzeczytany postprzez shida » 19 sty 2012, o 14:44

Bardzo mnie ostatnio zaciekawiła sprawa podawania jendego z preparatow na stawy - mianowicie cani agilu... na opakowaniu jest informacja o sugerowanym podawaniu np od 4 miesiaca do zakonczenia wzrostu psa... czyli przyjmujac ze podajemy u ONka to do 12-18 miesiaca... jesli bylby to molos to i do 2 lat... nie ma zadnej informacji o koniecznosci robienia przerw itd...

zastanowilo mnie to mocno bo jest to preprat zawierajacy w skladzie czarci pazur... a np dolfos na opakowaniu preparatu arthrodol pisze by stosowac 7-14 dni i bodajrze mozna przedluzyc ale tak do miesiaca i konsultacja z wetem... oczywiscie dawka czarciego pazura jest zupelnie rozna przy tych specyfikach - w cani agilu jest go duuuzo mniej... ale zastanawiam sie czy sa jakies informacje wlasnie o dlugotrwalym podawaniu tego suplementu...

moze ktos z was stosowal go dluzej i moze podzielic sie informacja na ten temat ? czy wszystko bylo ok? jak dlugo stosowany - orientacyjnie oczywiscie :) czy u szczeniaka czy doroslego/starszego psa? czy byly jakies klopoty ze strony ukladu pokarmowego? czy jesli byly poczatkowo jakies klopoty ze strony aparatu ruchu (miesnie/sciegna/stawy) to czy klopoty (kontuzja/dysplazja/stany zapalne...) ustapily i jak dlugo utrzymywal sie efekt ?

a moze ktos ma info od swojego weta ktory stosowal przewlekle u jakiegos psa/psow ???

oczywiscie jesli komus sprawdzil sie jakis inny preparat szczegolnie dzialajacy przeciwzapalnie i to nie tylko na kosci ale i sciegna/miesnie to bede bardzo wdzieczna za informacje :)))

najbardziej ciekawi mnie akurat cani agil bo zakupilam go jakis czas temu mojej borderce i bardzo fajnie na niego zareagowala :) i wlasnie ciekawi mnie czy moge go jej podawac dluzej niz 1 duze opakowanie ktore starczy jej na ponad 3 miesiace ;)
jest to tez chyba jeden z najstarszych preparatow z czarcim pazurem dostepnych na rynku wiec chyba najwieksza szansa ze troche osob/psow go przetestowalo :)))
shida
Losowy avatar

Re: cani agil - jak długo podawaliscie bez robienia przerwy?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 19 sty 2012, o 15:30

Cani Agil podawaliśmy nieprzerwanie przez ponad rok (od 8 tygodnia życia do osiągnięcia wieku kilkunastu miesięcy, nie pamiętam dokładnie ilu) - zero problemów.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez shida » 19 sty 2012, o 16:06

super :) dzieki za info :) dawales typowa dawke ? 1tabletka na 10kg czy ta wieksza 1,5 ???

moja dostaje wlasnie ta mniejsza :)
shida
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Agnieszka » 19 sty 2012, o 16:21

Z tego co pamiętam dawaliśmy standardową dawkę 1 tabletka/10 kg.
Agnieszka
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Agnieszka

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 19 sty 2012, o 17:37

[OT] A wiecie co, kupiłam takie smakole Dr Seidla i one są z suplementem na stawy + czarci pazur - a teraz czytam w necie że ten czarci pazur działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwobrzękowo :scratch Jak go nic nie boli to chyba lepiej zdrowemu i dorosłemu psu nie podawać tych smakoli w tych dawkach co piszą na opakowaniu? :scratch
[/KONIEC OT]
Niestety o Cani Agil się nie wypowiem bo nie stosowałam.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 19 sty 2012, o 17:59

Agnieszka napisał(a):Z tego co pamiętam dawaliśmy standardową dawkę 1 tabletka/10 kg.

Potwierdzam.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 19 sty 2012, o 20:43

Xandi dostaje od 3 miesiąca życia cani agil, tyle że nie wiem czemu podaję tą dawkę 1,5 tab na 10 kg. Może mu zmniejszyć?
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 19 sty 2012, o 20:55

Bardzo ciekawy temat, aż sprawdziłam co ma w składzie Caniviton Forte i też ma czarci pazur, nawet nie wiedziałam :roll: . Ponieważ Zygmunt ma zwyrodnienie kręgosłupa, wet prowadzący kazał podawać ten preparat bezustanie, czyli do końca życia psa. Je go od października 2010r codziennie, w dawce jak na opakowaniu i nic złego po tym się nie dzieje.
Suczakowi podaję profilaktycznie 1opakowanie w roku, nie ciągle.
Karoll
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez shida » 20 sty 2012, o 11:27

dzieki :)) no wlasnie kontrowersyjne jest tez to ze byly opracowanai wlasnie mowiace zeby nie podawac dlugo... i robic przerwy... ale z drugiej sa leki ktore nawet na opakowaniu maja info o dlugotrwalym podawaniu i maja w skladzie czarci pazur :) pewnie to jak z wszystkim najpierw ostroznosc a potem w miare badan okazalo sie ze mozna dluzej...

osobiscie tez znalazlam ciasteczka dla psow takie np na szkolenie zawierajace caly zestaw roznosci na stawy w tym czarci pazur... troche mnie to zaskoczylo bo nie bylo informacji ze to tylko dla psow majacych klopoty ale ze dla wszystkich... profilaktycznie ? ;)

nie znalazlam tylko karm ktore by to zawieraly ;) choc moze i takie sie pojawia ;)
shida
Losowy avatar

Re: Cani agil - jak długo podawaliscie bez robienia przerwy?

Nieprzeczytany postprzez ArletaParys » 15 lip 2014, o 11:19

Karmie Parysa od 2 roku życia ( we wrześniu będzie miał 6 lat) więc od 4 la bez przerwy ... ostatnio przeszedł operację na zerwane wiązadło w kolanie i przy kontrolnym rtg wyszło iż ma zwyrodnienia w stawach łokciowych prawa gorzej lewa lepiej ... niestety piesio ma uszkodzoną genetykę w tym zakresie ... nie dało się temu zaradzić ... ma blachy w kolanie i we wszystkie 3 łapy podane komórki macierzyste własne ... wet zalecił podawanie CaniAgil choć niewiele będzie miał wspólnego z prewencją jednakże tak jak kom.macierzyste nie uzdrowią ale wyhamują proces destrukcji ... jakkolwiek nic Parysowi się nie dzieje.
ArletaParys
Nowy forumowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Arleta

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje