Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Inne psie sporty np. agility, frisbee, dogtrekking, bikejoring czy psie zaprzęgi.

Canicross

Nieprzeczytany postprzez aport » 05 maja 2014, 12:19

Canicross to stosunkowo młoda dyscyplina wywodząca się wprost ze sportu psich zaprzęgów. Tyle, że zamiast sań czy wózka ciągniętego przez psy, na końcu linki znajduje się człowiek. Warunkiem sukcesu jest więc dobra współpraca jednego z drugim. Czworonóg dodaje człowiekowi energii, człowiek jest zaś elementem myślącym i decydującym. Choć najbardziej doświadczeni zawodnicy niekiedy zastanawiają się, kto w ich zespole naprawdę rządzi.
Obrazek
Z pewnością do uprawiania tej dyscypliny sportu mogą nadawać się owczarki http://www.psy.elk.pl/rasypsow/213,opis-rasy-owczarek-niemiecki.htm. Wydaje się, że do canicrossu najbardziej będzie pasował pies haski. Nie jest to jednak konieczne, może to być każdy pies, który lubi biegać. Ważne żeby pies był duży i silny. Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów dodaje, że „każdy” oznacza takiego, który ma przynajmniej 12 kilogramów masy (i nie mówimy tutaj o otyłych jamnikach). Przynajmniej takie dopuszczane są do zawodów organizowanych przez Związek.
aport
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Owczarek niemiecki: Buba
Imię: Angelika
Wiek: 38
Lokalizacja: Gidle
Dołączył(a): 22 paź 2013, 08:24

Re: Canicross

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 05 maja 2014, 12:43

ja biegam z psem. ale pies ma biec obok mnie albo luzem, bo biegam w celu spalania tłuszczu, a jak futro będzie mnie ciągnęło to spalę go mniej :roftl:
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 6
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: Canicross

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 05 maja 2014, 17:12

Ja biegałam przez jakiś czas, ale sobie darowałam, bo przez pierwszy kilometr Luna ciągnęła mnie, ale już dalej to ja ją ciągnęłam. I bynajmniej nie dlatego, że była zmęczona, tylko dlatego, że jej się nudziło biegnięcie cały czas przed siebie i musiała co jakiś czas zrobić nagły zwrot, albo pociągnąć w bok. Okręcanie mnie smyczą też było częstym numerem.W końcu stwierdziłam, że mam dość wrzynającego się w żołądek pasa biodrowego i przerzuciłyśmy się na rower :)
Nyks
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna
Imię: Maria
Wiek: 18
Lokalizacja: Warszawa/Nowa Wieś
Dołączył(a): 03 mar 2013, 16:06

Re: Canicross

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 01 lip 2014, 12:10

Czym się różni canicross od dogtrekkingu?..... Bo i tu i tu pies biegnie na lince z amortyzatorem obok człowieka....
Nakasha
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Wiek: 28
Lokalizacja: Kuriany - Białystok
Pochwały: 7
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Re: Canicross

Nieprzeczytany postprzez aport » 12 lip 2014, 17:20

pewnie co innego bieganie, co innego chodzenie. Do trekkingu potrzebne są chyba kijki i buty
Obrazek
aport
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Owczarek niemiecki: Buba
Imię: Angelika
Wiek: 38
Lokalizacja: Gidle
Dołączył(a): 22 paź 2013, 08:24

Re: Canicross

Nieprzeczytany postprzez Aletheia » 23 lip 2014, 09:02

Nakasha- dogtrekking to turystyka z psem. Pokonywanie szlaków, długie dystanse spokojniejszym tempem. No, są mistrzowie, którzy przebiegają całe trasy... Ale to niewielki procent, osoby nastawione na wygrywanie zawodów w dogtrekkingu :)
Canicross- dość krótkie dystanse przebiegane "na maxa". Cała rzecz polega na pędzeniu przed siebie ile sił w sześciu nogach :)
Aletheia
Avatar użytkownika
Świeżak
Imię: Alicja
Wiek: 22
Lokalizacja: Lublin
Dołączył(a): 06 paź 2013, 15:03

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post