Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Carnilove

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 02 sie 2016, 15:09

Została zbadana poglądowo i nic niepokojącego nie zobaczył/ nie wyczul, badania krwi i moczu miała robione, wszystko okej. W piątek jade zawieźć kupke do badań i dalej będziemy szukać, a jak nic się nie znajdzie to właśnie wet zaproponował przerzucenie na mięcho.
A co do Twojego pytania, kilka dni czekając na granulat gotowałam jej ryż z warzywami i do tego surowe mięcho, 2 dni jadla wszystko super, na trzeci dzień wyjadla tylko miecho, wieczorem ostała tylko ryż to nie ruszyła,na drugi dzien tak samo :mur:
Urwanie głowyz tym psem ;-)
Paulina16
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Leti
Imię: Paulina
Wiek: 20
Lokalizacja: Miastko
Pochwały: 2
Dołączył(a): 09 lip 2015, 09:35

Re: Carnilove

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 03 sie 2016, 08:26

Zwróciłaś może uwagę czy w kupie był niestrawiony ryż? Ja gotuję mięso z kurczaka (czasem dorzucam podroby) a potem wrzucam ryż i czekam aż pobierze całą wodę i zrobi się z niego papka. Dodaję surową marchewkę i olej. Ryż "pachnie" mięsem więc zajadają aż im się uszy trzęsą.
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Wiek: 41
Lokalizacja: Zasów
Pochwały: 9
Dołączył(a): 25 sty 2016, 13:48

Re: Carnilove

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 03 sie 2016, 08:32

W takim razie masz kapryśnika zwyczajnego :D
Proponuję w takim razie karmienie, jak dotychczas, z tym,że stawiasz michę o określonej porze, jak nie zje w ciągu 15 minut, zabierasz i dajesz dopiero na następny posiłek.
Jeżeli jest zdrowa,a wybredna,to powinno pomóc.
Znam to z własnego doświadczenia,bo mój potrafi robić to samo.
Nie przejmuj się, jak kilka dni będzie mieć focha, potem zrozumie,że to Ty karmisz, nie miska i jeżeli nie zje,to będzie głodna.
Więcej ruchu, więcej treningów, przegonisz, w brzuszku zaburczy,to przeprosi się z michą.
Urozmaicaj jej jedzenie, wątków o karmieniu jest tu sporo, więc jadłospis też znajdziesz.
Moje zwierzę należy do tych kapryśnych na maxa, jednak nauczył się,że jak nie wyczyści michy,to nic nie dostanie, nawet kawałeczka mojej kanapki. Teraz sam przychodzi i komunikuje,że jest głody. Czasem zjada pół swojej dobowej porcji,czasem półtorej. Jest szczupły,ale bardzo aktywny, więc ilością pożywienia nie przejmuję się tak bardzo. Czasem stwierdza,że nie jest głodny i nie je dwa dni.
Uszy do góry, konsekwencja i będzie dobrze.
Jako ciekawostkę powiem Ci,że mam pod opieką, na czas wyjazdu właścicieli, dwa owczarki. Z jedzeniem cudują, że głowa mała. Będąc ze mną wiedzą,że jak nie zjedzą,to ich strata, micha nie będzie stała całą dobę. Więc na wszelki wypadek wszystko znika, zabieram michy i zostawiam tylko wodę. ;)

-- 3 sie 2016, o 08:34 --

Zgój napisał(a):Zwróciłaś może uwagę czy w kupie był niestrawiony ryż? Ja gotuję mięso z kurczaka (czasem dorzucam podroby) a potem wrzucam ryż i czekam aż pobierze całą wodę i zrobi się z niego papka. Dodaję surową marchewkę i olej. Ryż "pachnie" mięsem więc zajadają aż im się uszy trzęsą.

To jest bardzo dobry sposób-rosołek,a na nim ugotowany ryż. Też tak robię,a poza tym rozgotowany jest lekko strawny, jedyny wyjątek-marchew gotuję w rosole w całości,a potem wyjmuję i gniotę tłuczkiem do kartofli(ten,kto wymyślił szybkowar, był geniuszem).
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Carnilove

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 03 sie 2016, 10:52

Ja tak robię, ze nie zje to zabieram miche i nic do następnego posiłku,gorzej z domownikami (oh biedny pies, głodny na pewno rzucę mu mięcho jak niedobra Paulina nie będzie patrzeć). Były dni ze była głodna az jej w brzuchu burczalo ale karmy nie tkela, więc może to jednak wina karmy. Wczoraj wieczorem wyczyscila miche, a dzisiaj rano już nie tknela. I tak w kółko..
Moja ma 65-67 w kłębie a waży 28 kg, konstrukcja gwoździa po prostu ;-)

A co do kupy, nie zauważyłam niestrawionego ryżu ani nic niepokojącego.
Paulina16
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Leti
Imię: Paulina
Wiek: 20
Lokalizacja: Miastko
Pochwały: 2
Dołączył(a): 09 lip 2015, 09:35

Re: Carnilove

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 03 sie 2016, 15:42

Paulina, skoro rodzice i inni domownicy podtykają ciągle coś pod nos,to pies nie jest po prostu głodny ;)
28 kg to żadna rewelacja,ale też nie jest najgorzej. Mój Falko przez długi czas ważył niewiele więcej, mimo,że samiec. Teraz jest to 37 kg.
Może pogadaj z rodziną,że od karmienia jesteś ty i koniec, kropka, ustalcie to po prostu.
Wytłumacz rodzinie,że przez takie postępowanie pies coraz bardziej wybrzydza, że owszem, można podetknąć coś pysznego,ale nie za darmo-za zestaw komend np.
Dopóki się z rodziną nie ogarniecie,to tak będzie,bo a nóż widelec spadnie coś lepszego, niż mam w misce.
Powodzenia.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Carnilove

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 03 sie 2016, 21:55

Gadać można jak do ściany, a jak zwracam uwagę to "zazdrosna jesteś" :roftl:. Ale pokazałam mamie Twój wpis i chyba stwierdziła, że nie kłamie nic jej dzisiaj nie dała 'na lewo'.
Dzisiaj rano nie ruszyła karmy, wieczorem też nie. Choć dziwna sprawa, bo jako nagrodę za komende to je te chrupy :lool:
Paulina16
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Leti
Imię: Paulina
Wiek: 20
Lokalizacja: Miastko
Pochwały: 2
Dołączył(a): 09 lip 2015, 09:35

Re: Carnilove

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 04 sie 2016, 09:23

O widzisz,to w takim razie w ten sposób przemycaj jej jedną porcję lub jej pół.
Po prostu miska jest mało atrakcyjna dla psa, skoro może dostać z ręki. Wykorzystuj to skrzętnie, możesz też wrzucać do miski po kilka kulek karmy i jak zje,to nagradzać ją dodatkowo z ręki. Może to jest klucz do sukcesu w jedzeniu, w każdym razie warto spróbować.
Mam nadzieję,że to,co sobie rodzinka poczyta na forum, da do myślenia.
Zawsze możesz pytać,bo każdy z nas ma swoje sztuczki i patenty i niektórymi się jest w stanie podzielić ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Carnilove

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 04 sie 2016, 10:15

vega_bw napisał(a):Zawsze możesz pytać,bo każdy z nas ma swoje sztuczki i patenty i niektórymi się jest w stanie podzielić ;)


Ja żeby uatrakcyjnić suchą karmę dodawałem trochę papki ryżowej (którą podaję wieczorem), bełtałem to widelcem tak aby wszystkie chrupasy były oblepione. Futrzaki wcinały za porządkiem lak leci. Jeśli nie masz ryżu to możesz spróbować z karmą mięsną z puszki. Po jakimś czasie zmniejszaj ilość mięsa a z suchą karmą powinien się przeprosić.
Z racji tego że nasze futra to inteligentne bestie znam przypadek kiedy to wszystkie chrupki leżały obok miski wylizane z mięska do czysta... :mur:ale próba nie strzelba.
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Wiek: 41
Lokalizacja: Zasów
Pochwały: 9
Dołączył(a): 25 sty 2016, 13:48

Re: Carnilove

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 05 sie 2016, 17:34

Dzisiaj krew pobrana do badania, kupa oddana, jutro bede miec wyniki i będzie wszystko wiadomo.
Przed chwilą dostała swoją porcje, pół zjadła od razu, resztę trochę ją zachęcała ale zjadla. Zauważyłam że jak np. stoję koło niej i ją chwałę, np. "oo dobry pies,super" to je chętnie. :ok:
Paulina16
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Leti
Imię: Paulina
Wiek: 20
Lokalizacja: Miastko
Pochwały: 2
Dołączył(a): 09 lip 2015, 09:35

Re: Carnilove

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 05 sie 2016, 17:38

e to typ jak moja Panda :roftl:z rąsi też karme jadła :D

wydziwiałam kombinowałam w końcu się wkurzyłam miche stawiałam tylko w wyznaczonych godzinach na 15min :Dtera zjada od razu jak nie to michy nie widzi do następnego razu :D
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje