Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Chihuahua ratownikiem

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 17 wrz 2013, o 23:22

http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/chihuahua-zdal-egzamin-i-zostal-psem-policyjnym/hg8c4

Jeden z najmniejszych psów, chihuahua, zdał egzamin na policyjnego psa w Japonii - informuje bbc.co.uk. Jest to pierwszy taki przypadek. Pies wabi się Momo.
Chihuahua Momo, fot. Reuters Chihuahua Momo, fot. Reuters

3-kilogramowy pies będzie członkiem grupy poszukiwawczo-ratowniczej pracującej przy katastrofach takich jak trzęsienia ziemi. Małe rozmiary Momo umożliwią mu wciśnięcie się w szczeliny, do których nie dotrą tradycyjne psy ratownicze - owczarki niemieckie.

- To dość niezwykłe, aby Chihuahua pracował jako pies policyjny - przyznaje rzecznik japońskiej policji.

Momo ma siedem lat i zaczyna pracę w styczniu.
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Re: Chihuahua ratownikiem

Nieprzeczytany postprzez Joan » 18 wrz 2013, o 01:06

Cudne!

P.S. Ale jest długowłosy, a do pracy tylko krótkowłose się nadają. ;-) Ten się spoci i grzywki mu nie rozczeszą. :roftl:
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 18 wrz 2013, o 01:30

Hahaha, Joan, że grzywka?
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 18 wrz 2013, o 06:58

Tak,tak grzywka się trudniej rozczesuje ha ha ha
danuta waniek
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 18 wrz 2013, o 08:09

Joan - nie wydaje mi się aby był przesadnie długowłosy, a co za tym idzie moim zdaniem jest w miarę niekłopotliwa taka długośc włosa. Przeca nie ma klakow jak hart afgański. Chyba spaniel ma więcej futra od niego.
Ja tam wiem swoje - kłak wymaga wielu godzin czesania żeby okiełznać to futro ;( chociażby jak wpadnie cały w rzepy co mój N uwielbia a ja mam ochotę się wtedy rozryczeć ;(. Raz na jakiś czas OK ale dzień po dniu? Nienawidzę września!
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Joan » 18 wrz 2013, o 09:04

Owczarek niemiecki też nie ma kłaków jak afgan, a cały czas dyskusje na każdym forum, że kłak to się do pracy nie nadaje, bo mu za gorąco. ;-)

P.S. Zależy jaki kłak. Między Wolandem a Edkiem jest ogromna różnica w okrywie. Obaj są dobrze osierścieni, ale Woland ma dosłownie kożuch na sobie, co ciekawe nigdy skołtuniony, zawsze śliski i czysty, a Edek ma podszerstek fruwający ( jak u kota) i faktycznie trzeba pilnować żeby się kluski nie robiły. Woland od pokoleń kłak a Edek po krótkowłosych. Ale i tak nie zauważyłam, żeby się któryś "pocił". :roftl:
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 18 wrz 2013, o 11:16

Ale ja nie o poceniu i nigdy przenigdy czegoś takiego nie wymyśliłam! Więc to nie na tym forum. A o utrzymaniu takiego futra jak należy.
Chyba nie o to chodzi w psie użytkowym, aby go prowadzić do psiego fryzjera na codzienne wyczęsywanie rzepów, kiedy potrzeba psa do pracy zaprowadzić. No nie ekonomiczne to.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 18 wrz 2013, o 14:35

Świetnie - bardzo jestem ciekawa jak się maluch sprawdzi. :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 7 paź 2014, o 07:58

W Polsce Chihuahua też szkoli się na ratownika! :lool:

Obrazek

Pies szkoli się w Sekcji Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Lipki.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna

Nieprzeczytany postprzez ulvhedinn » 13 paź 2014, o 01:36

No nareszcie!!!!
Cały czas mówię, że małe psy są skrajnie niedocenione- a to psy naprawdę bardzo inteligentne, chętne do pracy, zdolne do samodzielnego myślenia kiedy trzeba. A do tego wytrzymalsze niż ktokolwiek mógłby przypuszczać- osobiście mam chi z którymi biegam i dobrze wytrenowana chihuahua nie tylko spokojnie dorównuje dużemu psu w terenie, ale dużo szybciej i efektywniej się regeneruje :)

P.S. długi włos u chi powinien być lekki, tak naprawdę jest dłuższy tylko na portkach, kryzie i piórze. Bez grubego podszerstka. Reszta ciała jest pokryta sierścią gładką, niezbyt obfitą i przylegającą ;) to co czasem widzimy na wystawach, czyli kula pierza przypominająca pomeraniana, to wada.

Mam nadzieję że kiedyś spełni się moje marzenie o posiadaniu chi pracującej :)

Edit- czy na ostatniej fotce jest może maleństwo Leszka (tzn Lili Kadachi)?
ulvhedinn
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Magda
Pochwały: 16

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje