Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Choroba lokomcyjna

Nieprzeczytany postprzez pawlox98 » 20 maja 2013, o 12:11

Słuchajcie mój ok. 5 miesięczny pies ma chorobe lokomocyjna czy ona mu przejdzie? czy jest na to jakis lek? bo awiomarin mu nie pomaga tylko go otumania
Macie jakieś rady? :-)
pawlox98
Losowy avatar

Re: Choroba lokomcyjna

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 20 maja 2013, o 12:28

Co prawda moja psica choroby lokomocyjnej nie ma ale ja mam :) Mi nie przeszło do końca lecz trochę się uspokoiło :) z powodzeniem mogę jechać kilkanaście godzin autem dopóki ja prowadzę lub siedzę z przodu gdy prowadzi mój tata :D
Jedyne co mogę poradzić to żeby przed podróżą psiakowi nie dawać nic dojedzenia z pełnym żołądkiem jest masakra :nea: i robić dosyć częste postoje by psisko mogło pooddychać świeżym powietrzem :) może być też tak że może być niedobrze od odświeżacza powietrza, dla mnie to największy koszmar :roftl: Dobrze by było żeby była włączona klima albo rozchylone okno :-)
xxxkaluniaxxx
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez pawlox98 » 20 maja 2013, o 12:59

Świadomie nie dajemy mu jeść przed jazdą ale tak czy tak wymiotuje mimo braku odświeżacza odwartego okna i klimatyzacji wydaje mi sie że wyprzedzanie jest jego słabym punktem bo wtedy strasznie nim rzuca może postoje to bedzie rozwiazanie
pawlox98
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 20 maja 2013, o 13:22

Dobre rady od Weroniki dostałes. Ja bym do tego dodała "nie rzucanie sprzegłem" i bardzo, bardzo, bardzo płynną i delikatną jazdę tj. delikatne: przyspieszanie, zmianę biegów, hamowanie...

Pies w naturze nie porusza się komunikacją... Tak samo jak Ty codziennie nie chodzisz na ekstremalną karuzelę ;). Myślę że zmiana stylu jazdy dużo zmieni. Ja pamiętam jak ojca wyzywalam kiedy po pewnym weselu wiózł me zwłoki... (nie, nie spilam się :P). Od tamtej pory wiem co czuje pies narażony na "agresywną jazdę" i hamowanie "w ostatniej sekundzie".
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 20 maja 2013, o 13:24

Bardzo dużo psiaków choruje na chorobę lokomocyjną.
Z reguły przechodzi z czasem i pokonanymi kilometrami.
Możesz oswajać psa z autem.
Kazać wsiadać, dawać smakola, po czym bez jazdy, kazać wysiąść.
Potem mała runka, nagroda, wysiadka.
To wszystko musi być rozciągnięte w czasie,nic od razu i na siłę.
Zresztą, jak pamiętam pani Zofia pisała coś na ten temat. Warto poszukać na forum.
Też mieliśmy ten problem. Falko bał się panicznie samochodu. Zaczęliśmy od obwąchiwania auta, potem tak jak pisałam wyżej. Komicznie to wyglądało, bo pakowaliśmy go do auta i robiliśmy rundkę wokół osiedlowego mini ronda :) Pochwał i radości oczywiście też nie szczędziliśmy.
Teraz praktycznie nie zdarza mu się "puścić pawia".
Dla mojego rudzielca jazda samochodem zaczęła się kojarzyć z przyjemnościami: jazda do lasu, nad jezioro, na szkolenie...
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 20 maja 2013, o 15:31

Sparrow wymiotował mniej więcej między 4 a 12 miesiącem życia. Wcześniej nie, bo jadąc samochodem trzymaliśmy go na rękach (i nim nie rzucało). Potem wylądował w bagażniku i musiał się nauczyć utrzymywać na łapach :). Teraz już nie mamy tego problemu :), więc myślę, że taka choroba lokomocyjna może przejść.
Obrazek
Aśś
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 21 maja 2013, o 07:15

Nazgul na początku też miał... a na dodatek ślinił się tak, że i mnie się niedobrze robiło :roftl: . Jak on wtedy nieszczęśliwie wyglądał!!!
Ale na szczęście to mija - pies musi się przyzwyczaić do tego "obrzydliwego" antygrawitacyjnego bujania, a szybciej się przyzwyczai im my szybciej zrobimy wszystko aby podróż była jak najprzyjemniejsza i jak najmniej kłopotliwa dla naszego pupila.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 21 maja 2013, o 07:40

Aria miała chorobę lokomocyjną prawie do roku. Każdy wyjazd był na czczo, a te dłuższe jeszcze dodatkowo z aviomarinem :/ Ale od kilku mcy - tfu tfu bez rewolucji ;)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 21 maja 2013, o 08:00

W necie zaczytałam: "najbardziej narażone na chorobę są dzieci, co wiąże się z niedojrzałością układu nerwowego."

Czyli choroba... ale o jakim podłożu... czyżby u dzieci... psychicznym? Jeśli tak, to by się wszystko zgadzało - trzeba psu po prostu "wpoić", że to bujanie nie prowadzi do niczego złego, tzn. wsiada się do auta, jedzie się i po jakimś czasie wysiada i tyle, nic więcej złego się nie dzieje.

Aga i N
Owczarkowa wyga

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje