Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Chrapanie

Nieprzeczytany postprzez andykan » 4 lut 2016, o 21:21

Mam pytanie,czy Wasze psy chrapią, czy chrapanie psa może oznaczać tak jak u nas (ludzi jakby) problemy zdrowotne.
andykan
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Key vel Bono
Imię: Andrzej
Pochwały: 2

Re: Chrapanie

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 4 lut 2016, o 22:37

Zdarza się przerośnięte lub np. zwiotczałe z powodu wieku podniebienie miękkie, można to korygować jeśli pies nie tylko chrapie podczas snu ale ma też utrudnione oddychanie. Swojej 12-letniej labradorce robiłam taki zabieg jesienią.
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barbi/Figa
Imię: Barbara
Pochwały: 7

Re: Chrapanie

Nieprzeczytany postprzez gryzli » 6 lut 2016, o 12:58

U Niny jest to zależne od pozycji w jakiej śpi. Czasami chrapie jak zepsuty nawiew powietrza w Jelczu, innym razem tylko lekko szumi;) Zauważyłem że głośność chrapania jest proporcjonalna do stopnia zmęczenia:D
Obrazek
gryzli
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ninja
Imię: Bartek

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje