Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Chudy szczeniak.

Nieprzeczytany postprzez Tufus » 25 cze 2012, 07:45

Witam,

Moja sunia za tydzień skończy 5-miesięcy, według tabeli powinna ważyć około 19 kilo, a waży 16 kilo, wydaje mi się że jest za chuda.
Bardzo wyraźnie czuję jej żebra. Karmię ją trzy razy dziennie karmą purina pro plan dala szczeniąt, dostaje również owoce (jabłko, marchew),
oraz przekąski (najbardziej lubi wędzone kurze łapki). Ma ogromny apetyt, producent karmy podaje dawkowanie dla wieku oraz masy około 200g/dzień.
Ale ona po tej dawce jest głodna i chuda. Nie wiem czy jest to normalne w czasie wzrostu, czy jest coś nie tak. Pies jest regularnie odrobaczany.
Czy mogę jej zwiększyć dawkę? Czy mogę od czasu do czasu podać np. gotowaną wątróbkę wieprzową ( w jakiej ilości)?

Pozdrawiam.
Tufus
Losowy avatar

Re: Chudy szczeniak.

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 25 cze 2012, 09:00

Cześć :)

Miałam to samo z moją sunią. Była chuda. Boczki zapadnięte- tylko futerko sprawiało, że jest puchatkiem :)
Przybierała na wadze 1.4 - 1.5 kg tygodniowo.
Co tydzień byłyśmy u weterynarza żeby ją ważyć.

Szczeniak ma prawo być chudy, ponieważ szybko rośnie i nie ma jak tyć, ale....jeśli ilość kupek jest bardzo duża, kupki są luźne - masz wrażenie, że jedzenie przez nią "przelatuje" i np. sierść matowieje to być może karma jej nie służy.

U nas się to sprawdziło. Karmiona była RC maxi junior i niestety....maluszek był chudy i wiecznie głodny.

A teraz...karma zmieniona od ok. 2 tyg. boczki już się troszkę wypełniły, sierść lśni.
Osobiście uważam, że lepiej jak szczeniaczek jest szczupły a niżej pulpetowaty - to lepiej dla zdrowia, np. dla stawów.

Nie jestem za podawaniem wieprzowiny...z wątróbką też bym się wstrzymała, lepiej już mięsko jakieś podać ( indyk, kurczaczek) - chociaż z mieszaniem mokrego z suchym też należy uważać, zwłaszcza u maluchów, które często mają bardzo wrażliwy układ pokarmowy.

Najlepiej jak weterynarz wyliczy maluchowi kaloryczność. Tabela - tabelą, ale wszystko zależy też od tego jak szybko maluch przybiera na wadze, ile tygodniowo, ile waży obecnie itp.

Na tej podstawie wiesz, ile kalorii dziennie powinien dostawać.

Najlepiej udać się do weterynarza i on sam oceni, czy jest OK.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 38
Pochwały: 11
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: Chudy szczeniak.

Nieprzeczytany postprzez martam111 » 02 lip 2012, 19:02

Moja sunia za tydzień kończy cztery miesiące i waży 15,5 kg i tez jest chudziutka, żeber może jej nie widać ale jest bardzo szczuplutka. Karmię ją 2 razy dziennie. Podstawą jedzenia jest sucha karma, ktorą "dosmaczam" czymś dobrym. Np gotuję kurze łapki z marchewką i powstaje galareta, do której dorzucam własnie suchy pokarm. Uwielbia to. Tyje 1 kg na tydzień- czyli prawidlowo.
Ale faktycznie te 16kg w wieku prawie 6 miesięcy to troszke mało...a co mówi weterynarz?
Jeśli wszystko jest z nia w porzadku, to może taka jej uroda :-)
martam111
Losowy avatar

Re: Chudy szczeniak.

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 02 lip 2012, 21:38

Cztery miesiące to powinna dostawać trzy/cztery razy dziennie. No i ważne by regularnie odrobaczać takie maluszki. Nawet jak w kupce nic nie widać, to robaki mogą być, niestety.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Chudy szczeniak.

Nieprzeczytany postprzez martam111 » 06 lip 2012, 11:01

Karmię moją sunię 2 razy dziennie, według tego co powiedziała pani z hodowli, z której ją mam i weterynarz. Przybiera na wadze prawidłowo, rośnie i wszystko jest ok.
martam111
Losowy avatar

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post