Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Cieczka,a kąpanie?

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 12 lis 2011, o 12:59

Witajcie, dzisiaj rano zauważyłam,że Daisy zaczęła lekko krwawić i wszystko wskazuje na to,że to pierwsza cieczka- dziś stała się kobietą niedługo skończy 9mscy, odrazu poleciałam do zoologicznego po pampersy dla niej.
Czy można psinkę wykąpać podczas cieczki czy też nie?
Pierwsza cieczkę jakoś przetrzymamy,ale chyba kiedy Daisy skończy 1rok to sterylizacją ją czeka,bo nie będę ryzykowała zastrzykami i chemią,bo nie chcę żeby miała nowotwór jak moja ostatnia sunia..

Pozdrowionka ; -)
Karolina88
Losowy avatar

Re: Cieczka,a kąpanie?

Nieprzeczytany postprzez Maksio1 » 12 lis 2011, o 22:16

sterylizację należy wykonać przed cieczką zdecydowanie im wcześniej tym lepiej. poza tym nie myl psa z człowiekiem po pierwsze jeśli nie musisz to jej nie komp op drugie jak już musisz to nie ma przeciwwskazań do kąpieli po zakończonej cieczce radzę skontaktować się z weterynarzem radzę wybrać dobrze i zapytać się jak ten zabieg wygląda (prawidłowa wersja to usunięcie macicy ze wszystkim) podwiązywanie czy wycinanie jajowodów jest niewskazane. Kastracji i sterylizacji dokonuje się przed a nie po pierwszej ruji gdyż sunia nie wydziela jeszcze hormonów jest to dla niej najbardziej korzystne.

Pozdrawiam
Maksio1
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 13 lis 2011, o 09:55

Maksio1 napisał(a):sterylizację należy wykonać przed cieczką zdecydowanie im wcześniej tym lepiej. poza tym nie myl psa z człowiekiem po pierwsze jeśli nie musisz to jej nie komp op drugie jak już musisz to nie ma przeciwwskazań do kąpieli po zakończonej cieczce radzę skontaktować się z weterynarzem radzę wybrać dobrze i zapytać się jak ten zabieg wygląda (prawidłowa wersja to usunięcie macicy ze wszystkim) podwiązywanie czy wycinanie jajowodów jest niewskazane. Kastracji i sterylizacji dokonuje się przed a nie po pierwszej ruji gdyż sunia nie wydziela jeszcze hormonów jest to dla niej najbardziej korzystne.
Pozdrawiam

Nie mylę psa z człowiekiem;] mam taką konieczność i tyle. Mówisz,że sterylizacji najlepiej dokonuje się przed,a nie po pierwszej rui ,a ruja w czasie cieczki pojawia się w w II fazie cieczki czy tak czy tak jest za późno , żaden weterynarz mi psa nie wysterylizuje podczas cieczki i każdy to potwierdzi,że sterylizacja suczki w czasie cieczki nie jest zalecana, tzn. nie wykonuje się jej jeśli nie ma wyraźnych wskazań medycznych.
Zabieg w czasie cieczki jest obarczony większym ryzykiem krwawienia i powikłań.
Można przeprowadzać kastrację w okresie od 2-3mieś po cieczce do ok 1mieś przed spodziewaną kolejną cieczką - poziom hormonów płciowych jest wtedy najniższy, więc suczka jest mniej narażona na "huśtawkę" hormonalną do której dochodzi jeśli sterylizujemy suczkę w okresie aktywności hormonalnej.
Ja mojej suni nie sterylizowałam przed cieczką,bo praktycznie każdy dobry weterynarz zaleca aby suka przebyła pierwszą cieczkę,ponieważ owszem można to zrobić przed osiągnięciem dojrzałości płciowej, jednak istnieją obawy, że takie suki mają później większe skłonności do otyłości, nietrzymania moczu,zapalenia sromu itd..
Szczerze mówiąc tyle się nasłuchałam,że nie wiem czy Daisy wysterylizuję wolę się chyba pomęczyć i pilnować jej zabieg jest wykonywany w pełnej narkozie, co niesie ze sobą pewne ryzyko. Zawsze należy się liczyć z komplikacjami podczas znieczulenia bywa, że dochodzi do zsunięcia się którejś z przewiązek i krwawienia wewnętrznego mogącego prowadzić do śmierci zwierzęcia zdarzają się infekcje kikuta macicy albo trudności w gojeniu się rany.. Więc jest tyle zalet co i wad.. muszę to przemyśleć czy warto ją narażać na to..
Karolina88
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Maksio1 » 13 lis 2011, o 17:52

przepraszam ale widzę że nie wiesz nic na temat gospodarki hormonalnej a otyłość i nietrzymanie moczu to komplikacje niezależne od tego czy pies miał już cieczkę czy nie. kiedy sunia miała już cieczkę to hormony się już w organizmie natomiast przed rują i dojrzałością płciową pies nie otrzymuje dawki hormonalnej np stymulującej sutki do produkcji mleka ergo nie ma problemów z rakiem (nowotworem jajników czy nowotworem gruczołów mlecznych)
Maksio1
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 14 lis 2011, o 19:13

Naucz się czytać.Nie będę dyskutować z Tobą,bo to nie ma sensu totalnie-skoro jesteś tak ,,wszechwiedzący''. Poza tym nie napisałam,że po sterylizacji mają skłonność do tego czy owego lecz że mogą ją mieć większą;-) co nie zmienia faktu,że wcale nie jestem przeciwniczką sterylizacji..

Mam już dość krytykantów na tym forum :?
Karolina88
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 14 lis 2011, o 19:59

Karolina88 napisał(a):...
Mam już dość krytykantów na tym forum :?

Nie bądź przewrażliwiona. Co jak co ale u nas jest ich najmniej. ;-)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 15 lis 2011, o 09:58

Tomku nie jestem przewrażliwiona po prostu uwielbiam takie dyskusje ;-)

Masz rację tutaj jest ich zdecydowanie mniej.
Karolina88
Losowy avatar

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje