Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Cieczka i brak apetytu

Nieprzeczytany postprzez moniq83 » 16 lip 2013, o 08:18

Drodzy forumowicze,

Nasza Shishka od dobrego tygodnia straciła apetyt.
Jak się okazało od paru dni ma cieczkę (swoją pierwszą) i zastanawiamy się, czy nie jest to powodem.

Aczkolwiek z tym brakiem apetytu nie jest tak do końca.
Nie ma ochoty na swoją standardową karmę, czyli surowe mięso wołowe z ryżem i mielonymi sercami indyczymi.
Na przekąski, ciasteczka a najbardziej suszone płuca to nie straciła, w żadnym wypadku, ochoty.

Taki ma trochę wstręt do mięsa mamy wrażenie. Coś tam zje, ale bardziej podłubie.
Wigor jest, chęci do zabawy nie zmniejszyły się ani trochę:)

Czy cieczka może mieć wpływ na zmiany smaku?
moniq83
Losowy avatar

Re: Cieczka i brak apetytu

Nieprzeczytany postprzez edyciak » 16 lip 2013, o 08:24

Myślę , że tak :)
Moja czasem wcale nie chciała jeść , tylko amory jej były w głowie ;)
edyciak
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Edoras Zwinger
Imię: Edyta

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 16 lip 2013, o 10:57

Luna ma permanentny brak apetytu, ale przed cieczką dosłownie nic nie jadła. Od tygodnia dostaje rumen tabs (to samo, co się daje przy zjadaniu qpek) i zjada wszystko, co dostaje :yahoo:
Nyks
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Nieprzeczytany postprzez ojeja » 16 lip 2013, o 11:51

to jest tak samo jak z psami. Jeśli czują gdzieś w sąsiedztwie sunię z cieczką to też tracą apetyt, ale zachowanie się nie zmienia i chęci do zabawy im nie brakuje.
ojeja
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: leon
Imię: teresa
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez moniq83 » 16 lip 2013, o 13:24

Nyks napisał(a):Luna ma permanentny brak apetytu, ale przed cieczką dosłownie nic nie jadła. Od tygodnia dostaje rumen tabs (to samo, co się daje przy zjadaniu qpek) i zjada wszystko, co dostaje :yahoo:

Co do qpek, kurcze nadal mamy ten problem.
Mamy na podwórku koty, one robią te swoje słynne stożki i Szysza chodzi na polowanie - na qpy :(
Nie ma reguły, czasem parę dni nic a czasem jak daje jej z pyszczka .... blehhh.... :mur:

Czy te tabsy są dobre?
moniq83
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 16 lip 2013, o 15:13

Lunie pomagają. I na qpki, i poprawia apetyt.
Nyks
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 16 lip 2013, o 15:59

Czasem warto urozmaicić jedzenie zmniejszając ilość mięsa i w to miejsce podać duszone warzywa, z łyżką kiszonej kapusty.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 16 lip 2013, o 16:26

mój pies napisał(a):Czasem warto urozmaicić jedzenie zmniejszając ilość mięsa i w to miejsce podać duszone warzywa, z łyżką kiszonej kapusty.

Hahaha :roftl: Z moją by to nie przeszło. Jak się jej uwidzi, że warzyw czy ryżu jest za dużo, wygrzebie całe mięso bez względu na to, jak drobno pokrojone, a resztę zostawi nietkniętą.
Nyks
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 16 lip 2013, o 20:33

:roftl: :roftl: :roftl:
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez agula1994 » 17 lip 2013, o 17:08

Mój brutus to samo miskę wywróci aby wyjeść mięsko a resztę zostawia :)
agula1994
Nowy forumowicz
Owczarek niemiecki: Brutus
Imię: Agnieszka

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje