Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Cieczka - suka i pies.. pomocy!

Nieprzeczytany postprzez wiola2214 » 27 sie 2014, 09:03

Witam, potrzebuje pomocy, bo juz nie daje rady.
Piesek 2 lata i suczka 8 miesięcy - od zawsze razem.
Sky dostała swoją pierwsza cieczkę. Dzis 16 dzień.
A Figaro od 4 dni nie daje nam żyć. Nie odstepuje jej na krok, liże, wyje, szczeka, piszczy 24 na dobę. Próbuje na nia wchodzić, co kończy sie tym, że ona sie na niego rzuca i gryzie dośc intensywnie.
Jak to długo jeszcze potrwa??? I co możemy zrobić. Mamy ich na oku cały czas, żeby nie opuścić do pokrycia - chociaz wydaje mi sie że to mało możliwe, bo ona totalnie ma już go dosyć i nie pozwala mu się zblizyc do siebie. A te jego piszczenie i szczekanie nas wykańcza.
Z objawów zewnętrznych to takie, że Sky uspokoiła się w ostatnich dniach. Narządy ma nabrzmiałe, już praktycznie nic z niej nie leci. Przestała posikiwac i zaczeła jeść.
Prosze o wszelkie wskazówki jak radziliście sobie w takich sytuacjach.
dziekuję
:pomocy::pomocy::pomocy:
wiola2214
Losowy avatar
Nowy forumowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Wiola
Wiek: 38
Lokalizacja: Kwidzyn
Dołączył(a): 27 sie 2014, 08:57

Re: cieczka - suka i pies.. pomocy!

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 27 sie 2014, 09:16

Ja Ci niestety nie pomogę
nie mam takich problemów
właśnie dlatego wszystkie moje zwierzęta są wykastrowane.
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Wiek: 44
Lokalizacja: Płock
Pochwały: 7
Dołączył(a): 19 mar 2012, 12:35

Re: cieczka - suka i pies.. pomocy!

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 27 sie 2014, 10:10

Może choć troszkę pomogą preparaty maskujące, którymi psika się srom suczki. Dostępne w sklepach zoologicznych internetowych i normalnych również. Rozpiętość cenowa również różna,ale z reguły jest to kilkanaście złotych.
Osobiście nigdy nie miałam suczki na dłużej i nie przechodziłyśmy cieczki,ale wiem,że znajoma tak robiła, kiedy niespodziewanie suka dostała cieczkę przed wystawą.
Oczywiście preparaty mają działanie do kilku godzin, niemniej jednak może to choć częściowo rozwiąże Twój problem.
Potem zastanowiła bym się,czy nie wykastrować towarzystwa.
Zdania na ten temat są podzielone,ale jeżeli nie chcesz mieć sporego stadka w domu, to wydaje się być dobrym wyjściem.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 23
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: cieczka - suka i pies.. pomocy!

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 27 sie 2014, 10:39

No to radzę na nie uważać, bo jak przyjdą dni płodne suki, to sama mu się będzie nadstawiać. Moim zdaniem pies od suki musi być odseparowany, bo jest duże prawdopodobieństwo, że dojdzie do krycia. (jakby co to przez dziurę w płocie też da radę, płot przeskoczyć,drzwi rozwalić)

Preparaty maskujące dają radę jak są normalne dni, ale jak przychodzą dni płodne to nic nie działa. Wiem, bo miałam i sukę z cieczką i psa niekastrowanego.
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 30
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: cieczka - suka i pies.. pomocy!

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 27 sie 2014, 10:45

Alina, ale ja wcale nie twierdzę,że należy zaprzestać uważania ;)
Może psikadła choć troszkę zniwelują stres obu psów, nie zaszkodzi spróbować, takie moje zdanie, tak samo, jak uważam,że mając parę niehodowlaną lepiej wykastrować choć jedno z nich.
Ciekawa jestem zdania innych użytkowników forum.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 23
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: cieczka - suka i pies.. pomocy!

Nieprzeczytany postprzez wiola2214 » 27 sie 2014, 10:45

myślałam , że ten czas juz za nami, by ł czas ze się mu nadstawiała. Wtedy jego gonilismy. Teraz ona go goni, a on nadal próbuje i to duzo bardziej niż wczesniej. To dziś 16 dzień od wystąpienia krwawienia.
A czy ten powiększony srom po rui sie zmniejsza??? Bo u Sky był zdecydowanie większy niż teraz.

-- 27 sie 2014, o 12:11 --

i masz racje Vega -- sterylizowac:-)
wiola2214
Losowy avatar
Nowy forumowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Wiola
Wiek: 38
Lokalizacja: Kwidzyn
Dołączył(a): 27 sie 2014, 08:57

Re: cieczka - suka i pies.. pomocy!

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 27 sie 2014, 11:51

Jeśli jest taka sytuacja, to jedyne sensowne wyjście to na samiutkim początku cieczki wyprowadzka z psem (lub suczką) na 3-4 tygodnie. Przechowanie psa u znajomych albo u rodziny, ostatecznie w psim hotelu czy inny sposób na izolację. Conajmniej izolowanie w oddzielnych pokojach, aczkolwiek to bardzo męczące. Pilnowanie nie ma sensu - pies ma pod nosem woniejącą suczkę, wylizuje, napala się non stop, a tu nici z tego, więc nie mając ujścia jego popęd stale rośnie - mimo że suczka już po dniach płodnych. Zdarza się, że pies już na stałe sobie zakodował, że to już nie szczeniak-kompan do zabawy, a wybranka serca i zamiast zabaw będzie próbował non stop brzydko się bawić.
Taka izolacja pomaga o tyle, że pies nie ma non stop styczności z suczką i nie czuje non stop popędu.

Można czym prędzej psa wykastrować - jest w odpowiednim wieku. Przy czym trzeba pamiętać, że pies zachowuje płodność jeszcze jakieś kilka tygodni, bo plemniki są w ogonie najądrzy itd. i dopiero ich zapas spada aż do zera. Bo narazie to biedny sfrustrowany samiec.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Lokalizacja: Olkusz
Pochwały: 27
Dołączył(a): 01 gru 2012, 19:04

Re: cieczka - suka i pies.. pomocy!

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 27 sie 2014, 12:03

Ja także bym proponowała kastrację i sterylizację,problem rozwiąże się na całe życie.Ja moją Korę wysterylizowałem w wieku 15m-cy,czyli po 2 cieczce,gdyż nie zamierzałam jej rozmnażać.Pozdrawiam serdecznie.
danuta waniek
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Wiek: 64
Lokalizacja: slaskie
Pochwały: 2
Dołączył(a): 20 mar 2013, 21:06

Re: cieczka - suka i pies.. pomocy!

Nieprzeczytany postprzez wiola2214 » 27 sie 2014, 12:15

dziekuję wszystkim, macie rację
myslimy od samego początku własnie o kastracji i sterylizacji, więc jak przeżyję to co sie teraz wyprawia, to na pewno tak własnie zrobię.
A napiszcie prosze ile to jeszcze może potrwac
myslę, czy jakbym jej teraz ie wykapała i popsikała to czy to troche już nie pomoże?
wiola2214
Losowy avatar
Nowy forumowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Wiola
Wiek: 38
Lokalizacja: Kwidzyn
Dołączył(a): 27 sie 2014, 08:57

Re: cieczka - suka i pies.. pomocy!

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 27 sie 2014, 14:53

Psy powinny być oddzielone - naprawdę niewiele trzeba by doszło do pokrycia suki :przerażenie:
Obserwowałabym ją czy jednak nie jest w ciąży...
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 41
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 42
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post