Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Cieczka

Nieprzeczytany postprzez przemo » 5 paź 2015, o 18:50

Witam
Mam taki problem moja Dora dostała juz 4 cieczkę wiec pojechałem z nia w 9 dniu do reproduktora ale ona nie dała się pokryć więc woziłem ją co drugi dzień aż do 20 dnia . I nic z tego nie dała się pokryć tu niby się nastawiała ogon na bok ale gdy pies chciał na nią wskoczyć to uciekała i z zębami na niego . Co z nią jest nie tak
przemo
Losowy avatar
Nowy forumowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: przemek

Re: Cieczka

Nieprzeczytany postprzez Alfa 2014 » 6 paź 2015, o 07:28

witaj ja tak pokrótce tylko odpowiem opowiadając swoją historia a raczej mojego yorka - przez 4 cieczki z kolei chcieliśmy ją dopuścić przy pierwszej ( nie jej pierwsza ale pierwsza gdy podjęliśmy taką decyzję ) nie musieliśmy wozić bo po sąsiedzku był pies też razy york jednak nie było szans pomyśleliśmy nie spodobał się kawaler . Przy kolejnej mieliśmy kawalerów już 3 ale oczywiście żadnemu nie dała . Trzecia cieczka była już wożona do weterynarza badania dokładne kiedy w którym dniu dokładnie żeby było pewne i że na pewno da się pokryć - jednak się nie dała uparta gadzina. przy 4 cieczce byłyśmy umówione z panią weterynarz specjalistką od tych spraw jednak ona nie stawiała na naturalne krycie więc cała seria badań krew co 2 dzień do analizy jest udało się wysoki czynnik czegoś tam szybko przyjeżdżać z kawalerem . Kawalerowi zostało pobrane nasienie moja sunia została zapłodniona - jednak ciąży nie udało się jej utrzymać jedno dziecko zgniło jej w brzuchu drugiego nie dało się uratować . Moja sunia sama ledwo przeżyła .
Może to głupie co napisze ale według mnie pies czuje że to nie jest dla niej nie bez powodu sama nie pozwoliła na pokrycie . A uszczęśliwianie siebie kosztem psa to głupota - tak wiem byłam głupia . Nic na siłe bo możesz nie tyle nie zyskać a stracić
Alfa :)

Obrazek
Alfa 2014
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ALFA
Imię: Katarzyna

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 6 paź 2015, o 10:03

.
Alfa 2014 ma racje - nic na siłę. Znam przypadek, gdy suka, broniąca się przed pokryciem, nie przeżyła wymuszonej ciąży.

Oprócz problemów zdrowotnych, może byc także niechęć do akurat tego psa albo reakcja na obecność właściciela, który do tej pory odpędzał od swojej psicy wszystkich adoratorów. Albo silny związek emocjonalny z innym psem - rzadko, ale zdarza się.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 9 paź 2015, o 10:05

Dokładnie może być tak, jak piszą przedmówczynie.
Też znałam suczkę, która zmarła po wymuszonym kryciu. Może to trochę off, ale znałam też klaczkę, która zmarła krótko po wymuszonym kryciu. Więc nie powinniśmy bagatelizować emocji u zwierząt.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje