Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Co chwalić, a co potępiać?

Nieprzeczytany postprzez Wyjątek » 22 lut 2011, o 16:43

Czyli porady w wychowywaniu czworonoga i Wasze opinie, co psiak powinien, a raczej czego nie powinien ;)
Wyjątek
Losowy avatar

Re: Co chwalić, a co potępiać?

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 23 lut 2011, o 11:26

Wydaje mi się, że co psiak powinien, a raczej czego nie powinien jest kwestąi absolutnie indywidualna. Tak, jak wchodzenie do łózka przez psa, kolejność przechodzenia przez drzwi, itp. To co jednym będzie pasowało, dla kogoś innego będzie niedopuszczalne. :)
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Wyjątek » 23 lut 2011, o 12:20

Właśnie o to mi chodziło, żeby poznać Wasze indywidualne opinie :)
Wyjątek
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez eagle » 23 lut 2011, o 19:27

Mój jest rozpieszczony na maksa, ale ma zakaz wchodzenia na kanapę z przyczyn czysto higienicznych, nie dostaje nigdy nic z obiadu poza jakimiś wyjątkami dlatego że zwykle kończy się to dla niego sr....
Ale za to zawsze wchodzi pierwszy do domu, pierwszy wychodzi, pierwszy dostaje jeść, pierwszy wchodzi do samochodu, muszę przez niego przechodzić ponieważ pies nie ma zamiaru leżeć inaczej niż w przejściu, gdy śpi muszę go przesuwać nogą ponieważ czasami zastawia sobą drzwi i ma w 4 literach cały świat, nie ruszy się.
Sypia wszędzie tylko nie na swoim posłaniu, otwiera sam drzwi do łazienki co wprawa w konsternację gości, nosi moje buty po całym domu, chowa czapki i rękawiczki.
eagle
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 23 lut 2011, o 19:50

:lol: :lol: :lol: otwiera drzwi do łazienki :lol: :lol: :lol:
ja wiem gdzie postawić nogę by drzwiami w łeb nie dostać (można z muszli zlecieć)
goście są zaraz informowani by przekręcali klucz w drzwiach :lol: :lol: :lol:
Też wchodzi i wychodzi pierwszy chyba że powiem za mną!!! I przed furtkę nie wypuszczam go po ciemku pierwszego jak nie sprawdzę czy kogoś nie ma.
przy stole leży na waruj krzywe i czasami mu coś spadnie (więcej niż czasami)
Zasypia przy łóżku koło mnie ale w nocy wędruje pod telewizor, do kuchni, wody się napić, pod drzwi wejściowe a jak zaśpię to przyjdzie do łóżka stanie nad Anią i sapie' Ania się budzi i mówi sakramentalne: czy ja z Toba wychodzę??? j a się budzę i zadowolony on że sam się obudziłem z uśmiechniętym ryjem przychodzi do mnie się pomiziać :lol: :lol: :lol: :lol:
I zaczynamy nowy dzień! :P
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez eagle » 23 lut 2011, o 20:14

Jangcy od Parysa napisał(a):Zasypia przy łóżku koło mnie ale w nocy wędruje pod telewizor, do kuchni, wody się napić, pod drzwi wejściowe a jak zaśpię to przyjdzie do łóżka stanie nad Anią i sapie' Ania się budzi i mówi sakramentalne: czy ja z Toba wychodzę??? j a się budzę i zadowolony on że sam się obudziłem z uśmiechniętym ryjem przychodzi do mnie się pomiziać :lol: :lol: :lol: :lol:
I zaczynamy nowy dzień! :P

Mój ma mniej dyskretną metodę na budzenie... :-) Gdy uważa że już wystarczająco długo nie śpi jest pora na spacer i jedzenie ( dostaje jeść zaraz po spacerze to jest około godziny 6:00) . Nigdy nie wiem co jest motywacją spacer czy żarcie.
Więc jest małe bum przednimi łąpami na mnie i lizanie głowy, przyniesienie buta... :-)
eagle
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 23 lut 2011, o 20:22

Mój jak ma mega potrzebę to Pancię obudzi, a tak to śpi tak długo jak Pancia.. Nieważne, że inni domownicy się kręcą, nawet jak jest potrzeba to i tak do Panci..

A tak to ogólnie nie ma problemu, raz ja przez drzwi idę pierwsza, raz ON, jeść dostaje raz tak raz tak, jak się rozwali na środku przedpokoju i nie ma jak przejść to wystarczy, że stanę obok niego to się już podnosi i zmienia miejsce.. Wyjątkiem jest mój pokój.., który sobie wybrał na sypialnię, a że mały to Pancia przez pieska przeskakuje do swojego wyrka..
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 23 lut 2011, o 21:18

U nas nie toleruje się żebrania o jedzenie...no i nie mamy tego problemu, bo nigdy nie "spadało" nic ze stołu...nawet jak przygotowuję posiłki i czasem jakieś skrawki dla niej się znajdą, to grzecznie czeka, aż je wrzuce do miski..

jeżeli chodzi o budzenie, jeżeli zobaczy jakiś "objaw" przebudzenia, lub usłyszy budzik to zaraz przychodzi się przywitać, czasem jak budzik nie dzwoni, to go zastępuje... :)
ewachw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez KasiaMagdalena » 1 mar 2011, o 21:44

Ponieważ z natury nie jestem "przywódcę stada", wiec żeby Rio nim nie został musiałam wprowadzić znane żelazne zasady. Do "nory" wchodzę i wychodzę pierwsza, nie omijam psa na mojej trasie, wejście na moje łóżko jest przywilejem na który ja pozwalam, jemy zwykle równocześnie każdy swoje jedzonko, ja decyduje gdzie i jak długo idziemy na spacerek. Rio z tym wszystkim się zgadza i jestem pod wrażeniem jak czasem pcha sie do przodu, a przy drzwiach sie zatrzymuje i mnie przepuszcza. Budzenie, to raczej przywitanie niż "skakanie po głowie". Może to cecha szwajcarów, bo one podobno nie sa tak dominujące i bardziej wrażliwsze niż niemieckie :)
KasiaMagdalena
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 1 mar 2011, o 22:45

Moj gamon ma rytual budzenia mnie lub Panci :D najpierw to slychac chrumkanie i obserwacja sypialni i jak tylko zobaczy ze ktos sie poruszyl to biegusiem do delikwenta i poranne mycie twarzy,jak nie ma reakcji to proba wyciagniecia poduchy mi z pod glowy ale tylko mnie :lol: Panci nie robi tego i zaproszenie do wyjscia na spacer :D u mnie jak jestem to ja chodze przez dwa tygodnie a kiedy mnie nie ma to Pancia :D staram sie pierwszy wychodzic i wchodzic do domu, siada na polecenie "smycz: i czeka na zdjecie obrozy lub zalozenie,posilki je w innych porach niz my i nie ma zwyczaju prosic chociaz czasami u Tesciow bywa w salonie Tesciowej czyli kuchni troche rozpuszczany bo mu cos wpadnie :D spi tez po calym mieszkaniu w zaleznosci jak temperatura to kafelki w przedpokojach chlod, lub jak chce zagrzac sie to podloga w pokojach.Ma zwyczaj walniecia sie pod drzwiami lazienki jak ide sie myc i potem razem z drzwiami psa przesuwam :D czyli krotko mowiac ma podobne zachowanie jak czytam powyzej :D
Obrazek
Hiku27
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Hikari oraz Ira
Imię: Wojtek
Pochwały: 8

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje