Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Co daje ta metoda szkolenia ?

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 2 gru 2013, o 16:36

Mnie przeszło przez myśl, że to pies do służb. Ale do jakich? Policja?
Z drugiej strony może to będzie pies towarzyszący osobie niepełnosprawnej, której będzie pomagał właśnie swoja siła uciągu. A może to pies ratowniczy, który będzie musiał trzymać liny albo pomagać cumować w porcie. Ale to już tak dla hecy sobie piszę :roftl: .
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez Szymon » 2 gru 2013, o 16:56

Ciężko wypowiadać się na podstawie tak krótkiego filmu. Nie znam osoby prowadzącej szkolenie i po co to robi Interpretacji może być wiele. Zastanawiam jaki jest sens wrzucania takiego filmu i pytanie po co to szkolenie?
Nic ale postaram się podejść bardzo profesjonalnie do tematu i odpowiem:
Osoba która rozdrażnia tego malca wykazuję cechę która może świadczyć a nawet to robi że przygotowywuję psy do pracy w Policji? Może jego zamysłem jest rozpoczęcie przygotowania do pracy. Tu wklejam link z odpowiedzią Po co?-Może po to:)

http://www.youtube.com/watch?v=vOMTxwrINuc
Szymon
Losowy avatar
Świeżak
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Szymon
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez puma » 2 gru 2013, o 17:19

Ciepło, ciepło co raz cieplej :lool:
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 2 gru 2013, o 17:25

Mondioring?

Co za pirania! Prócz łupu nic dla tego szczeniora się nie liczy!
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 2 gru 2013, o 17:27

szkolony dla jakiegoś szefa mafii? :roftl: dla komandosów? FBI? :lool:
xxxkaluniaxxx
Moderator
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez puma » 2 gru 2013, o 17:50

Bingo ! (no prawie)

Ring Francuski. To co widać na filmiku to nie jest bezsensowne rozdrażnianie. Tak wyglądają początki pracy z psami ringowymi i w tym przypadku nie zajmują się tym osoby niekompetentne, a hodowcy/szkoleniowcy z ogromnym doświadczeniem i osiągnięciami w tej dziedzinie. Szczeniak ma genialne pochodzenie (w rodowodzie widnieją psy z wyszkoleniem KNPV, między innymi słynny wśród Holendrów Nico van Neerland).

Co miałam na celu wrzucając ten filmik ? Chciałam tylko zobaczyć jakie będą reakcje, bo przecież sporty ringowe to w Polsce nadal wielka niewiadoma (tak jak wśród moich znajomych 'nie-psiarzy' IPO czy Obedience).

A wracając jeszcze do tematu IPO, nie mogę wyjść z podziwu, że nadal istnieje opinia, że to dla psa jedynie zabawa rękawem w popędzie łupu. Na poziomie oddziałowych egzaminów, z psami słabymi psychicznie oczywiście, że tak ale IPO na wysokim poziomie to już coś więcej niż zabawa z panem pozorantem. Wystarczy pooglądać poszczególne oszczekiwania z MŚ i już widać jak na dłoni który pies w jakim popędzie pracuje.

Zagadkę ogłaszam za zamkniętą, miłego i pracowitego tygodnia życzę wszystkim (pracowitego z psami oczywiście) :-)
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 2 gru 2013, o 20:02

"Pies jest zwierzęciem stadnym i jako taki ma wpojone pewne zachowania socjalne, które pozwalają mu na unikanie bezpośredniej konfrontacji. O ile to możliwe, w sytuacjach konfliktowych zawsze następuje projekcja zachowań ostrzegawczych lub uspokajających, które mają za zadanie załagodzenie ewentualnego konfliktu. Te zachowania są w miarę możliwości oferowane z dystansu, bez naruszania strefy osobistej intruza i własnej. Pies, w sytuacji zagrożenia, prędzej się wycofa niż bezpośrednio zaatakuje. Dopiero jeśli sygnały uspokajające lub grożące nie skutkują, pies może zaatakować" - to opinia uznanego w Europie naukowca etologa, Adama Miklosiego.
Pies nie po to podszedł do ludzkiego ogniska, aby z człowiekiem walczyć.
No ale my koniecznie musimy naszą agresję przerzucać na zwierzęta, dawac sobie i innym możliwość bodaj obserwacji walki zwierzęcia - na niby lub naprawdę. Fascynacja zachowaniami agresywnymi stworzyła rasy walczące w śmierć na ringach psich walk, odbiera także normalne szczenięctwo zwierzętom przeznaczonym do IPO czy Mondio.
W Chinach trzyletnie dzieci, przyszłe mistrzynie gimnastyki wiszą na drążkach, chcą tego, czy nie.
Wybitni szkoleniowcy na całym świecie przygotowują szczeniaki do sportów wymyślonych przez ludzi, dla ludzkiej uciechy; dla fascynacji walką i agresją.
Kto chce, niech się tym fascynuje. Ja nie potrafię.

Zofia Mrzewińska

Autor postu otrzymał pochwałę
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez matinee » 2 gru 2013, o 21:13

puma napisał(a):
A wracając jeszcze do tematu IPO, nie mogę wyjść z podziwu, że nadal istnieje opinia, że to dla psa jedynie zabawa rękawem w popędzie łupu. Na poziomie oddziałowych egzaminów, z psami słabymi psychicznie oczywiście, że tak ale IPO na wysokim poziomie to już coś więcej niż zabawa z panem pozorantem.

Będziemy z Alamem szkolić się w IPO tak długo, jak długo będzie to dla niego zabawą z rękawem w popędzie łupu. Jeśli "wysoki poziom" = szkolenie w agresji, nie chcę wysokiego poziomu :stop:

A co do słabości psychicznej - cóż, szkoleniowiec testujący Alama w wieku 4 miesięcy określił go jako niesamowicie pewnego siebie psa. Trochę dziwi mnie pogląd, że zabawa z człowiekiem jest oznaką słabości psychicznej... Czy pies silny psychicznie nie może pracować w popędzie łupu?

Zofia napisał(a):Wybitni szkoleniowcy na całym świecie przygotowują szczeniaki do sportów wymyślonych przez ludzi, dla ludzkiej uciechy; dla fascynacji walką i agresją.
Kto chce, niech się tym fascynuje. Ja nie potrafię.

Zofia Mrzewińska

To jest nas już dwie :ok:
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
Obrazek
matinee
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Pochwały: 76

Nieprzeczytany postprzez puma » 2 gru 2013, o 21:21

matinee napisał(a):Trochę dziwi mnie pogląd, że zabawa z człowiekiem jest oznaką słabości psychicznej... Czy pies silny psychicznie nie może pracować w popędzie łupu?

Nie, w żadnym wypadku, źle zostałam odebrana.

Chodziło mi o to, że pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć i psy niestabilne psychicznie niektórych obciążeń mogą po prostu nie znieść.

-- 2 gru 2013, o 21:57 --

Nie mówię o robieniu z ONów, holendrów, malinoisów czy innych ras maszynek do zabijania ale skąd to uprzedzenie do kontrolowanej agresji ?

Zakładając, że pies jest zrównoważony, stabilny psychicznie i obok popędu łupu ma od natury popęd obrończy to chyba nie powinniśmy się tego bać, ani wypierać, prawda ? Tym bardziej jeżeli poruszamy się w gronie przewodników kompetentnych, doświadczonych. Gdyby IPO miało być tylko sportem sprawdzającym zdolności psa do zabawy z pozorantem bazującej na łupie i socjalu to nosiłoby inną nazwę.

Umiejętność prowadzenia i przełączania psa z jednego popędu w drugi nie musi przecież równać się posiadaniu podłego stworzenia, nie zdolnego do funkcjonowania w społeczeństwie. Mamy mnóstwo świetnych psów, również z agresją, które po zejściu z placu potrafią być kochanymi, niekłopotliwymi towarzyszami życia rodzinnego. I żeby nie zostać posądzoną o opowiadanie bajek podam przykład Doroty Saurona jako psa socjalnego, zrównoważonego, z popędem łupu i popędem obrończym :-)

I jeszcze raz dodam, żebym nie została ponownie źle odebrana: nie jestem zwolennikiem bezcelowego rozkręcania psów w agresji w której sobie zwyczajnie nie radzą i która może się odwrócić przeciwko nam ale jeśli pozostajemy w sferze szkolenia służbowego czy sportowego to chyba nie zaszkodzi zmniejszyć swoje uprzedzenia.
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 2 gru 2013, o 22:47

Każdy ma prawo do swoich poglądów - to są poglądy, a nie uprzedzenia.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje