Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Co daje ta metoda szkolenia ?

Nieprzeczytany postprzez Myszka » 4 gru 2013, o 07:52

Puma,czasami warto pomyslec zanim sie cos wstawi czy napisze....

To jest forum,zagladaja tu rozni ludzie,zaciekawieni tematem -zerkna...Filmik-zerkna... I dalej ,no bo widzieli na wlasne oczy,zajma sie "szkoleniem psa" w ten wlasnie sposob -sami,albo z kolesiem,ktory ma dokladnie tyle samo doswiadczenia w materii czyli zero...A teraz wyobraz sobie skutki...

Zerknij poza granice wlasnego podworka i zobacz,jak zmieniaja sie przepisy dotyczace szkolenia psow i dozwolonych pomocy w Europie...

Psy IPO-owskie ,tak samo psy ringowe (te nawet w jeszcze wiekszym stopniu) szkoli sie przede wykorzystujac poped lupu. Policja ,inne sluzby specjalne ,wymagaja innego szkolenia -ale to inna dzialka i ma swoje uzasadnienie.Tylko przecietny Kowalski raczej do policji nie nalezy...
Myszka
Losowy avatar
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Jolanta

Nieprzeczytany postprzez puma » 4 gru 2013, o 08:23

1) Przeciętny Kowalski nie jest zarejestrowany na tym forum.

2) Przeciętny Kowalski z zasady nie trenuję ani IPO, ani Mondio, ani nic innego, a nawet jeśli ma taki zamiar to kieruje się do odpowiedniego ośrodka szkoleniowego, do ludzi, którzy mają o tym pojęcie.

3) Filmik, który wstawiłam przedstawia właśnie pracę w popędzie łupu (albo coś przegapiłaś albo nie potrafisz odróżnić w jakim popędzie pracuje pies), nie ma tam nawet cienia agresji :-) więc zanim zaczniesz mnie pouczać przyjrzyj się jeszcze raz temu 'co autor miał na myśli' :-)

4) A kwestie dotyczące popędu obrończego kierowałam do osób doświadczonych, co kilkakrotnie podkreśliłam, jak również to, że nie jestem zwolennikiem bezmyślnej pracy w agresji - jak widać każdy przeczytał to co chciał przeczytać :-)

Rozmowy o obronie większości dziwnie ciążą, a wystarczy, że ktoś wrzuci w wątku swojego psa fotkę z treningu i już sypią się ochy i achy :-)

edit: Myszka, a tak właściwie to widzisz jakąś różnicę między filmikiem podlinkowanym przeze mnie i filmikiem zamieszczonym przez autora wątku, czy nie ? :-)
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Myszka » 4 gru 2013, o 09:35

Wielkie przeprosiny ,Puma,naprawde przykro mi,ale pomylilam osoby... Do filmiku wstawionego przez Ciebie absolutnie nie mam zastrzezen...Mam nadzieje ,ze przyjmiesz...

Przecietny Kowalski szuka wlasnie takich rzeczy jak ten pierwszy filmik w internecie,zeby samemu,z kolesiem i za darmo "wytresowac" mozliwie agresywnego psa....Bo na szkolenie za daleko,nie chce mu sie i szkoda kasy...

Na marginesie ...mi osobiscie rozmowy o obronie nie ciaza ,smiem rowniez przypuszczac ,ze potrafie odroznic agresje od lupu ,a moich zdjec treningowych na pewno nikt nie zobaczy,bo nie po to tu jestem,zeby "zbierac ochy i achy..."
Myszka
Losowy avatar
Świeżak
Imię: Jolanta

Nieprzeczytany postprzez puma » 4 gru 2013, o 12:31

Myszka napisał(a):Na marginesie ...mi osobiscie rozmowy o obronie nie ciaza ,smiem rowniez przypuszczac ,ze potrafie odroznic agresje od lupu ,a moich zdjec treningowych na pewno nikt nie zobaczy,bo nie po to tu jestem,zeby "zbierac ochy i achy..."

:ok: :-)
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 4 gru 2013, o 18:46

Ja Wam Myszka i Puma przerwę... dla mnie przeciętny Kowalski to osoba, która kupuje swojemu psu karme za 1,99/kg i myśli że jego pies je smacznie i zdrowo, wyprowadza psa na spacerek na flexi i w koło bloku, a jego pies jest fałszywy i złośliwy bo obgryza w domu wszystko i warczy jak się go zgania z kanapy :P.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 4 gru 2013, o 20:29

Aga, dziewczyny miały na myśli średnio ogarniętego Kowalskiego ;)
Mnie się to nie podoba,ale rozumiem,że służby mają specyficzne potrzeby i metody szkoleniowe.
W końcu w tym przypadku to swoisty rodzaj "narzędzia pracy".
Ze swoim psem nie poszła bym w żadną stronę omówioną powyżej-kłóci się to z moim postrzeganiem duetu psio-ludzkiego, dlatego robimy,to, co robimy.
Jeżeli komuś to pasuje,to ok, pod warunkiem,że psu nie dzieje się żadna krzywda.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Layla » 4 gru 2013, o 23:58

Z tego co ja sie orientuję, tak zaczyna sie prace z młodymi psami np. Do mondioringu i ringowych sportów obronczych... widzialam tez podobny film na jakimś forum ze stanów psow przygotowywanych do pracy w policji.

P.s. doczytalam reszte wypowiedzi. Przecietnego Kowalskiego nie interesuje zaden rodzaj aktywnosci psa po za spacerem, ale moze zainteresowac szkolenie z obrony na wlasna reke przedewszystkim małolatów.
Co do dyskusji o pracy psa na popedach łupu, agresji.... kiedys pewien szkoleniowiec powiedział mi, że właśnie praca z psem i umiejętność tej pracy na roznych popedach to majstersztyk, do ktorego powinnyśmy dążyć aby w naszym szkoleniu pies byl pod naszą kontrola w każdej sytuacji, podczas treningow powinniśmy ćwiczyć umiejętność przestawiania psa z agresji na łup, kiedy na treningach widzimy, że spada nam ktorys element socjal lup agresja to staramy sie to podciagnac. Oczywiscie jezeli mamy psa rodzinnego staramy sie wygaszac agresje i jej spadku nie korygujemy wtedy np podciagamy poped stadny....
Layla
Losowy avatar
Świeżak
Imię: Wiktoria

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 5 gru 2013, o 07:52

Layla, ciekawe to co piszesz.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje