Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Co daje ta metoda szkolenia ?

Nieprzeczytany postprzez Pekipl » 30 lis 2013, o 16:33

Witam.

Jak w tytule co daje ta metoda szkolenia ?
https://www.youtube.com/watch?v=nmzGZR_s8Es

Dziękuję i pozdrawiam :)
Pekipl
Losowy avatar

Re: Co daje ta metoda szkolenia ?

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 30 lis 2013, o 16:43

Według mnie chyba tylko drażni psy ja znawcą szkolenia nie jestem ale swojego psa tam bym nie dała :negatyw: (wpajanie agresji)
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Pekipl » 30 lis 2013, o 19:20

Poczytałem troche o tym i to chodzi o to zeby nikt nie podszedł do psa jak nie ma właściciela obok. To działa tak samo jak pies jest sam na posesji i zeby nikt nie wchodził jak nie ma nikogo na posesji.. Tak to zrozumiałem, ale jest jestem pewien czy to o to chodzi.. ale moim zdaniem jest to troche zbyt brutalne.. :)

Pozdrawiam
Pekipl
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zuzanna » 30 lis 2013, o 19:23

Wygląda jak zbiorowe szkolenie do IPO?? Psy się same nakręcają...ciekawe kto je szczuje? przewodnik? czy przewodnik jest przy kamerze? Zupełnie nie znam się na szkoleniu sportowym, ale czy w tym zbiorowym treningu psy będą odwoływalne? Ja tylko dodam,że mój pies (wychodzący do ludzi) przywiązany gdziekolwiek nie miał prawa nawet szczeknąć! Dzielimy przestrzeń publiczną. Znam się na treningu koni i dla mnie logiczny i uzasadniony trening zbiorowy jest tylko wtedy, gdy każdy z osobników opanował wszystkie elementy treningu indywidualnie.. ale jeśli robimy to żeby zaoszczędzić czas to może nam się to uda, a czy uda nam się trening to już kwestia szczęścia :) gdzie nasi forumowi eksperci ds szkolenia psów? ;) pomóżcie to rozgryźć.
Zuzanna
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Zuzanna

Nieprzeczytany postprzez dariex » 30 lis 2013, o 20:21

To nie jest żadne szkolenie do IPO :nea:

Autor postu otrzymał pochwałę
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez matinee » 30 lis 2013, o 20:24

Zuzanna napisał(a):Wygląda jak zbiorowe szkolenie do IPO??

Z całą pewnością nie jest to szkolenie do IPO. W IPO pies gryzie gryzak lub rękaw, nigdy rękę człowieka. I nigdy nie jest "nakręcany" na człowieka, tylko na rękaw; traktuje to jak zabawę dużą zabawką z człowiekiem.

W obronie cywilnej również pies nie jest szkolony do ataku na kogoś, kto macha ręką, tylko odpowiada na ewidentny atak na swego przewodnika. Broni człowieka, a nie płotu, do którego jest uwiązany.

Dla mnie to, co się dzieje na tym filmie to jakieś totalne nieporozumienie. Szkolenie, żeby nikt nie podszedł do psa jak nie ma przewodnika obok to proszenie się o kłopoty i nieszczęście. Takiego psa nie można spuścić z oka. Wyobrażam sobie, że także przy właścicielu może zaatakować kogoś, kto będzie energicznie gestykulował. I po jaką, przepraszam, cholerę tak szkolić? Do pilnowania posesji? Chory pomysł. Tak produkuje się agresywne psy, z którymi potem sami właściciele nie potrafią sobie poradzić.

Ten szczyluś fajny, widać, że szczeka raczej zabawowo, wyraźnie jest zaciekawiony i dąży do kontaktu z człowiekiem. Pewnie szybko to w nim zniszczą, bo skoro ma nie pozwolić nikomu wejść na posesję, to trzeba go nauczyć nie tylko oszczekiwania, ale i ataku... szkoda psiaka.
Ludzie to mają jednak porąbane w głowach :głupol:
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
Obrazek
matinee
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Pochwały: 76

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 30 lis 2013, o 21:15

Taka "metoda" da tyle, że uwiązany pies będzie atakował ze strachu każdego kto podejdzie. :mur:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 30 lis 2013, o 21:22

To nie jest szkolenie. To nie jest metoda szkolenia, to jest skrajna ludzka głupota, nic więcej.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 30 lis 2013, o 22:04

Nie pisałam wcześniej, bo sama nie wiedziałam do czego to przyrównać. Nakręcanie na schwytanie ręki człowieka jest niczym innym jak szczuciem.

Totalna wiocha.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 30 lis 2013, o 22:14

Ale jakie będą efekty tego niezrównoważony pies porównywany do bomby z opuznionym zapłonem :przerażenie: :mur:
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje