Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Co lepsze dla naszych psinek

Nieprzeczytany postprzez Soniaduża » 21 mar 2018, o 21:47

Mam takie pytanie,co lepsze.kolczatka,szelki czy może normalna obroża czego wy używacie i czy polecacie coś z tego co wymieniłem.
A tym drugiem jak smycz jaka jest dobra bardziej chodzi mi o taką do 100-120 cm jakiej firmy i może linki do nich chętnie z mojej strony będą widziane bo chce z zamówic a mam dylemat z tym
Wszelkie odpowiedzi wielkie dzięki i pozdro :lool: :ok:
Soniaduża
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Sonia
Imię: Gracjan

Re: Co lepsze dla naszych psinek

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 22 mar 2018, o 11:38

Soniaduża napisał(a):Mam takie pytanie,co lepsze.kolczatka,szelki czy może normalna obroża czego wy używacie i czy polecacie coś z tego co wymieniłem.
A tym drugiem jak smycz jaka jest dobra bardziej chodzi mi o taką do 100-120 cm jakiej firmy i może linki do nich chętnie z mojej strony będą widziane bo chce z zamówic a mam dylemat z tym

Moja suczka chodzi na obroży, a jak idziemy na szybki spacer to używam smyczy antypoślizgowej przepinanej ponad 2 metry od juliusa. Jeżeli idziemy w las to chodzi na smyczy automatycznej flexi 8 metrów z tego względu że łobuziara kocha zwierzynę.

Autor postu otrzymał pochwałę
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 22 mar 2018, o 13:08

Pod żadnym pozorem kolczatka. Kolczatki używa się tylko wtedy gdy dorosły pies nie potrafi chodzić na smyczy, ciągnie lub startuje do innych psów. Zadaniem kolczatki jest danie silniejszego bodźca od instynktu nakazującego atak. Z kolczatką trzeba umieć się obchodzić i nie może być traktowana jako obroża. Stosuje się ją tylko do czasu oduczenia psa niepożądanych zachowań.
Osobiście polecam obrożę. Należy zwrócić uwagę aby obroża była zapięta zaraz za uszami (to pozwala na prowadzenie psa bez większego wysiłku). Co do szelek się nie wypowiadam gdyż ich nie używałem - myślę że ktoś z forumowiczów napisze parę słów o nich.
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez Soniaduża » 22 mar 2018, o 13:10

-- 22 mar 2018, o 13:16 --

Zgój napisał(a):Pod żadnym pozorem kolczatka. Kolczatki używa się tylko wtedy gdy dorosły pies nie potrafi chodzić na smyczy, ciągnie lub startuje do innych psów. Zadaniem kolczatki jest danie silniejszego bodźca od instynktu nakazującego atak. Z kolczatką trzeba umieć się obchodzić i nie może być traktowana jako obroża. Stosuje się ją tylko do czasu oduczenia psa niepożądanych zachowań.
Osobiście polecam obrożę. Należy zwrócić uwagę aby obroża była zapięta zaraz za uszami (to pozwala na prowadzenie psa bez większego wysiłku). Co do szelek się nie wypowiadam gdyż ich nie używałem - myślę że ktoś z forumowiczów napisze parę słów o nich.

Ja używam ja gdy moj pies miał 5 miesięczy i nwm czy ją zmienić dodaje też ze moj piesek chodzi bardzo dobrze przy nodze ale dam sobie pani/pana słowa do serca☺

-- 22 mar 2018, o 13:19 --

Paulina K. napisał(a):
Soniaduża napisał(a):Mam takie pytanie,co lepsze.kolczatka,szelki czy może normalna obroża czego wy używacie i czy polecacie coś z tego co wymieniłem.

Moja suczka chodzi na obroży, a jak idziemy na szybki spacer to używam smyczy antypoślizgowej przepinanej ponad 2 metry od juliusa. Jeżeli idziemy w las to chodzi na smyczy automatycznej flexi 8 metrów z tego względu że łobuziara kocha zwierzynę.

Witam może dac pani link do ten smyczy 2 metrowej juliusa
Będe wdzięczny dzk i pozdro☺
Soniaduża
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Kalten » 22 mar 2018, o 14:10

Ja też używam smyczy Juliusa. Jest gumowana i nie pali rąk. Mam 2m i 3m, ale jakoś wolę tą dłuższą. Szelki Juliusa też są fajne. Teraz mamy te pasowe bez siodła. Nic więcej mi na spacery nie potrzeba ;) Smycze gumowane można kupić np. tu: LINK
ObrazekObrazek
Kalten
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Hubert

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 22 mar 2018, o 15:20

Soniaduża napisał(a):-- 22 mar 2018, o 13:16 --

Zgój napisał(a):Pod żadnym pozorem kolczatka. Kolczatki używa się tylko wtedy gdy dorosły pies nie potrafi chodzić na smyczy, ciągnie lub startuje do innych psów. Zadaniem kolczatki jest danie silniejszego bodźca od instynktu nakazującego atak. Z kolczatką trzeba umieć się obchodzić i nie może być traktowana jako obroża. Stosuje się ją tylko do czasu oduczenia psa niepożądanych zachowań.

Ja używam ja gdy moj pies miał 5 miesięczy i nwm czy ją zmienić dodaje też ze moj piesek chodzi bardzo dobrze przy nodze ale dam sobie pani/pana słowa do serca☺

-- 22 mar 2018, o 13:19 --

Paulina K. napisał(a):

Witam może dac pani link do ten smyczy 2 metrowej juliusa
Będe wdzięczny dzk i pozdro☺

Ja mam taką smycz http://juliusk9-sport.pl/smycze-antypos ... -22-m.html i taką obrożę http://juliusk9-sport.pl/obroze/2006-obroza.html oraz taką smycz automatyczną na długie spacery po lesie :) http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_ob ... sow/320633

Autor postu otrzymał pochwałę
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 25 mar 2018, o 21:28

Kolczatka = nieudolność przewodnika.
Nie uważam kolczatki za przydatną, a wręcz za szkodliwą.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez jancio » 26 mar 2018, o 17:33

mój pies napisał(a):Kolczatka = nieudolność przewodnika.

Wychodzę z podobnego założenia.
Podejście do tresury się zmieniło, to co było "normą" lat temu kilkanaście-kilkadziesiąt, dzisiaj oceniane jest bardzo surowo.
I słusznie. Według mnie, awersja fizyczna w tej postaci spowoduje jedynie, że pies nie poczuje się komfortowo podczas spaceru.
jancio
Losowy avatar
Świeżak
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Adi
Imię: Jan

Nieprzeczytany postprzez Soniaduża » 26 mar 2018, o 18:00

jancio napisał(a):

Wychodzę z podobnego założenia.
Podejście do tresury się zmieniło, to co było "normą" lat temu kilkanaście-kilkadziesiąt, dzisiaj oceniane jest bardzo surowo.
I słusznie. Według mnie, awersja fizyczna w tej postaci spowoduje jedynie, że pies nie poczuje się komfortowo podczas spaceru.

No może jest surowo ale jeśli pies się nie ciągnie to na moje krzywda mu się nie dzieje☺

-- 26 mar 2018, o 18:00 --

To w pana/pani słowach jestem nie udolnym przewodnikiem?
Soniaduża
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 28 mar 2018, o 08:46

Przestańcie ludziska ;-) . Wszyscy wiemy że najlepszą sposobem tresury/układania psa jest "pozytywne wzmocnienie" - tzn. nagradzanie psa przysmakami, mizianiem, zabawą - za każdą dobrze wykonaną pracę. Prawda jest taka że należy to robić od szczenięctwa. Jeśli ktoś nie wytworzy więzi, określi reguł i ustali zasad za młodu to na starość nie wiele będzie mógł zdziałać. Konia z rzędem temu kto za pomocą przysmaków spowoduje ze dorosły nie szkolony pies (pow. 4 lat) nie ruszy w pogoń za dziczyzną, przestanie ciągnąć za smycz lub atakować innego psa czy odpukać - człowieka. Ci co mieli do czynienia z "trudnym" psem wiedzą że zafiksowany pies ma w nosie (żeby nie użyć innego słowa ;-) ) przysmaki lub połyka je nie spuszczając wzroku z celu. Dorosły Berneński pies pasterski waży nawet 60 kg. Dorosły mężczyzna nie jest w stanie utrzymać takiego psa w sytuacji gdy pies zerwie się do biegu. Byłem świadkiem jak taki pies przeorał właścicielką dobre 10 metrów zanim puściła smycz. Wówczas bez "negatywnego wzmocnienia" - tzn. np. kolczatka, obroża zaciskowa, obroża elektr. czy "rzut smyczą" i przede wzszystkim właściwego zachowania przewodnika się nie obejdzie. Ważne jest aby tego wzmocnienia użyć tylko do przełamania impulsu, do korekty złych zachowań a potem - powrócić do "pozytywnego wzmocnienia" w celu utrwalenia dobrych zachowań. Każde z wymienionych przeze mnie "narzędzi" przeznaczone jest do korekty określonego zachowania i to należy robić z rozwagą i po szkoleniu w obecności fachowca - gdyż nieumiejętne ich wykorzystanie może nie przynieść skutku a w najgorszym przypadku wyrządzić psu krzywdę.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby używać obroży czy szelek naprzemiennie w zależności od sytuacji.
Podczas uczenia psa chodzenia przy nodze bez wątpienia lepsza będzie obroża gdyż pozwala na lepsze kontrolowanie psa. Podczas spaceru na luźnej smyczy, czy w trakcie długiego spaceru (w sytuacji gdy mamy do czynienia z psem ułożonym, nauczonym chodzenia na smyczy i reagującym na komendy) szelki mogą być całkiem niezłym rozwiązaniem - zwłaszcza takie do których można przypiąć torbę, plecak i wrzucić tam np. miskę składaną i wodę.
Podstawą jest aby nauczyć psa podstawowych zachowań.
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Pochwały: 10

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje