Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Co na to treserzy IPO?

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 27 gru 2013, o 12:00

Viva napisał(a): nie co dziennie widujemy 13 latkę z 20 kg psem

a zdajesz sobie sprawę z tego, że najlżejsza suka może mieć wg wzorca 22kg? a równie dobrze może Ci się trafić taka 32 kg? a samiec waży jeszcze więcej.
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Viva » 27 gru 2013, o 13:19

beatrx napisał(a):
Viva napisał(a): nie co dziennie widujemy 13 latkę z 20 kg psem

a zdajesz sobie sprawę z tego, że najlżejsza suka może mieć wg wzorca 22kg? a równie dobrze może Ci się trafić taka 32 kg? a samiec waży jeszcze więcej.

oczywiście zaokrągliłam wagę najprawdopodobniej będę miała sukę wiec 22-32 kg

-- 27 gru 2013, o 13:21 --

Wadera napisał(a):A pies jest już po szkoleniu podstawowym i czy jest podporządkowany 13 letniej właścicielce? :)

psa jeszcze nie mam może najprawdopodobniej za rok czyli będę miała koło 14 -13 lat :D zacznę od zdania PT 1
Tylko pies kocha Cię bardziej niż siebie samego
Miłego dnia! :)
Viva
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: York: Abia
Imię: Jagoda
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez ZARAza » 27 gru 2013, o 18:16

Kwestia czy będziesz w stanie utrzymać takiego psa na smyczy, to nie takie proste nawet dla dorosłych...
Obrazek
ZARAza
Świeżak
Owczarek niemiecki: Zara
Imię: Dorota

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 27 gru 2013, o 18:21

Jeśli pies będzie zakupiony jako szczeniak i wychowywany od małego to raczej problem z utrzymaniem go na smyczy odpada.
Ja bym dzieciaka nie wysłała na zajęcia z obrony, ale to tylko moje zdanie. Uważam, że jest tyle psich sportów, że można wybrać coś fajnego dla siebie i psa :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Myszka » 27 gru 2013, o 18:40

Gdyby zalezalo to ode mnie,to podobnie jak sugeruje pani Zofia -pierwsze spotkanie odbyloby sie z rodzicami,nastolatka i psem. A potem zaczelabym nie od obrony ,ale od posluszenstwa i sladow...W ten sposob przewodnik -junior i pies moga sie wiele nauczyc, wzmacnia sie wiez miedzy psem a czlowiekiem,a w dodatku latwo sprawdzic sumiennosc ,wytrwalosc i zapal do pracy...Obrona nie zajac,nie ucieknie... :lool:
Myszka
Losowy avatar
Świeżak
Imię: Jolanta

Nieprzeczytany postprzez Viva » 27 gru 2013, o 19:33

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi
Myszka napisał(a):Gdyby zalezalo to ode mnie,to podobnie jak sugeruje pani Zofia -pierwsze spotkanie odbyloby sie z rodzicami,nastolatka i psem. A potem zaczelabym nie od obrony ,ale od posluszenstwa i sladow...W ten sposob przewodnik -junior i pies moga sie wiele nauczyc, wzmacnia sie wiez miedzy psem a czlowiekiem,a w dodatku latwo sprawdzic sumiennosc ,wytrwalosc i zapal do pracy...Obrona nie zajac,nie ucieknie... :lool:
oczywiście moi rodzice mogą być na pierwszym spotkaniu
Wadera napisał(a):Jeśli pies będzie zakupiony jako szczeniak i wychowywany od małego to raczej problem z utrzymaniem go na smyczy odpada.
Ja bym dzieciaka nie wysłała na zajęcia z obrony, ale to tylko moje zdanie. Uważam, że jest tyle psich sportów, że można wybrać coś fajnego dla siebie i psa :)
ta.k, pies będzie kupiony jako szczeniak. Jeszcze zastanowię się nad IPO jednak chciałabym trenowac ten sport z psem
Viva
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 27 gru 2013, o 23:01

Ja mam suczkę ważącą... 36kg , jest bardzo duża i nie mam problemów z utrzymaniem :) Co prawda nie ma też sytuacji, w których musiałabym użyć siły i to pewnie dzięki temu mam ręce na swoim miesjcu :P
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Kaisa » 27 gru 2013, o 23:47

Jak na moj gust to nie widze problemu - jak juz wspomniano pod kilkoma warunkami (tj odpowiedni socjalny pies, przyzwolenie rodzicow i odpowiedzialny trener, obrona sportowa). Ja "swojego" pierwszego psa wyprosilam w wieku 11 lat, przeczytalam wszystkie dostepne poradniki na temat rasy, zywienia, opieki i szkolenia I jak juz przywiozlam 7tygodniowa kulke do domu to bylam za niego 100% odpowiedzialna i dalam rade sobie calkiem przyzwoicie. W wieku 12 miesiecy (tak sie wtedy zalecalo) zrobilismy kurs posluszenstwa i obrony (Tutaj jezdzil ze mna czesto moj tata, ale ta obrona to byla wtedy zupelnie inna bajka...). Zdarzalo sie, ze nie bylo komu mnie zawiezc na zajecia to rowerem z psem biegnacym ze mna dojezdzalismy 5km w jedna strone. Nie bylo sily zeby nas na zajeciach zabraklo :) Trzeba doceniac pasje w mlodych ludziach!
Viva na ten czas kiedy sie przygotowujesz na posiadanie psa polecalabym znalezc dobra szkole i zaczac regularnie chodzic na zajecia jako obserwator, zadawac pytania i uczyc sie na podstawie obserwacji innych. Takie bezposrednie interakcje sa najlepsze I wtedy przekonasz sie czy to w ogole lubisz I jestes w stanie sie zaangazowac.
Kaisa
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Belg Ari, Anka ON
Imię: Kasia
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 27 gru 2013, o 23:53

Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Viva » 28 gru 2013, o 11:19

Kaisa napisał(a):Jak na moj gust to nie widze problemu - jak juz wspomniano pod kilkoma warunkami (tj odpowiedni socjalny pies, przyzwolenie rodzicow i odpowiedzialny trener, obrona sportowa). Ja "swojego" pierwszego psa wyprosilam w wieku 11 lat, przeczytalam wszystkie dostepne poradniki na temat rasy, zywienia, opieki i szkolenia I jak juz przywiozlam 7tygodniowa kulke do domu to bylam za niego 100% odpowiedzialna i dalam rade sobie calkiem przyzwoicie. W wieku 12 miesiecy (tak sie wtedy zalecalo) zrobilismy kurs posluszenstwa i obrony (Tutaj jezdzil ze mna czesto moj tata, ale ta obrona to byla wtedy zupelnie inna bajka...). Zdarzalo sie, ze nie bylo komu mnie zawiezc na zajecia to rowerem z psem biegnacym ze mna dojezdzalismy 5km w jedna strone. Nie bylo sily zeby nas na zajeciach zabraklo :) Trzeba doceniac pasje w mlodych ludziach!
Viva na ten czas kiedy sie przygotowujesz na posiadanie psa polecalabym znalezc dobra szkole i zaczac regularnie chodzic na zajecia jako obserwator, zadawac pytania i uczyc sie na podstawie obserwacji innych. Takie bezposrednie interakcje sa najlepsze I wtedy przekonasz sie czy to w ogole lubisz I jestes w stanie sie zaangazowac.

tak, jak już wspomniałam jestem w stanie poświęcić dla psa bardo duuuuużo.

-- 28 gru 2013, o 11:21 --

Wadera napisał(a):Polecam też dział wychowanie i temat:
http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html

Na pewno przeczytam książki jak i temat
Viva
Owczarkarz

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje