Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Co wy na to

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 21 mar 2015, o 20:27

Wkleiłam link do filmiku co o tym myślicie bo ja w szoku jestem http://www.telegraph.co.uk/news/newsvid ... stival.htm
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Re: Co wy na to

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 21 mar 2015, o 20:30

sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 21 mar 2015, o 21:06

a czemu w szoku jesteś ? że owczarek z jakimś innym psem został pomieszany i wygląda na dziwnego wielkoluda ? w Chinach wszystko możliwe :)
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 21 mar 2015, o 21:16

Jak dla mnie takie mieszanki tworzone przez ludzi to nawet nie umiem tego nazwać ,co to jest dogo-owczarek czy owczarko-dog
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 21 mar 2015, o 21:45

może dogoowczarek hehe ;p śmieszny pies.mi kiedyś znajoma mówiła o labrodudle czy jakoś tak,podobno to jest labrador pomieszany z pudlem i w Polsce jest tylko jedna hodowla z tą rasą :) rasa stworzona dla alergików
Paulina K.
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 21 mar 2015, o 22:21

Coś mnie to nie przekonuję kiedyś widziałam kota bez siersci tez dla alergików i tak ogólnie to jest straszne
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 22 mar 2015, o 06:46

mieszają psy żeby były nowe rasy :) zobacz jak wchodzisz na stronę zkwp i klikasz na szczenięta i wybierasz rasę to zobacz ile tam jest ras :) ja większości nie znam i nawet nie byłabym w stanie odróżnić jednego od drugiego
Ostatnio edytowano 22 mar 2015, o 21:03 przez Paulina K., łącznie edytowano 1 raz
Paulina K.
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 22 mar 2015, o 12:30

Ale rasy zaakceptowane przez ZKwP są "ugruntowane" i z wieloletnimi tradycjami. Co więcej, raczej nie akceptują 'ras' powstałych z mieszanek ras już istniejących, a będących w FCI. Jest specjalna procedura by nowa rasa została zaakceptowana, jest długa i żmudna i nie zawsze zakończona sukcesem...
W każdym razie ja jestem w stanie bez większego problemu określić przynależność do rasy, chyba że to rasy bardzo mało popularne rasy (a w FCI wszystkich ras jest chyba ponad 500).

Poza FCI (działającym głównie na terenie Europy) drugim kynologicznym potentatem jest AKC (amerykański kennel klub), ale on rządzi się o wiele luźniejszą politykę i to właśnie z USA wychodzi moda na celowe krzyżowanie pomiędzy dwiema ugruntowanymi rasami, np. te labladoodle (pudel i labrador).
Te tzw. "owczarki chińskie" to nie wiem jak powstały, nie znam chińskiego. Ale wygląda na krzyżówkę mastiffa neapolitano i owczarka niemieckiego... Chińczycy lubią chyba też sprowadzać do siebie psy z SV z mocnymi, właśnie niemal molosowatymi kufami. Być może więc dolewki mastiffa jest niewiele, a bardziej selekcja sztuczna po prostu. Niemniej gdy pierwszy raz zobaczyłam te psy myślałam, że to ohydny fotomontaż. Nie rozumiem kompletnie celowości tworzenia "rasy", która ma chorą opadajacą linię i kątowanie, do tego cholernie masywny kościec i lejącą się, molosowatą głowę. I te uszy... chyba cięte, bo żeby naturalnie stanęły przy takim kośccu...
Ja jestem przeciw tworzeniu karykaturalnych ras, których jedynym celem jest imponujący wygląd w stylu "człowiek się bawi w boga i tworzy coś, czego natura by nigdy nie wymyśliła nawet".
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 22 mar 2015, o 16:59

W dwudziestej sekundzie widać, że ucho samo nie stoi, ale cięte chyba nie jest.
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje