Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Re: Cytat dnia

Nieprzeczytany postprzez metalheart » 24 sty 2015, o 13:26

Jeszcze jest kwestia tego,jak zachowywała się pogryziona pani.Może widząc psy zaczęła wymachiwać rękami,tupać itp.W stadzie wystarczy przecież jeden osobnik, który"skubnie" i wtedy reszta idzie w ślad za nim.A swoją drogą powinny być ciężkie kary dla osób,które ie potrafią utrzymać psa na posesji.U mnie w ulicy też jest taki egzemplarz, którego 3 psy lataja po ulicy i obszczekują ludzi.I każdy sie boi.Ale do faceta ani prośby ani groźby nie przemawiją.
metalheart
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: AC(Ejsi)
Imię: Eliza
Pochwały: 4

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 25 sty 2015, o 06:03

Zażądajcie od władz miasta czy dzielnicy odebrania psów właścicielowi, powinieważ stwarzają poważne zagrożenie dla otoczenia. Jeśli pod takim żądaniem podpisze się kilkoro meiszkańców, to tak zwane władze będą musiały coś zrobić. A jak nie zrobią - to informacja w miejscowej prasie, zgloszenie na policję, do sądu.

To nieprawdopodobne, na ile u nas są bezkarni nieodpowiedzialni właściciele psów.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 25 sty 2015, o 22:19

Ma pani rację oglądałam jak ten pan zabezpieczył posesię ,bo taki nakaz dostał w miejsca dziur w płocie powstawiał kawałki cegeł .To jest jakaś kpina

-- 26 sty 2015, o 20:32 --

Dziś oglądałam uwage i tego pana wkońcu aresztowali
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 28 sty 2015, o 09:03

Fala oburzenia po uwadze na temat OE. Czy w kontekście agresji do ludzi jej użycie nie zaszkodziłoby tylko?

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/co-grozi-wlascicielom-agresywnych-psow,156044.html
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez BGrel » 28 sty 2015, o 09:19

Nie widziałam i na razie nie zobaczę, bo z tel czytam forum.
Ja nie użyłabym oe w przypadku agresji. Może jakbym miała wielkie doświadczenie i była Bartem Belonem :p
Uważam, że jest 99% szans zepsuć psa dokumentnie i wzmocnić agresję niż skorygować.
Oe jest dobra przy pogoni za zwierzyną, itp.
Ale to ja. Może ktoś ma doświadczenie w użyciu oe, ja jej używałam sporadycznie w przypadkach pogoni, nigdy w agresji.
BGrel
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Barbara
Pochwały: 21

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 28 sty 2015, o 09:46

Ja też nie użyłabym OE w przyadku agresji wobec ludzi. Dla obrzydzenia pościgu za zwierzyną - tak.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 28 sty 2015, o 10:25

Pani na filmie niby mówi o odwoływaniu, ale skoro program poświęcony jest atakowi psów na człowieka można zrozumieć, że OE go rozwiąże.

Nie jestem ekspertem, ale na logikę z sarenkami mój pies nie będzie jechał tramwajem, nie podbiegną go pogłaskać itp. Kafce zdarzyło się wyskoczyć do człowieka, ale wszystko to wynikało z jej przeszłości -czuła się zagrożona. Impuls OE by ją tylko utwierdził w przekonaniu, że jest się czego bać! Wolę w sytuacji ekstremalnej sama dać jej "po łbie" niż by myślała, że to przebiegające obok dziecko robi jej kuku!
Wiem, że są szkółki (reklamujące się jako "pozytywne"), które polecają OE przy agresji do ludzi bez mrugnięcia okiem. I śledząc losy pewnego ONka sądzę, że po jej użyciu do tragedii może być bardzo blisko. :przerażenie:
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez BGrel » 28 sty 2015, o 10:54

Obejrzałam i znowu ręce opadają. Impuls elektromagnetyczny?? Pilot na psa? Pani ani nie wie co psu zakłada ani jak to działa. Przy takim sposobie używania oe można spodziewać się wysypu pogryzień. Niewłaściwy moment wysłania impulsu, niewłaściwa moc, a co więcej nie nauczenie psa co ma zrobić PO korekcie doprowadzi kiedyś do dramatu.
I jeszcze sądzę, że teraz na allegro będą żniwa dla sprzedawców chińskiego badziewia po 100zł. Co dodatkowo pogarsza sytuację.
O matko z córką.
BGrel
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Barbara
Pochwały: 21

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 28 sty 2015, o 13:54

Zrozumiałam, że prezenterce chodziło o odwoływanie psa. Wydaje mi się, że dosyć jasno się wyraziła. Kontekst faktycznie nieszczęśliwy i pewnie wiele osób pomyśli sobie, że taka obroża ''elektromagnetyczna'' rozwiąże problem z agresją ich piesków. Może i rozwiąże, jak Kowalski będzie umiał uprzedzić pogoń i atak psa...ale to już raczej niech specjaliści się wypowiadają.
Osobiście wolałabym być dziabnięta przez psa bez OE niż żeby atakujący mnie pies był dodatkowo ''łaskotany'' .
A ta obroża elektromagnetyczna jak się pojawi na rynku, to ja pierwsza ją kupię, bo to będzie cud techniki i może nawet fale mózgowe psa będę mogła sobie tłumaczyć i wyświetlać na tablecie. No, ale może chodziło pani o sposób transportu sygnału od pilota do obroży. W sumie byłaby to bardzo precyzyjna nazwa dla OE.
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 28 sty 2015, o 19:05

Po słowach, że pies "albo wraca, albo siada" można wywnioskować, że nie wie co ma zrobić po dostaniu impulsu...
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje