Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Czarek czyli sieroty chowanie

Nieprzeczytany postprzez xkasia » 19 gru 2012, o 14:20

Z tego co wiem to we Wrocławiu jest zakaz rzucania petard oprócz sylwestra. A w jakiej dzielnicy to się stało bo normalnie zaczynam się bać o swoją. .... z tych ludzi :mur: jak tak można !!!

A zmieniając temat to gdzie wybierasz się do psiego przedszkola ,,po oswojeniu się" twojego psiaka ?
xkasia
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez reinevan » 19 gru 2012, o 17:27

xkasia napisał(a):Z tego co wiem to we Wrocławiu jest zakaz rzucania petard oprócz sylwestra. A w jakiej dzielnicy to się stało bo normalnie zaczynam się bać o swoją. .... z tych ludzi :mur: jak tak można !!!

Tak we Wrocku nie wolno używać materiałów pirotechnicznych bez specjalnej zgody oprócz sylwestra. Wszyscy jednak doskonale wiemy, że jest to jeden z wielu martwych przepisów. Petardy i sztuczne ognie są przecież w sprzedaży przez cały rok, a huk wybuchów słychać coraz częściej gdzieś od połowy grudnia i nikt z tym nic nie robi.
Właśnie wróciłem od roztrzęsionej Magdy.
Tragedia miała miejsce na Sępolnie koło Szkoły Podstawowej nr 45 (a wydawałoby się taka spokojna okolica), z tego co udało mi się dowiedzieć jakiś (cenzura) po prostu rzucił petardą w psa gdy byli na spacerze. Prawdopodobnie był to ktoś z grupki gówniarzerii która wracała właśnie z jakiś zajęć we wspomnianej szkole.
Dziś byliśmy razem z Magdą na Policji, rozmawiający z nami podkomisarz sprawiał wrażenie na prawdę przejętego i wstrząśniętego sprawą, według jego słów mają już listę wszystkich, którzy o tej porze mogli wracać z zajęć organizowanych w szkole i będą ich sukcesywnie wzywać na przesłuchania. Sam jednak przyznał, że znalezienie sprawcy będzie bardzo trudne, klasyfikacja czynu jest następująca:
1. Naruszenie zakazu używania środków pirotechnicznych
2. Znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem i skutkiem śmiertelnym
3. Umyślne spowodowanie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi.
Jest to o tyle "pozytywne" że takie zakwalifikowanie czynu powoduje, że raczej nie zamkną sprawy w tydzień z powodu nie wykrycia sprawcy.

xkasia napisał(a):A zmieniając temat to gdzie wybierasz się do psiego przedszkola ,,po oswojeniu się" twojego psiaka ?

Mam bardzo pozytywne opinie od znajomych o szkole Dog's Smile http://dogssmile.pl/ i do nich mam stosunkowo blisko, ale również zastanawiam się nad Arisą http://www.wyszkolpsa.pl/ ale do nich mam daleko, nie wykluczam również psiedszszkola prowadzonego na Niskich Łąkach przez ZKwP (zdecydowanie najtańsza opcja a i na tym forum Wilania w swoim wątku o Wirusie sobie chwali).
reinevan
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 19 gru 2012, o 17:57

Bardzo mi przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Mam cichą nadzieję,że uda się w tej sprawie sporo zrobić.
Martwi mnie tylko jedno: jeżeli jest to młodzież gimnazjalna, która nie skończyła 16 lat, to nie będą odpowiadać jak dorośli, a co za tym idzie, wymiar kary będzie dużo łagodniejszy. Może skończyć się tak,że dostaną "zawiasy", albo tylko grzywnę i to pewnie niezbyt dotkliwą.
Jeżeli źle coś mówię, to mnie poprawcie.
Bardzo dobrze,że wybieracie się do przedszkola. Czarek oswoi się jeszcze bardziej z psim towarzystwem.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 19 gru 2012, o 18:06

Jeśli to dzieciak to odpowiadają za niego rodzice. Pies był rasowy, więc jeśli zapłacą choćby jego wartość jako odszkodowanie może na przyszłość będą synalka pilnować. Jeśli właścicielka psa widziała sprawcę choć z daleka może uda się go rozpoznać.To jest masakra co te dzieciaki maja w głowach :( Nie wyobrażam sobie by mój syn mógł zrobić coś takiego.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 19 gru 2012, o 18:10

To dla właścicielki musiało być niewyobrażalną traumą.Nie wiem jak ludzie mogą być tak okrutni. Ja się dre jak ktoś przez brame ma. jakieś wątpliwości do moich psów. A i biedny Czarek stracił kolegę.
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 19 gru 2012, o 18:15

Wiele razy komentowałam na wystawach pokazy szkolenia wrocławskiej szkoły Agility De Luks - mogą pochwalić się doskonałymi wynikami na zawodach w agility i obedience.

Też mają przedszkole.
Czyli we Wrocławiu jest z czego wybierać.

Zofia Mrzewińska

PS jeśli tym bandytą okaże się chłopak ponizej 16 lat, to na poprawczak za młody? Rodzice nie ponosza odpowiedzialności finansowej? Oczywiste, że żadne pieniądze nie wynagrodzą straty psa, ale konieczność zapłacenia odszkodowania czasem zmusza rodziców do pomyślenia o tym, co robi ich progenitura.
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez xkasia » 19 gru 2012, o 18:17

Pytam właśnie dlatego, że ja też uczęszczam na Niskie Łąki (no z Anią i Wirusem też się znamy) i powiedziałabym, że cena wcale nie obrazuje jakości zajęć są naprawdę fajne ja w sumie chodzę już z 1 rok, bo najpierw z poprzednim psiakiem za TM chodziłam, a teraz z obecnym. Naprawdę rozmaite zajęcia: socjalizacja, elementy posłuszeństwa, różne rzeczy np. jak pieski reagują na parasol, klucze itd. są też tunele dla ,,odważnych" i palisada. Pani prowadząca bardzo miła kobitka, doradzi, pomoze, naprawdę otwarcie można się o wszystko pytać. Pani prowadząca ma doświadczenie ma własnego psa, z którym czasem przychodzi robi różne pokazy np. posłuszeństwa, skoków. No jednym słowem przyjemna atmosfera. A po za tym pierwsze zajęcia można spokojnie przyjść bez karnetu -bo tak na prawdę to sprawdzają je chyba 1 w roku :lool: Jak będziecie gotowi to zachęcam chociaż wpaść raz i zobaczyć jak to wygląda. ;-)

Szczerze mówiąc JAK CI LUDZIE WYCHOWUJĄ SWOJE DZIECI :przerażenie: no strzelać petardą w psa, po prostu straszna patolka. Strasznie współczuję właścicielom i mam nadzieję, że ten gówniarz odpowie za swoją głupotę !!!
xkasia
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Wilania » 20 gru 2012, o 16:16

Bardzo, ale to bardzo Wam kibicujemy z Wirusińskim, a tego młokosa, co tak się petardami lubi bawić, to bym rozszarpała najchętniej ! Jak Wirusek był w mniej więcej wieku Czarka, to na spacerze jakiś gościu dla zabawy chciał Wirusa kopnąć, żeby zobaczyć jak ten na to zareaguje... Mam nadzieję, że takiego kobiecego wrzasku, jaki mu wtedy zafundowałam, to ten gościu do końca swego nędznego życia nie zapomni. Niestety ciągle dla wielu ludzi pies czy jakiekolwiek inne zwierzę to rzecz i w ich mniemaniu może służyć do zabawy. Normalnie przysłowiowy nóż mi się w kieszeni otwiera.
Wilania
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez reinevan » 3 sty 2013, o 20:04

Kontynuacja sieroty chowania
Jak na razie z Czareckim nie jest źle (choć zawsze mogłoby być lepiej :-) ) W tej chwili ostro wymieniamy ząbki (góra już prawie cała po zmianie) więc jesteśmy na etapie uczenia się co gryźć można a czego nie wolno (straty jak to w każdej wojnie są, ale stosunkowo niewielkie - od dwa kawałki listwy przypodłogowej). Przełamaliśmy ostatecznie problem furtkowy, dziś spacer jest wielką radością i przyjemnością, okazją do zabawy i szkolenia. Przy tej okazji pojawił się jednak dość zaskakujący problem. Otóż Czarecki właściwie za żadne skarby świata nie chce się załatwiać na spacerze (no chyba, że "sikundka") nie zależnie od tego czy spacer trwa godzinę czy cztery, na koniec trzeba iść na ogród, aby psina sobie ulżyła przyznam się bez bicia zgłupiałem. :mur:

Na koniec jeszcze w kwestii tragedii Magdy i Czako. Ukłony dla wrocławskiej policji, która tuż po świętach (27 grudnia) zatrzymała i przesłuchała tego (cenzura). Sprawa została przekazana do prokuratury, a rodzina została, na czas postępowania, objęta nadzorem kuratora (sprawca ma 14 lat). O dalszym rozwoju wypadków (jeśli jest zapotrzebowanie) będę informował.
reinevan
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 3 sty 2013, o 20:14

Myślę, że potrzebna jest taka informacja, być może po zakończeniu sprawy ogólnopolskie media poinformują, że młodociany bandyta też nie jest bezkarny.
Co do zwiłości fizjologii - można w ogrodzie przypilnować szczeniaka i uczyć go załatwiania się na hasło. To najłatwiejsza nauka - starczy powtarzac w wiadomej chwili "dobrze, robisz", a po fakcie nagrodzić. A potem tym samym hasłem przekonać, że i poza ogrodem jest toaleta, że każde wskazane tym hasłem miejsce jest przydatne. Nauczenie załatwiania się we wskazanym miejscu na hasło bardzo przydaje się w podróży i ułatwia poszanowanie placu szkoleniowego.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje