Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Pokaż nam swojego psa innej rasy, kota, papugę, chomika lub jeszcze innego zwierzaka.

Re: Czarek, Lena i Julka, która skończyła roczek :)

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 03 gru 2015, 12:57

Lena to po prostu pies wegetarianin :lool:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 39
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 41
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Czarek, Lena i Julka, która skończyła roczek :)

Nieprzeczytany postprzez norineko » 05 gru 2015, 16:28

=Serwis komputerowy pożyczył mi swój zasilacz, bo mój jedzie do producenta po umarciu.
Co do młodej - Madziu - Lena na surowiźnie miała wyniki takie, jak cytowałam z października - dostawała właśnie wtedy około kg surowego mięsa plus dodatki nabiałowe oraz warzywne - wtedy akurat niewielkie, gdzieś ok. 20 % i była na tym coraz słabsza, miała coraz gorszą sierść, przyczepiały się biegunki, w końcu dostała anemii, a próby wątrobowe tragiczne - Alat i aspat około 250! Nad morzem miała bardzo dużo ruchu, dziennie przechodziliśmy powyżej 20 km. W tej chwili jest dokładnie na odwrót i pies jak widać jest w świetnej formie, co też ma przełożenie na pracę, bo nie męczy się, niedokrwistości też już nie ma. Ruchu też jest teraz mniej bo muszę pracować, ale tragedii nie ma, spacery są krótsze, za to bardzo intensywnie przepracowane.
Po prostu nie każdemu psu służy dieta barf. Chciałam przedobrzyć i zalatwiłam psu wątrobę. Rok wcześniej przy tej samej aktywności Lena dostawała dziennie po 5 serc indyczych podgotowanych plus dodatki kaszowo-warzywno-nabiałowe, jadła o połowę mniej i jeszcze przytyła, do tego była w formie znakomitej.

Czarkowi to bez różnicy, na surowiźnie też się dobrze czuje, ale Lenie po prostu to nie służy.

Mam filmik z aportowania Czarka w wersji sportowej, tylko muszę się ogarnąć i wrzucę.

Beatko - naprawdę nasze owczary są praktycznie identyczne wzrostem i budową z wyjątkiem wlaśnie ilości futra.

Grazynka - w dychę :roftl:
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Wiek: 38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 61
Dołączył(a): 15 sty 2013, 19:45

Re: Czarek, Lena i Julka, która skończyła roczek :)

Nieprzeczytany postprzez norineko » 12 gru 2015, 14:08

Wege zaliczyło kolejne wlamy i skonsumowało paczkę chlorelli (100g) wraz z papierową torebką, znalazłam jeden okruszek z kawałkiem metki, więc po tym poznałam, że to w ogóle zniknęło, bo bym do dziś nie była świadoma....
Do tego dwa dni później wlam do kartonika z orzechami wloskimi (jakieś pół kg) - co prawda docelowo dla psów przeznaczonymi, ale jednak docelowo bez skorupek, Lena była zdania, że skorupki są ok... Kartonik była uprzejma nieodrodna córka Leny zrzucić z szafy.
Dziś poszła spirulina w dawce tygodniowej.

Czarek po poważnym zabiegu stomatologicznym, który ujawnił istnienie dwóch cyst i źle wyrżniętych zębów (wada zgryzu bardzo bolesna, przez którą odkładał się kamien i błyskawicznie rozwijała paradontoza, stąd pewnie niechęć do zabaw z uzyciem zębów, w tym aportu) ulżył sobie rujnując kieszeń w mojej wyjściowej sportowej kurteczce, gdyż odnalazł tam kawałek chleba, o którym zapomniałam, w tym celu ściągnął kurtkę z wieszaka na ziemię i tam dokonał dzieła zniszczenia.
Przylapałam go też na tym, że gdy mu niewygodnie od pewnego czasu z użyciem zębów ściąga na kanapę koce, kurtki i inne ciuchy, które zostawiam czasem na takim stoliku obok i rozkłada je sobie na kanapie wijąc gniazdko. Zawsze nie zastanawiało kto dokonuje takich przemeblowań, bo to jest ladnie ułożone, oczywiście zapsione, ale jednak nie zmięte, jest estetyczne, symetryczne, do tego czasem ciuchy są ciężkie. Podejrzewalam Lenę, a to Jego Długość... Ciekawe, nigdy nic nie jest na podłodze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Tyle rozrabiania na ten tydzień.
Obaj robią postępy w OBI, jednak chyba wyzwala to w nich wilczy głód ;)

Kilka słodkich zdjęć Julianny - szatana oraz tatusia i mamusi :)
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Wiek: 38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 61
Dołączył(a): 15 sty 2013, 19:45

Re: Czarek, Lena i Julka, która skończyła roczek :)

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 12 gru 2015, 18:15

Madzia, super te Twoje psiaki, trochę przejrzałam wątek:)
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Anna
Wiek: 24
Lokalizacja: Poznań
Dołączył(a): 07 sie 2015, 22:58

Re: Czarek, Lena i Julka, która skończyła roczek :)

Nieprzeczytany postprzez norineko » 12 gru 2015, 18:29

Dzięki za odwiedzinki :)Potwory też dziękują, choć ja mam ochotę je wszystkie razem czasem zawiesić na gałązkach, bo rozpuszczone jak nie wiem co :diabeł::-P

Dopowiem coś, bo dziś znowu odkrylam, że robimy postępy chyba w dobrym kierunku.
Nasza pani trener ciśnie na naukę samokontroli (ćwiczenia OBI), u Leny to zawsze byl problem, nadal zresztą pozostał. Może ma rację, ale....
No wlasnie. Dziś już zresztą nie pierwszy raz, ale pierwszy w takim natężeniu ujrzałam swoją psicę w euforycznym uniesieniu, która gotowa była się dać pokroić za.... chwilkę poglaskania i zabawy w mizianko. I zaprezentowala mi taką dynamikę na takim poziomie entuzjastycznego pobudzenia z tak doskonałym skupieniem i precyzją, że mnie zaszkokowała. Po raz pierwszy widzialam tak wyraźnie, że jestem dla niej nagrodą samą w sobie, że owszem, smaki, piłka, ale jednak ja wygrywam :yahoo:tamto przestało się liczyć tak mocno...

A doszło do tego tak - ćwiczyliśmy sobie spokojnie chodzenie przy nodze plus zwroty. Rozpraszaczy było sporo, więc szło średnio, ale jednak staralam się ją w tych warunkach skupić (nic z tego, co myślicie, żadne samochody, festyny, to dla Leny nie rozpraszacz, rozpraszaczem jest cichy, spokojny park ze śmietnikami oraz apetycznie wyglądające trawniki).
Nagradzałam ulubionym jedzonkiem. Ale w końcu zaczeliśmy robić coś innego - siad w marszu - wyszedł ladnie, potem zostawanie, potem znowu siad - jeszcze lepiej wszedł, nagrodziłam dziecko jedzonkiem i zakończyłam chwilą beztroskiego mizianka - Lena oszalała ze sczęścia, więc poprowadziłam przy nodze, dalam kilka komend - no i się zaczęło - super dostawienie praktycznie na raz w locie z wylądowaniem w ladnej pozycji, chodzenie i zwroty w pełnym kontakcie, dziki galop do drzewka z ominięciem jak koń na rodeo aż kurz się sypał - tylko po to, żeby pancia znowu TO zrobiła! Ona zaczęła ćwiczyć jakby miała przed nosem piłkę - cud!

No i po co mi ta samokontrola?
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Wiek: 38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 61
Dołączył(a): 15 sty 2013, 19:45

Re: Czarek, Lena i Julka, która skończyła roczek :)

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 24 gru 2015, 15:56

Wszystkiego dobrego i dużo spokoju na święta i w nowym roku dla Ciebie, Leny, wyszczekanego Czarka i Julci :)

Obrazek
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 39
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 41
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Czarek, Lena i Julka, która skończyła roczek :)

Nieprzeczytany postprzez norineko » 18 sty 2016, 00:57

Najlepszego w Nowym Roku dla wszystkich :)

Przystępujemy do aktualności.

Lena się trochę przebranżawia.
Najpierw była sportowcem:
Obrazek

Potem niańką szczeniaków i strażnikiem porządków w różnych psowych sytuacjach:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wychowywanie szczeniąt i młodych psów, szczerze mówiąc w ogóle psów weszlo jej w krew od kiedy ma dziecko. W każdym razie udało się dzięki niej kilku psów pozbawić głupich pomysłów typu skakanie po właścicielach.

Ostatnio doszliśmy do wniosku, ze jednak zmienimy branżę i oddamy się sztuce i kulturze przez duże K.

A zaczęliśmy od prób w operze, po czym przyszły kolejne propozycje. Tak więc wygląda na to, że Lena zaczyna zarabiać ;)
Duża scena, dekoracje od Aidy
Obrazek

Obrazek

Próba
Obrazek

Obrazek
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Wiek: 38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 61
Dołączył(a): 15 sty 2013, 19:45

Re: Czarek, Lena i Julka, która skończyła roczek :)

Nieprzeczytany postprzez Asiek1622 » 18 sty 2016, 13:19

Gwiazda :* :dzięki::buziak:
Obrazek
Masz fb? Wpadnij do Giffa :)
https://www.facebook.com/piesijegoczterylapy
Asiek1622
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Giff
Imię: Asia
Wiek: 25
Lokalizacja: Bielefeld
Pochwały: 4
Dołączył(a): 14 maja 2015, 16:51

Re: Czarek, Lena i Julka, która skończyła roczek :)

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 18 sty 2016, 13:22

Lena zachowuje się jakby się tam urodziła - wszystko ma pod ogonem :lool:Trzymamu kciuki za pomyślny rozwój kariery :ok:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 39
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 41
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Czarek, Lena i Julka, która skończyła roczek :)

Nieprzeczytany postprzez norineko » 18 sty 2016, 16:09

No gwiazda z niej to fakt :)

A jak ciągnie do teatru, jak by to był co najmniej fascynujący zoolog! Aż nie mogłam wejść, pierwszy raz w życiu miałam problem z wchodzeniem do budynku, bo nie dała mi drzwi spokojnie otworzyć tak się pchała. Na scenie i w kulisach czuła się jak młody bóg, wszystko i wszyscy się podobali. Została zamiziana na śmierć przez pół ekipy teatru. Orkiestra nie robiła wrażenie, śpiewacy również, próba jej się podobała, oglądała z dużym zainteresowaniem ciekawsze "momenty" spektaklu, w nudniejszych podsypiała. BYła całkiem skupiona, polecenia wykonywała normalnie, bez zarzutu.
Niemniej gwiazda oczywiście na scenie zaczęła się prężyć jak paw, bardzo chętnie pozowała do zdjęć, co wzbudziło zachwyt artystów, bo twierdzii, że pierwszy raz widzą psa, który strzela miny prosto w obiektyw prezentując po kolei każdy profil.
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Wiek: 38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 61
Dołączył(a): 15 sty 2013, 19:45

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • Owczrek Niemiecki Długowłosy Baira- Ma już roczek <33
    1 ... 19, 20, 21przez kati777 » 27 cze 2012, 18:25
    200 Odpowiedzi
    2606 Wyświetlone
    Ostatni post przez marta123456 Zobacz najnowszy post
    21 paź 2012, 07:52
    Owczarki niemieckie
  • Czarek vel Czarecki
    1 ... 6, 7, 8przez reinevan » 21 gru 2012, 18:56
    72 Odpowiedzi
    1779 Wyświetlone
    Ostatni post przez Raspberrydream Zobacz najnowszy post
    03 maja 2013, 16:38
    Owczarki niemieckie
  • Czarek czyli sieroty chowanie
    1 ... 9, 10, 11przez reinevan » 26 lis 2012, 11:08
    106 Odpowiedzi
    3128 Wyświetlone
    Ostatni post przez Thrima Zobacz najnowszy post
    16 kwi 2013, 15:31
    Wychowywanie
  • Która karma?
    przez Paulina16 » 04 lut 2016, 19:22
    7 Odpowiedzi
    422 Wyświetlone
    Ostatni post przez agis098 Zobacz najnowszy post
    30 wrz 2017, 14:37
    Żywienie
  • Którą karmę wybrać?
    przez mlodaoi » 27 mar 2012, 12:07
    4 Odpowiedzi
    627 Wyświetlone
    Ostatni post przez Tomek Zobacz najnowszy post
    06 cze 2012, 08:24
    Żywienie