Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Czarne kupki u szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 12 sie 2013, 14:24

Witam,
Nie mogłam znaleźć nic na forum, więc założyłam nowy wątek, jeśli już był poruszany taki temat to przepraszam za dublowanie.

Drago od pewnego czasu robi czarne kupki, naczytałam się w internecie o krwawieniu z przewodu pokarmowego i innych strasznych rzeczach.
Młody je Happy Dog maxi baby, do tego czasem dostanie ucho wołowe i kość z prasowanej skóry do memlania. Czasem złapię go jak wyżera ziemię ze świeżo wykopanego doła.
Czy panikuję za bardzo? czy to efekt jedzenia tej nieszczęsnej ziemi? A może zabrać psa i kupę do weta?

Eleganckie torebki damskie https://mybaze.com/pl/torebki-damskie/__styl-elegancki na każdą okazję.
Bejti
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Wiek: 37
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Pochwały: 15
Dołączył(a): 09 lut 2012, 23:49

Re: czarne kupki u szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 12 sie 2013, 14:30

Droga Beatko....na pewno nie zaszkodzi jak byś poszła do weta on na pewno bedzie znał przyczyne tych kupek a i Ty bedziesz spokojniejsza jak zobeczy to wet.Zycze zdrówka Drago i pozdrawiam Ciebie serdecznie Ja i Kora.
danuta waniek
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Wiek: 64
Lokalizacja: slaskie
Pochwały: 2
Dołączył(a): 20 mar 2013, 21:06

Re: czarne kupki u szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 12 sie 2013, 14:35

Tylko spokojnie. Jeżeli pies rozwija się prawidłowo, ma apetyt, to nie ma powodu do niepokoju.
Często szczeniaki pożerają glebę i inne "cudowne" rzeczy i to jest przyczyną dziwnych kupali.
Oczywiście, może być coś z przewodem pokarmowym, albo trzustką,ale wydaje mi się,że to po prostu głupi wiek.
Moje psie dziecię wcinało wszystko,co pod ryjek wpadło: kamyki, torf, piach.
Odwracałam uwagę pysznościami- pomogło.
Nie martw się na zapas, obserwuj. Powodzenia.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 23
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: czarne kupki u szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez haszysz » 12 sie 2013, 15:30

U mnie Haszysz jako szczeniak miał też takie ciemne kupki. Weterynarz stwierdził, że to może być właśnie od jedzenia ziemii itp, jak to napisała Vega_bw, albo właśnie ma krwawienie w jelitach. Po pilnowaniu go żeby nie jadł ziemii itp rzeczy dalej miał takie kupki. Poszliśmy więc z nim do weta. Dostał zastrzyk (w sumie chyba trzy na trzech wizytach) i mu przeszło. Teraz też robi ciemniejsze, ale tu winą jest karma. Bo wczoraj zjadł inną, z rybą i qpy były już takie jasno brązowe.
Obrazek
haszysz
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Haszysz
Imię: Dagmara
Wiek: 27
Lokalizacja: Oława
Pochwały: 3
Dołączył(a): 04 gru 2012, 16:02

Re: czarne kupki u szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 12 sie 2013, 15:33

Planuję właśnie odstawić mu wszelkie przysmaki typu uszy wołowe itp. na kilka dni, mam nadzieję, że upilnuję też żeby nie jadł ziemi. Jeśli kolor się nie zmieni to zabiorę go do weta. Mam nadzieję, że to "tylko" ziemia.

Eleganckie torebki damskie https://mybaze.com/pl/torebki-damskie/__styl-elegancki na każdą okazję.
Bejti
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Wiek: 37
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Pochwały: 15
Dołączył(a): 09 lut 2012, 23:49

Re: Czarne kupki u szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 12 sie 2013, 17:37

W teorii czarne stolce wskazują krwawienia z górnej części przewodu pokarmowego. Szare problem z wątrobą. Zółte/pomarańczowe przerost flory bakteryjnej. Czerwone - problem w dolnej części jelita i odbytnicy, pasożyty, alergie pokarmowe, wrzody. Zielone zaburzenie gospodarki bakteryjnej w jelitach, niewystarczającą ilość dobrych bakterii. Białe to zbyt dużo kości w diecie.

Dałbym kupkę do weta w celu zbadania na obecność krwi i nie zakładałbym od razu najgorszego.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 41
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Czarne kupki u szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 17 sie 2013, 18:27

Obyło się bez wizyty u weta, odstawiłam z diety ziemię ;)i wszystko wróciło do normy :)uff...

Eleganckie torebki damskie https://mybaze.com/pl/torebki-damskie/__styl-elegancki na każdą okazję.
Bejti
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Wiek: 37
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Pochwały: 15
Dołączył(a): 09 lut 2012, 23:49

Re: Czarne kupki u szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 17 sie 2013, 18:33

Super. :)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 41
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post