Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Czas tresury swojego owczarka

Nieprzeczytany postprzez barusi » 27 sty 2018, o 11:48

Ile szkoliliście swojego owczarka, i u kogo. Bo jestem ciekaw ile wam co zajęło?
barusi
Losowy avatar
Świeżak
Owczarek niemiecki: nie ma.
Imię: polak

Re: Czas tresury swojego owczarka

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 27 sty 2018, o 14:16

Doprecyzuj trochę pytanie. Co oznacza "ile?" Czas trwania sesji, okres szkolenia (dzień, m-c, rok)? Na pytanie "u kogo?" mogę Ci odpowiedzieć od razu: u siebie :lool:
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez barusi » 27 sty 2018, o 15:33

Ile trwało wasze szkolenie z pełnego wyszkolenia np. posłuszeństwa :-)
barusi
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 29 sty 2018, o 14:42

Jakub, odpowiadając na Twoje pytanie: szkolenie psa trwa przez całe jego życie. Powtórzenia, powtórzenia i jeszcze raz powtórzenia. Zaniechanie pracy prowadzi do "rozluźnienia obyczajów". Podstawowe to kilka miesięcy,a potem dłubanina zdobytych już umiejętności i ich doskonalenie. Pies, który zaznał pracy i było to zrobione dobrze, będzie się jej domagał ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez barusi » 29 sty 2018, o 15:02

Tak jestem tego świadomy ale chodzi bardziej o to ile zajęło czasu posłuszeństwa czyli siad waruj zostań do mnie noga chodzenie przy nodze. Pod względem wykonywania już tych poleceń.
barusi
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 29 sty 2018, o 20:55

barusi napisał(a):Tak jestem tego świadomy ale chodzi bardziej o to ile zajęło czasu posłuszeństwa czyli siad waruj zostań do mnie noga chodzenie przy nodze. Pod względem wykonywania już tych poleceń.

nie wiem w jakim czasie moje się wprawiły w to ale ja ogólnie ze swoimi chodziłam rok z psem i potem z suką tylko że pies ma dodatkowo obronę i tropienie. tak jakoś nam się podobało że chodziliśmy rok :D
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 29 sty 2018, o 23:50

Psa się wychowuje praktycznie całe życie :) Na szkolenia z zakresu posłuszeństwa(bo sportowe to już inna bajka <3 ) do nikogo nie chodziłam, nie widziałam potrzeby bo samemu można wsiego psa nauczyć :) Młoda wsio łapie w lot także podstawy umiała bardzo szybko :) Siad i waruj potrafiła już na 2dzień u mnie jako 5tyg paput :P Do mnie tak samo, mały szczyl trzyma się blisko przewodnika także wystarczyło to tylko wzmacniać :)
xxxkaluniaxxx
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 30 sty 2018, o 13:22

To prawda, szczeniaki łapią w lot,a jeszcze odpowiednio wzmacniane,to już w ogóle bajka.
Mój pies, kiedy trafił na szkolenie umiał większość rzeczy, potem dopracowaliśmy zdobyte umiejętności, poprawiliśmy trochę błędów, a dopiero na końcu było szkolenie specjalistyczne.
Tak, jak pisałam wcześniej, pies, który pracował z przewodnikiem i był za to nagradzany i chwalony będzie się domagał tej współpracy na różnych polach.
Jak już zaczniesz pracować z psiakiem, to aż grzech potem przestać i wszystko wyrzucić do kosza, aż się prosi, by dalej coś z futrem robić.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez bigchang » 20 maja 2018, o 15:52

Co sądzicie pozytywnym szkoleniu psa metodą klikerową?
bigchang
Nowy forumowicz
Owczarek niemiecki: Abby
Imię: Paweł

Nieprzeczytany postprzez Soniaduża » 20 maja 2018, o 21:20

bigchang napisał(a):Co sądzicie pozytywnym szkoleniu psa metodą klikerową?

Nie używałem ale słuch mnie dopad ze dobra metoda jest z tym klikerem
Pozdrawiam
Soniaduża
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Sonia
Imię: Gracjan

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje