Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Czego nasz pies nauczył się "przy okazji"

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 5 cze 2012, o 23:53

Wiem, że to dziwnie brzmi ale chodzi mi tu o nie zamierzone przez nas, a jednak utrwalone, komendy lub zachowania.

Zauważyłam, że nauczyłam psa kilku rzeczy wcale nie myśląc o tym - tak wyszło.

Łapa - i Hunt samodzielnie wyplątuje przednie łapy z linki,
Rób kupę! - szuka miejsca i po chwili....jest co sprzątać - bardzo przydatne, gdy spieszę się rano do pracy :ok:
Dookoła - gdy jest na lince, a pójdzie z drugiej strony drzewa, ławki, kosza na śmieci, wtedy nie ciągnie, żeby iść w tym samym kierunku co ja tylko cofa się i wraca na moją stronę.

(i jak to się dzieje, że to zawsze robi, a na inne komendy czasami głuchy?)
Ewa-Hunter
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa
Pochwały: 7

Re: Czego nasz pies nauczył się "przy okazji"

Nieprzeczytany postprzez sopelek7 » 6 cze 2012, o 07:17

Ja kiedyś miałem owczarka o imieniu Szogun nauczyłem go podstaw czyli siad,leży,zostań,aport,łapa,głos,chodzenia bez smyczy przy nodze i później kupiłem sobie jeszcze boksera Dangera był malutki. O dziwo po jakimś czasie zauważyłem ,że on wykonuje wszystkie komendy które potrafił owczarek.
Tak jeden od drugiego się uczył ha ha ha
sopelek7
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez mamurda » 6 cze 2012, o 12:18

:-) To u nas jest tak :
Komenda "pokaż" powstała przy okazji, kiedy Fram przychodził i wołał mnie do kuchni :-) Raz, drugi i poszło. Teraz kiedy przybiega i woła mnie w inne miejsce to wiem, że trzeba iść za psem , bo chce mi coś pokazać. Fram nauczył mnie słuchać siebie :lool:
mamurda
Początkujący owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fram [*]
Imię: Barbara
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 6 cze 2012, o 22:13

U nas to brzmi "Pokaż co chcesz?" a on wtedy pędzi w podskokach i ogląda się czy na pewno idę :)
Ewa-Hunter
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez elkaa » 7 sie 2012, o 13:56

Jak często używa się jakiś słów w określonych sytuacjach, nawet nieświadomie pies to "rejestruje" i zaczyna kojarzyć np. z daną czynnością. Łatwo to zauważyć jak psiak cieszy się na słowo "spacer" czy "jedzonko". Jeśli chodzi o jakieś komendy to Rica przypadkiem nauczyła się komendy "czekaj". Nie ćwiczyłam tego specjalnie, ale suńka nauczyła się przy okazji. Zdolna bestia ;) Np. Kiedy szykowałam jej jedzenie, jak zwykle wydawałam konkretną komendę "siad". Psiak się niecierpliwił, więc mówiłam do niej spokojnie "czekaj" albo "poczekaj". Z czasem zauważyłam, że nieświadomie nauczyłam psa komendy "czekaj" i zaczęłyśmy używać jej w różnych sytuacjach, okazała się bardzo przydatna :) :on:
elkaa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 7 sie 2012, o 14:13

Lena nauczyła się, że po każdym zabiegu pielęgnacyjnym biegnie do szafy gdzie są jej smakołyki i czeka na nagrodę...
...kiedy wołamy koty na noc do domu to zawsze "na zachętę" dostaję jakiś pyszny kawałeczek z lodówki...Lena też się załapuje, więc zgadnijcie kto jest pierwszy przy lodówce.. :lool: trudno to co prawda nazwać praktycznie przydatnymi umiejętnościami, alę zawsze śmiać mi się chce... :-)
ewachw
Klubowicz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 7 sie 2012, o 22:09

Super łakomczuszek :roftl: To jest dowód na to, że smaczki działają cuda!
Ewa-Hunter
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 8 sie 2012, o 05:58

Viggo masę rzeczy nauczył się sam. Ostatnio nauczył się grzecznie czekać gdy wcinam jeżyny. Wcześniej plątał mi się pod nogami albo latał węsząc jak opętany - było to męczące szczególnie gdy był na flexi. Gdy był luzem lubił mocno oddalać się. Wystarczyło go raz posadzić w siadzie, a po obrobieniu krzaczków sowicie nagrodzić by teraz gdy tylko zbliżę się do jeżyn on znajduje sobie miejsce w cieniu i cierpliwie czeka choćbym skakał od krzaczka do krzaczka nie zmieni pozycji dopóki jestem w zasięgu wzroku. Gdy znacznie oddalę się, przybiega i siada w takiej odległości aby mi nie przeszkadzać. No, jak go nie kochać?
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 8 sie 2012, o 07:28

Raszka kradnie portmonetki z torebek. Gościom też. Nauczyłam ją szukania monety, co zawsze budziło uznanie obserwatorów, no i nagroda była, zwierzątko zapamiętało zapach monet. Jeśli zostawi się torebkę na stole czy wersalce, Raszka wyciąga portmonetkę, a potem drobne monety z portmonetki na podlogę, zbiera po jednej i czeka na nagrodę.

Czegoś gorszego nauczyła się na placu. Często przychodzili znajomi patrzeć na trening, proponowali jej zabawę w przeciąganie, tak jak widzieli, że ja się bawię. Tyle że nie umieli prawidlowo dać hasla na oddanie, no to Raszka im gryzaka nie oddawała, wydzierała z ręki, odbiegała, a potem radośnie waliła z rozpędu gryzakiem w brzuch. I teraz, jak ktoś przychodzi, Raszka tylko patrzy, żeby porwać gryzak i na dzień dobry zacząć taką zabawę. Ma ktos z Państwa ochotę???? :roftl:

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 8 sie 2012, o 14:12

Mysle, ze podolalabym takiej zabawie :lool:

Saba niedawno nauczyla sie przynosic pilot od TV. Ktoregos dnia, nieco po porze karmienia Sabina zlapala pilota i wepchnela mi w reke przypominajac tym samym, ze czas na pokarm. Bardzo mnie to rozbawilo, wiec nastepnego dnia powiedzialam, ze jak przyniesie pilota, to dostanie kosteczke. Przyniosla. Teraz ucze, ze nagrodka jest wylacznie po komendzie 'przynies', a nie po samowolce :roftl:
nebrot
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje