Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Częstochowa - warsztaty z posłuszeństwa sportowego z A.M

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 7 lut 2012, o 09:51

No my już dawno zgłoszeni :lool: To nasze pierwsze seminarium i na razie wybieramy się bez psów. Muszę się upewnić, że jeśli kiedyś będzie organizowane następne i je wezmę to nie narobię wiochy :roftl:
Jeśli pozwolisz to zaproponuję Ciebie organizatorkom :)
Karoll
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 7 lut 2012, o 11:07

Karoll napisał(a):No my już dawno zgłoszeni :lool: To nasze pierwsze seminarium i na razie wybieramy się bez psów. Muszę się upewnić, że jeśli kiedyś będzie organizowane następne i je wezmę to nie narobię wiochy :roftl:
Jeśli pozwolisz to zaproponuję Ciebie organizatorkom :)

No to świetnie jak się zgłosiliście!
Na seminaria czy warsztaty najlepiej jechać z psem i się uczyć w praktyce (to piszę z własnego doświadczenia). Ja na pierwszym seminarium, w którym uczestniczyłam, wyrżnęłam takiego orła (pies mnie pociągnął na obronie i pojechałam na kolanach), przed bardzo szeroką publicznością (a jaki to wzbudziło zachwyt :roftl: ) więc potem, na seminariach zupełny luzik. Zresztą seminaria z różnymi trenerami to trening a nie zawody i ja wychodzę z założenia, że jadę się uczyć więc różne rzeczy mogą mi nie wyjść. Ja wtedy jestem tak skoncentrowana na psie i tym co mam zrobić, że zupełnie nie wiem co się wokół mnie dzieje... ;-)
Pozdrawiamy
Aneta oraz Hot, Mini-Me, Kenny [*] & Gwen [*]

Obrazek
AM-ON
Szkoleniowiec
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ares EMiTom [*]
Imię: Aneta
Pochwały: 17

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 7 lut 2012, o 13:18

Mam nadzieję, że w Częstochowie obrony ćwiczyć nie będziemy (my bynajmniej) bo jak na razie Zulus co najwyżej może każdego zalizać na śmierć i żeby nie wyszło, ze ja jego muszę bronić :roftl:
Kiria
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zulus

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 7 lut 2012, o 13:27

Kiria napisał(a):Mam nadzieję, że w Częstochowie obrony ćwiczyć nie będziemy (my bynajmniej) bo jak na razie Zulus co najwyżej może każdego zalizać na śmierć i żeby nie wyszło, ze ja jego muszę bronić :roftl:

Nie, w Częstochowie tylko posłuszeństwo :lool:
Pozdrawiamy

Obrazek
AM-ON
Szkoleniowiec

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 7 lut 2012, o 14:45

To dobrze. A mam pytanie co mam wziąć ze sobą dla psiaka? Domyślam się, że obroża, smyczka, micha na wodę, woda w butelkach, jakaś zabaweczka, a sprawa jedzenia? Będzie jakaś godzinka przerwy by psy zjadły i odpoczęły? Wybacz AM-ON moje pytania, ale kompletnie nie wiem co się zabiera na takie warsztaty :-)
Kiria
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 7 lut 2012, o 15:19

Kiria napisał(a):To dobrze. A mam pytanie co mam wziąć ze sobą dla psiaka? Domyślam się, że obroża, smyczka, micha na wodę, woda w butelkach, jakaś zabaweczka, a sprawa jedzenia? Będzie jakaś godzinka przerwy by psy zjadły i odpoczęły? Wybacz AM-ON moje pytania, ale kompletnie nie wiem co się zabiera na takie warsztaty :-)

Weź:
obrożę, smycz, michę na wodę i wodę (choć o to czy jest woda na placu trzeba zapytać organizatora), zabawkę (lub zabawki), którymi nagradzasz psa i którymi lubi się bawić, jedzenia bym nie brała tzn. posiłku dla psa ale jakieś nagródki, które pies lubi owszem i to w dużej ilości. No i nie wolno zapomnieć o dobrym humorze ;-)

Co do przerw to zajęcia są indywidualne tzn. każdy pies wchodzi osobno z przewodnikiem i ćwiczą - w ten sposób 100% mojej uwagi jest poświęcone psu i przewodnikowi. Po zejściu z placu masz czas wolny aż do następnego wyjścia na trening (możesz iść gdzieś z psem, schować go do auta, żeby odpoczął, do klatki). Oczywiście można siedzieć i patrzyć jak ćwiczą inni.
Pozdrawiamy

Obrazek
AM-ON
Szkoleniowiec

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 7 lut 2012, o 16:57

Ok rozumiem, dzięki :-)
Kiria
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 8 lut 2012, o 09:03

Kiria napisał(a):Ok rozumiem, dzięki :-)

Proszę bardzo :-)
Pozdrawiamy

Obrazek
AM-ON
Szkoleniowiec

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 8 lut 2012, o 21:55

Pozytywnie nakręcone psiaki na pracę na filmikach, a Ramzes jak widać zaczyna drugie radosne życie :)
Forumowiczom życzę w kwietniu powodzenia :)

Autor postu otrzymał pochwałę
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 10 lut 2012, o 07:17

No filmiki są swietne, sama oglądałam. A co do kwietnia to - nie dziękuję, żeby nie zapeszyć ;-)
Kiria
Owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje