Porady i problemy zdrowotne owczarków niemieckich.

czipowanie psa

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 06 lut 2012, 09:02

Jesli już był taki temat to przepraszam, ale mam dylemat. W Poznaniu jest obowiązek czipowania psów. Można czipować odpłatnie prywatnie u weterynarzy, można też za darmo w schronisku. Z tego co się dowiedziałam weterynarz oferuje czip lub mikroczip, schronisko wyłącznie czip.
Tora ma skończone 6 miesięcy, czas więc na zaczipowanie. Który czip polecacie?
Obrazek
Obrazek
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 19:51

Re: czipowanie psa

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 06 lut 2012, 09:20

Ja nie slyszalam nigdy o dwoch rodzajach czipow. Znam tylko jeden - ten, ktory jest malutki i wstrzykuje sie go strzykawka przez igle pod skore na karku...
Ewa, Sabina, Max i Lulu
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
nebrot
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Max, Sabina, Lulu
Imię: Ewa
Wiek: 36
Lokalizacja: Berlin/Kristianstad
Pochwały: 4
Dołączył(a): 01 mar 2011, 00:09

Re: czipowanie psa

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 06 lut 2012, 10:55

Podobno sa małe i mniejsze (takie jak dla kotów), też była zdziwona. Można wszczepić dowolny, tylko czy warto przepłacać?
Obrazek
Obrazek
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 19:51

Re: czipowanie psa

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 06 lut 2012, 11:17

Był już taki temat: ile-kosztuje-zaczipowanie-psa-t931.html?hilit=chip ;-)

Jeśli ten gratisowy wstrzykują igłą to nie ma sensu iść do prywatnej kliniki, bo prawdopodobnie będą to bardzo podobne czipy. My płaciliśmy 70zł.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 33
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 11
Dołączył(a): 12 lut 2011, 17:20

Re: czipowanie psa

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 06 lut 2012, 11:44

weterynarz mi mówił że takie same czipy są dla psów jak i kotów.

A warto się dowiedzieć które czipy w jakich bazach są rejestrowane bo ...

Ja np. czipowałem Parysa u weta wyrabiając mu też paszport (cztery lata temu 100;-PLN) miał być w jakieś tam bazie??? nie zwracałem uwagi na to ale przez dwa lata sprawdzałem różne bazy - "CHIP NIEZNANY" (ktoś coś zawalił????) zarejestrowałem chip w jakiejś płatnej chyba z Trójmiasta za (30-; PLN z reklamy na forum którego nazwy nie podajemy ;)) był tylko w tej bazie ale nie był dostępny w bazie z której np korzysta SM.
W zeszłym roku była darmowa akcja REJESTRACJA.PL chyba na LABKU.PL i za darmo wypełniłem formularz i zarejestrowałem psa po raz trzeci teraz jest a bazie z której korzysta SM.
Na zawodach są zczytywane czipy z psów zaczipowanych ale w protokołach odnotowywane są tylko ostatnie cztery cyfry numeru.
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Wiek: 52
Lokalizacja: Ruda Sląska
Pochwały: 7
Dołączył(a): 13 lut 2011, 10:58

Re: czipowanie psa

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 06 lut 2012, 13:45

Te darmowe w schronisku są apliowane igłą w szyję. Dowiem się czy schronisko zgłasza do bazy ogólnopolskiej czy jakiej. dzieki za wskazanie tej kwestii.

Znalazłam na stronie schroniska:
cyt:
"Miejski rejestr psów Miasta Poznania prowadzony jest w ramach Międzynarodowej Bazy Danych Safe Animal, na podstawie umowy zawartej przez Miasto z firmą Geulincx Poland Sp. z o.o. Safe – Animal na mocy postanowienia z dnia 20 maja 2007 r. jest członkiem Europetnetu (European Pet Network). Europetnet powstał w 1997 roku w Brukseli i zrzesza najważniejsze bazy danych z terenu państw Unii Europejskiej. Założeniem tej organizacji jest ujednolicenie elektronicznego znakowania zwierząt, polegające na umieszczeniu zbiorów z poszczególnych krajów w jednej i ogólnodostępnej bazie danych.
Pozwala to na odnalezienie danych zaczipowanego zwierzęcia w dowolnym kraju Europy.
Lekarze weterynarii w Europie doskonale wiedzą o ewidencji Europetnet i tu w pierwszej kolejności poszukują danych zaginionych zwierząt.
W chwili obecnej w bazie Europetnet znajduje się ponad 15 milionów danych zwierząt poddanych elektronicznej identyfikacji.
Z Safe Animal zaczyna współpracować coraz więcej miast i gmin z terenu naszego kraju i jest całkowicie realne, że w najbliższym czasie będzie można dzięki temu odszukać swojego psa bez względu na to gdzie na terenie kraju zaginął czy uciekł.
W każdej chwili można sprawdzić dane swojego zarejestrowanego psa,
w tym celu należy wejść na stronę internetową Safe Animal: http://www.safe-animal.eu/i wprowadzić do wyszukiwarki numer z mikroprocesora."
Obrazek
Obrazek
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 19:51

Re: czipowanie psa

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 06 lut 2012, 14:34

Baza działa są tu dane z mojej ostatniej darmowej rejestracji na labku
Obrazek
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Wiek: 52
Lokalizacja: Ruda Sląska
Pochwały: 7
Dołączył(a): 13 lut 2011, 10:58

Re: czipowanie psa

Nieprzeczytany postprzez dariex » 06 lut 2012, 17:35

U psów aplikuje się microchip,nie aplikuje się chipów,bo byłyby zbyt duze po prostu (chip jest wielkosci powiedzmy 5cio groszówki,zatem nierealne jest umieszczenie go przy pomocy grubej igły ).Stąd może stwierdzenie,ze to dwie rózne rzeczy - a i owszem ale u piesów i kotów tylko microchipy.

Dla porównania wielkości -
Chip:
Obrazek

Microchip:
Obrazek

Miejsce implantacji microchipu jest zależne chyba od weterynarza - jeden implantuje na karku,drugi na łopatce. Podobno te na łopatce łatwiej migruja pod skórą ale pytałam naszego weta podczas czipowania Chivasa,ponieważ własnie na lewej łopatce umieszczono microchip i podobno nie jest to prawdą.
Nie ma róznicy pomiedzy microchipem aplikowanym w schronisku,a tym wykonanym u weta.W schronisku koszt chipowania zwierząt pokrywa urząd miasta czy gmina,a prywatnie koszt pokrywa własciciel.

Jedna chyba z większych baz zwierząt "zaczipowanych" to Safe Animal(screen wkleił wyżej Janek).Koszt rejestracji to 30zł ale rejestruje się jeden ludź i ten ludź może wprowadzić do bazy danych dowolną ilosć zwierzaków ( dlatego jak chciałam wprowadzic nasz nr chipa do tejże bazy,to okazało się,ze weterynarz juz to zrobił)

W tym roku za zachipowanie psa oraz wydanie paszportu zapłaciłam 160 zł :nea:

Obrazek
dariex

Klubowicz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 33
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 6
Dołączył(a): 24 lis 2011, 20:05

Re: czipowanie psa

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 06 lut 2012, 21:31

Dzięki wszystkim za wyjaśnienie :-)zadzwonię jutro do schroniska i umówię wizytę. Paszport mi nie potrzebny, przynajmniej na razie.
Obrazek
Obrazek
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 19:51

Re: czipowanie psa

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 08 lut 2012, 19:25

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/mazowieckie/warszawa/news/po-dwoch-latach-pies-wrocil-do-wlasciciela,1757175,3319
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Wiek: 52
Lokalizacja: Ruda Sląska
Pochwały: 7
Dołączył(a): 13 lut 2011, 10:58

Następna strona
Dział statystyki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • GLIWICE-AKCJA DARMOWE CZIPOWANIE
    przez bank8 » 10 mar 2011, 21:14
    0 Odpowiedzi
    27 Wyświetlone
    Ostatni post przez bank8 Zobacz najnowszy post
    10 mar 2011, 21:14
    Ogólne rozmowy