Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Czteromiesięczna suczka nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez Patrykcrazys » 26 gru 2012, o 23:40

Hej.
Jako iż to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość. :-)
Suka 5 stycznia będzie miała 4 miesiące.
Od jakiś 2-3 tygodni tak się dzieje.
Wcześniej pies normalnie jadł.

Moja suczka Hexsa owczarek niemiecki długowłosy od dłuższego czasu nie chce jeść.
Jest już bardzo wychudzony. Do jedzenia dostaje różne rzeczy najczęściej gotowane mięso z ryżem, makaronem itp. ale ostatnio nawet schabowego nie chce jeść. Do tego dostaje suchą karmę.
To mój pierwszy owczarek. Nie wiem co może się z nim dziać.
Może ma jakiś problem? Piesek miał już dane 3 najlepsze szczepionki + odrobaczenia.
Dostaje codziennie porządne witaminy i krople.
Proszę o pomoc i pozdrawiam
Patrykcrazys
Losowy avatar

Re: 4 miesięczna suczka nie chcę jeść

Nieprzeczytany postprzez ojeja » 27 gru 2012, o 00:20

w ogóle nic nie chce jeść, czy "coś skubnie"? Trzy tygodnie niejedzenia dla takiego małego psiaka jest niebezpieczne. A weterynarz (byłeś z nią u weta?) co powiedział, czy zlecił jakieś badania? Jaką suchą karmę jej dajesz?
ojeja
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: leon
Imię: teresa
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Patrykcrazys » 27 gru 2012, o 10:51

Tzn. źle to określiłem. Je ale co do wieku bardzo mało. Skubnie czasami raz czy dwa paszczą do miski i tyle. Bardzo rzadko zjada wszystko.
Co do karmy to jest to Dog Chow firmy Purina.
Patrykcrazys
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 27 gru 2012, o 11:42

Patryk, po pierwsze to skonsultowałabym się z weterynarzem,bo to nie jest normalne,żeby tak młody pies nie jadł.
Po drugie: dog chow, to nie jest najlepsza karma dla twojego psiaka- poczytaj sobie w wątku o żywieniu, tam masz pełne informacje o dobrych karmach.
Pytanie jest takie, czy jeżeli nie chce jeść, to czy nie podsuwacie jej coraz to lepszych kąsków ? Jeżeli tak, to mała się rozpsuła i czeka na rarytasy i będzie tylko gorzej.
Inna kwestia jest taka,że jak karmisz gotowanym, to nie dawaj już suchego i na odwrót. Owczarki mają delikatny układ pokarmowy i to może tylko zaszkodzić. Dobra sucha karma jest tak zbilansowana,że pies nie potrzebuje innych wypełniaczy.
Jeżeli weterynarz wykluczy chorobę, to spróbuj zrobić tak: w określonych porach karmienia dajesz jej michę, jeżeli nie zje w ciągu powiedzmy 15 minut, to zabierasz jedzenie i dajesz na następny wyznaczony posiłek i tak do skutku. Z doświadczenia wiem,że to może potrwać kilka dni. Nie wolno podkarmiać pod żadnym pozorem między posiłkami! Zdrowy pies nie zrobi sobie krzywdy i w końcu się złamie i będzie jadł to, co dostanie do miski.
Normalne jest,że pies nie je powiedzmy dobę, czy dwie- to naturalny mechanizm oczyszczania przewodu pokarmowego, ale jeżeli to trwa, tak jak u Twojej suczki, tak długo, to już nie jest normalne.
Inna przyczyna może być taka,że psina dostaje za duże porcje, których nie da rady zjeść na raz. Lepiej dawać jeden posiłek więcej, a wszystkie tochę mniejsze objętościowo.
To są moje własne doświadczenia w wieloletnim obcowaniu z psami.
Informuj nas na bieżąco, co z małą.
Trzymamy kciukasy i łapki żeby było wszystko w porządku.

Autor postu otrzymał pochwałę
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Re: 4 miesięczna suczka nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez Patrykcrazys » 27 gru 2012, o 13:16

Dzięki wszystkim za zaangażowanie ;-)
Niedawno postanowiłem przyszykować psinie jedzenie, ponieważ nie jadła od wczoraj wieczór.
Dostała gotowaną wątróbkę pokrojoną z ryżem i jakimś sosem z obiadu.
Nie przyszykowałem dużo normalną porcję ok. pół miski.
Wystawiłem po czym zawołałem psa. Przyszła, powąchała i raz chapnęła pyszczkiem w miskę.
I nadal chciała się bawić a nie jeść. Zostawiłem na 20 min po czym jak przyszedłem nadal nic nie jadła.

Odkąd ją mam dostaje witaminy w proszku do jedzenia beaphar Selvikal ( 2 łyżeczki dziennie ) i krople Devikap (raz na dobę)

Jak widać nadal nie ma zamiaru jeść..
Patrykcrazys
Losowy avatar

Re: czteromiesięczna suczka nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez ojeja » 27 gru 2012, o 16:05

a nie ma przypadkiem cały czas dostępu do jedzenia? (w sensie że micha z jedzeniam jest bez przerwy dostępna i sunia może zjeśc kiedy tylko ma chęć i ochotę?). Poza tym zgadzam się w zupełności z vega jak gotowane to nie suche i na odwrót. I zaproponowała bym nie zwiększenie, ale zmniejszenie o jeden posiłek ( ale to zależy od tego ile tych posiłków ma).
ojeja
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: leon
Imię: teresa
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 27 gru 2012, o 18:18

Teresko, zgadzam się z Tobą,że jeżeli ma dostęp do żarełka, to przegłodzić, pisałam o tym w poście.
O zwiększeniu ilości posiłków ze zmniejszeniem ich objętości-chodziło mi o to, kiedy dania są zbyt obfite i pies nie daje rady zjeść na raz.
Jeżeli panna jest wybredna, to masz rację, troszkę nie dokarmić,żeby czuła niedosyt.
W ferworze odpisywania, to akurat mi umknęło, za dużo myśli w głowie :)
Generalnie- trzymałabym się tego, co napisałam powyżej+ to, co za mnie dodała Teresa. :)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz

Re: 4 miesięczna suczka nie chce jeść

Nieprzeczytany postprzez reinevan » 27 gru 2012, o 20:20

Patrykcrazys napisał(a):Dzięki wszystkim za zaangażowanie ;-)
Niedawno postanowiłem przyszykować psinie jedzenie, ponieważ nie jadła od wczoraj wieczór.
Dostała gotowaną wątróbkę pokrojoną z ryżem i jakimś sosem z obiadu....

Jeśli się mylę to mnie poprawcie ale "jakiś sos z obiadu" pełen różnych przypraw a i być może zagęszczany mąką to raczej nie jest to, co szczeniak jeść powinien.

Przede wszystkim udałbym się do weta, aby wykluczyć problemy z układem pokarmowym. A ponadto zastanowił się, czy podczas przedświątecznych przygotowań i świątecznego obżarstwa psina się nie łapała na dodatkowe papu. Sam po łapach prawie gości wigilijnych bić musiałem, żeby mi psa nie dokarmiali szyneczką czy boczusiem - bo przecież są święta i pies też coś z nich mieć powinien. :lool:
reinevan
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 27 gru 2012, o 20:54

Dokładnie Tomku, sosik z obiadku to nie jedzenie dla psa.
Wydaje mi się,że Patryk dostał kompletny i przydatny zestaw rad.
Teraz tylko czekać na wieści.
Mam nadzieję,że wyciągnie wnioski i wyjdą z psinką na prostą.
Po to mamy nasze forum żeby pomagać sobie nawzajem :)
vega_bw
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 28 gru 2012, o 14:10

Skoro pies jest wychudzony, na pewno nie jest to kapryszenie. Ile psina waży, czy lekarz ją obejrzał i stwierdził, że waży za mało?
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje