Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Czy będę dobrym opiekunem?

Nieprzeczytany postprzez Casper » 8 lip 2019, o 09:24

Cześć!
Zwracam się do Was ponieważ od dłuższego czasu nęka mnie myśl o zakupieniu owczarka niemieckiego / belgijskiego.
Posiadam już jednego owczarka niemieckiego - suczkę.
Mam duży ogród. Owczarek miałby u mnie jak w raju ;) Mój owczarek zaakceptuje drugiego płci przeciwnej?
Mam już dość duże doświadczenie z tymi psami - owczarkami niemieckimi..
Nie mam doświadczenia z belgijskimi.
Co o tym myślicie?
Casper
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Kasper

Re: Czy będę dobrym opiekunem?

Nieprzeczytany postprzez Turul » 29 lip 2019, o 12:06

Witaj, sam napisałeś że masz doświadczenie z ONkami i pies miałby z tobą dobrze (chyba nie muszę pisac że pies nie potrzebuje tak bardzo dużego ogrodu jak interakcji z właścicielem i głównym pytaniem które powinieneś sobie postawić jest to czy bedziesz w stanie poświęcić obu psom wystarczająco dużo czasu?) jeśli rzeczywiście tak jest to sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie. Jeśli chcesz i czujesz się na siłach to bierz, ( pamiętaj to musi być twoja własna decyzja!!!). Jeśli chodzi o kwestię akceptacji nowego domownika przez starego psa nie jestem w stanie ci pomóc zwłaszcza przy tak skąpych informacjach. Sam wiesz najlepiej jak twój pies zachowuje się do innych przedstawicieli swojego gatunku. Jeśli zawsze był agresywny lub po prostu stronił od innych psów nie licz na to że zobaczy słodkiego małego szczeniacka i nagle mu się odmieni :), z kolei jeśli jest psem otwartym i przyjacielskim wobec innych psów prawdopodobieństwo że zaakceptuje nowego psa jest spore ( moim zdaniem, nie jestem znawcą w tych tematach ale mój wcześniejszy pies nie miał problemu z zaakceptowaniem dwóch sczeniaków z kolei Saba nie toleruje raczej żadnych psów i w moim przypadku wzięcie szczeniaka byłoby jak gra w ruletke. Jeśli chodzi o malinoisy to tutaj nic ci nie pomogę szłyszałem że są to psy trudne lecz o ogromnych możliwościach, jeśli prowadzi je kompetentna osoba. Więcej informacji o maliniakach możesz znaleźć na forach dotyczączych tej rasy.
Turul
Losowy avatar
Świeżak
Owczarek niemiecki: Saba
Imię: Jakub
Pochwały: 2

Re: Czy będę dobrym opiekunem?

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 1 sie 2019, o 14:19

Casper napisał(a):Cześć!
Zwracam się do Was ponieważ od dłuższego czasu nęka mnie myśl o zakupieniu owczarka niemieckiego / belgijskiego.
Posiadam już jednego owczarka niemieckiego - suczkę.
Mam duży ogród. Owczarek miałby u mnie jak w raju ;) Mój owczarek zaakceptuje drugiego płci przeciwnej?
Mam już dość duże doświadczenie z tymi psami - owczarkami niemieckimi..
Nie mam doświadczenia z belgijskimi.
Co o tym myślicie?

Kasper, dużo zależy od charakteru Twojej suki, jeszcze więcej od Ciebie.
Wychowanie jednego psa, to nie jest duże doświadczenie. Skoro o to pytasz, to oznacza,że doświadczenie jakieś tam masz,ale nie jest wielkie. Nie obraź się, takie moje zdanie.
Odradzała bym tak młodej osobie, ze skąpym doświadczeniem szkoleniowym(post na to wskazuje) na branie maliny.
To fantastyczna rasa, jednak bardzo wymagająca. Nie wystarczy mu ogród, z tym psem naprawdę solidnie trzeba pracować. Z ONkami również- tak nawiasem mówiąc.
Natomiast w większości przypadków psy o stabilnym charakterze powinny bez większych problemów zaakceptować szczeniaka, trzeba tylko odpowiednio wprowadzić go do stada i mieć kontrolę nad zachowaniem obu psów. I tu pozostawienie samopas,a bo się dogadają, jest najgorszym pomysłem.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje