Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Czy ktokolwiek próbował podawać tą karmę?

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 27 mar 2012, o 23:17

Krzysztofie- dziekuję za skorygowanie mojej wypowiedzi na temat barfu - człowiek uczy się całe życie , lubię czytać informacje na temat tego co interesuje inne osoby nawet jeśli ja preferuję co innego.

hulan:

"jesli barf dla ciebie to wydatek no to nie wiem co za karme chcesz podac swemu psu by bylo taniej?
sucha karma moze lezec,, no tak moze bo jest konserwowana przeciwutleniaczem by wlasnie polezec mogla
awlasciciel ONka co ceni sobie przede wszystkim wygode zwala mnie z nog "

Widzę, że nie zostałam zrozumiana.Ta karma ,którą ja podaję jest zapewne nawet droższa od barfa w skali miesiąca i nie szukałam czegoś przesadnie taniego czy nawet tańszego niż np.barf (nawet nie myślałam o tym aby było szcególnie tanio) - lepiej nie mieć psa niż myśleć w ten sposób.
Proszę nie wmawiać mi poglądów, które nie są moimi poglądami lub czytać uważniej- wyraziłam tylko swoje zdanie bez oceniania ludzi,którzy go wybrali,że barf to też wydatek + wymaga tez pewnego nakładu pracy (jaki by on nie był) + miejsca w zamrażalce na jedzenie dla psa i kota (bo mam dwoje zwierząt) a którego nie posiadam natomiast moja sucha karma też ma na pewno swoje wady (np. te konserwanty które zostały wymienione przez Ciebie) + jest jeszcze droższa niż barf (także nie sugeruje sie tylko tym aby było taniej) - ale tylko ją wsypuję i na tym koniec.
A poza tym bym mogła powiedzieć jako zwolennik suchej karmy ,że wygoda w jej użyciu(która została tez przez Ciebie wymieniona) to raczej jej zaleta niż wada - jeśli ja nie chcę to nie muszę stać nad stołem i przyrządzać jedzenia dla zwierząt (ile by to nie trwało mając na codzień szereg innych obowiązków zresztą jak każdy) - wolę w tym czasie się np. z nimi pobawić, pobyć.
Nie ma idealnego rozwiązania - barfowi i suchej karmie na pewno można by coś zarzucić...
A poza tym dodatkowo mój pies ma sensacje jelitowe po innym jedzeniu niż sucha karma.
I Jak już pisałam to jest każdego wolny wybór co podaje- ja mam swoje zdanie(i nikogo nie oceniam jakiego dokonał wyboru) .
Tak samo mogłabym napisać, - że bardziej pracochłonny i wymagający miejsca na magazynowanie w zamrażalce barf zwalił mnie z nóg bo w tym czasie właściciel donka może np.wyjść z nim na spacer a nie sterczeć w kuchni ale tego nie czynię bo wiem,że to każdego wolny wybór - i dla zwolenników barfa ich wybór jest tak samo trafiony jak wybór suchej karmy dla - zwolenników suchej karmy.
Ideału i tak nie ma, to co ktoś uważa za wadę - inny za zaletę.
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez dariex » 28 mar 2012, o 12:15

a ja tylko z ciekawości spytam ( i bynajmniej nie odbierz mnie źle- nie atakuje,to jest Twój prywatny wybór jak karmisz psa) - dlaczego sądzisz,ze karmienie BARFem wymaga sterczenia w kuchni?
Np ja kupuję gotową mieszankę ,specjalnie przygotowaną dla psów - zmielone kości,policzki,osierdzie,skrawki,dodatek mięsnia sercowego + zmiażdżone surowe buraki,trochę otrąb.
Kupuję zamrożone i czas wyłożenia na miskę jest porównywalny z wysypaniem suchej karmy :)
Stąd moje zaciekawenie dlaczego sądzisz,ze to wymaga sterczenia w kuchni?
dariex
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 28 mar 2012, o 14:20

Nie uważam, że wymaga to bardzo długiego "sterczenia" w kuchni i jeśli sa gotowe mieszanki to też b.dobrze, że tylko wysypujesz i gotowe.
Odpowiadajęc na Twoje pytanie to gdzieś czytałam o całych przepisach, jadłospisach itp.jak to przyrządzać i mi się serdecznie odwidziało.Poza tym jak pisałam mój pies źle reagował jak mu dawałam inne jedzenie.
Jest mi dobrze z tą moją suchą karmą :-)
płocczanka
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 28 mar 2012, o 18:18

a co to za karma (jeśli można wiedzieć)?
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez hulan » 28 mar 2012, o 19:07

płocczanka napisał(a):Krzysztofie- dziekuję za skorygowanie mojej wypowiedzi na temat barfu - człowiek uczy się całe życie , lubię czytać informacje na temat tego co interesuje inne osoby nawet jeśli ja preferuję co innego.

hulan:

"jesli barf dla ciebie to wydatek no to nie wiem co za karme chcesz podac swemu psu by bylo taniej?
sucha karma moze lezec,, no tak moze bo jest konserwowana przeciwutleniaczem by wlasnie polezec mogla
awlasciciel ONka co ceni sobie przede wszystkim wygode zwala mnie z nog "

Widzę, że nie zostałam zrozumiana.Ta karma ,którą ja podaję jest zapewne nawet droższa od barfa w skali miesiąca i nie szukałam czegoś przesadnie taniego czy nawet tańszego niż np.barf (nawet nie myślałam o tym aby było szcególnie tanio) - lepiej nie mieć psa niż myśleć w ten sposób.
Proszę nie wmawiać mi poglądów, które nie są moimi poglądami lub czytać uważniej- wyraziłam tylko swoje zdanie bez oceniania ludzi,którzy go wybrali,że barf to też wydatek + wymaga tez pewnego nakładu pracy (jaki by on nie był) + miejsca w zamrażalce na jedzenie dla psa i kota (bo mam dwoje zwierząt) a którego nie posiadam natomiast moja sucha karma też ma na pewno swoje wady (np. te konserwanty które zostały wymienione przez Ciebie) + jest jeszcze droższa niż barf (także nie sugeruje sie tylko tym aby było taniej) - ale tylko ją wsypuję i na tym koniec.
A poza tym bym mogła powiedzieć jako zwolennik suchej karmy ,że wygoda w jej użyciu(która została tez przez Ciebie wymieniona) to raczej jej zaleta niż wada - jeśli ja nie chcę to nie muszę stać nad stołem i przyrządzać jedzenia dla zwierząt (ile by to nie trwało mając na codzień szereg innych obowiązków zresztą jak każdy) - wolę w tym czasie się np. z nimi pobawić, pobyć.
Nie ma idealnego rozwiązania - barfowi i suchej karmie na pewno można by coś zarzucić...
A poza tym dodatkowo mój pies ma sensacje jelitowe po innym jedzeniu niż sucha karma.
I Jak już pisałam to jest każdego wolny wybór co podaje- ja mam swoje zdanie(i nikogo nie oceniam jakiego dokonał wyboru) .
Tak samo mogłabym napisać, - że bardziej pracochłonny i wymagający miejsca na magazynowanie w zamrażalce barf zwalił mnie z nóg bo w tym czasie właściciel donka może np.wyjść z nim na spacer a nie sterczeć w kuchni ale tego nie czynię bo wiem,że to każdego wolny wybór - i dla zwolenników barfa ich wybór jest tak samo trafiony jak wybór suchej karmy dla - zwolenników suchej karmy.
Ideału i tak nie ma, to co ktoś uważa za wadę - inny za zaletę.

czym karmisz swojego psa to Twoja sprawa ale wypowiadasz sie na temat nic nie wiedzac, bo poprostu tym nie karmisz. barfu raczej sie nie przyzadza -przynajmniej ja tego nie czynie a podanie psu miski z zarciem trwa nie weicej jak 5 minut- jesli to mam wykorzystac na zabawe to raczej krotka zabawa by byla... koszty dla mojego psa na jedzonko to juz zaokraglone(do gory) 120ZL- SMIEM MOWIC SMIESZNE KOSZTY PRZY ZYWIENIU PSA TAKICH GABARYTOW
jedynym punktem moze byc zdrowie ale i tak sie zastanawiam czym moze przescignac sztuczne zarcie od naturalnego...
ale jak piszesz kazdy ma wybor
hulan
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dora
Imię: Joanna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 29 mar 2012, o 10:55

beatrx napisał(a):a co to za karma (jeśli można wiedzieć)?

Ja teraz podaję Nutra Nuggets Professional ale myślę też nad Nutra Gold Breeders Bag - mają praktycznie taki sam skład a Nutra Gold są w jeszcze większych workach - 20 kg.
Pojawiają się też myśli żeby spróbować np. karmy Regal czy Purina pro plan ale jeszcze nie wiem skoro teraz jest wszystko dobrze.Może z czasem coś zmienię.
Oczywiście podaję mu np. jogurty bo b.lubi, surowe jajko, wczoraj np.zjadł pół kurczaka lecz podstawę stanowi jak na razie ta karma.
płocczanka
Owczarkarz

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje