Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Czy ktokolwiek próbował podawać tą karmę?

Nieprzeczytany postprzez Daniel » 23 mar 2012, o 07:30

Witam
Jak już pisałem wcześniej, dziś jadę po Zibę :yahoo:
Dostanie na początek trochę karmy ale chcę jej kupić lepszą niż marketowe i mam dwie opcje
jedną to znam bo podawałem swojemu Goldasowi i było wszystko OK ale zastanawia mnie druga karma
http://www.telekarma.pl/p5096/araton.do ... .15.kg.htm
wcześniejszemu psu dawałem ARIONA
http://www.telekarma.pl/p13/arion.premi ... .15.kg.htm i jak już mówiłem było OK choć czasami marudził przy jedzeniu

W związku z tym pytanie:
czy ktoś z was próbował może tej z pierwszego linku czyli Aratona
moja znajoma kupiła jeden worek i była bardzo zadowolona, ale ona ma spaniela i nie wiem czy dla ONKA taka karma będzie odpowiednia
proszę pomóżcie :pomocy:
Daniel
Losowy avatar

Re: Czy ktokolwiek to próbował podawać??? PILNE!!!

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 23 mar 2012, o 07:38

Nie znam żadnej z tych marek, ale patrząc na skład to obie raczej słabe. Napisz ile chciałbyś wydać na 15kg worek, to spróbujemy znaleźć coś lepszego.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 23 mar 2012, o 08:41

Słaba.Nie znam ich ale patrząc na skład - swojemu psu bym nie podała.
Lepiej podać lepszą karmę za rozsądną cenę (zależy na co kogo stać) i rzadziej chodzić do weterynarza :-)
Pies to nie królik jest mięsożercą.Tutaj na pierwszym miejscu są zboża.
Prawidłowy skład karmy jest wtedy gdy w pierwszej kolejności jest mięso i napisane dokładne żródło pochodzenia np.mieso czy ewntualnie mączka z kurczaka i nie produkty pochodzenia zwierzęcego bo to są zwykłe odpady.Oczywiście też witaminy , kwasy omega 3,6. Ja też poszukiwałam dobrej karmy w dobrej cenie daję psu Nutrę Nuggets Professional.Karmy Nutra kosztują w miarę rozsądnie np.ja płacę za 15kg worek 149 zł i ważne jest to ,że posiadają poprawny skład.Tą którą ja podaję posiada też co ważne dla wilkowatych - dodatek glukozaminy i chondroityny.
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Daniel » 23 mar 2012, o 08:52

płocczanka napisał(a):Słaba.Nie znam ich ale patrząc na skład - swojemu psu bym nie podała.
Lepiej podać lepszą karmę za rozsądną cenę (zależy na co kogo stać) i rzadziej chodzić do weterynarza :-)
Pies to nie królik jest mięsożercą.Tutaj na pierwszym miejscu są zboża.
Prawidłowy skład karmy jest wtedy gdy w pierwszej kolejności jest mięso i napisane dokładne żródło pochodzenia np.mieso czy ewntualnie mączka z kurczaka i nie produkty pochodzenia zwierzęcego bo to są zwykłe odpady.Oczywiście też witaminy , kwasy omega 3,6. Ja też poszukiwałam dobrej karmy w dobrej cenie daję psu Nutrę Nuggets Professional.Karmy Nutra kosztują w miarę rozsądnie np.ja płacę za 15kg worek 149 zł i ważne jest to ,że posiadają poprawny skład.Tą którą ja podaję posiada też co ważne dla wilkowatych - dodatek glukozaminy i chondroityny.

dzięki
ja też patrzyłem na Nutrę ale nigdy nic o niej nie słyszałem
cena też dla przyjęcia dla mnie
wiem natomiast z innych forum że RC i Eukanuba potrafią uczulać i cena nie współgra z jakością
w chwili obecnej producenci "lecą" bardziej na opiniach z przed lat niż na jakości
Daniel
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 23 mar 2012, o 09:07

patrząc po składzie to te karmy są strasznie słabe. jak zależy Ci na niskich kosztach to mniej więcej w tej samej cenie masz britta premium, a w składzie masz na pierwszym miejscu 40% mięsa
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 23 mar 2012, o 09:22

Brit Adult Large - dla psów dużych ras - to ważne, drób15 kg 105 zł, też widzę poprawny skład.
Nie ma sensu np.przepłacać za rybę czy jagnięcinę jeżeli pies nie jest uczulony i może jeść kurczaka.
Również słyszałam ,że te b.drogie mogą uczulać i nie zawsze cena idzie w parze z jakością.
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Daniel » 23 mar 2012, o 10:04

płocczanka napisał(a):Brit Adult Large - dla psów dużych ras - to ważne, drób15 kg 105 zł, też widzę poprawny skład.
Nie ma sensu np.przepłacać za rybę czy jagnięcinę jeżeli pies nie jest uczulony i może jeść kurczaka.
Również słyszałam ,że te b.drogie mogą uczulać i nie zawsze cena idzie w parze z jakością.

Brita też dawałem Goldasowi, i muszę przyznać że nie było źle acz kolwiek po arionie wydawał mi się bardziej lśniący (sierść)
Daniel
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 23 mar 2012, o 10:05

Jeżeli może jeść kurczaki to może kup Boscha dla szczeniąt, jesli nie, na pewno sprawdzi się Purina Pro Plan z jagnięciną. Obie te karmy sa mniej więcej porównywalne, choć Pro Plan jest dużo droższa. Obie karmy oczywiście Large, czyli dla psów dużych ras.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez Daniel » 23 mar 2012, o 10:09

http://www.telekarma.pl/p7505/brit.prem ... .15.kg.htm

a co myślicie o tym, Ziba dziś kończy 8 tyg to wydaje mi się, że junior to trochę za wcześnie? Może podać 1 worek puppies a dopiero potem junior? :ooops:
Daniel
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 23 mar 2012, o 10:34

To już jest lepsza propozycja, możesz ją wypróbować.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje