Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Czy maść końska pomoże??

Nieprzeczytany postprzez donka246 » 1 wrz 2012, o 09:35

Mój pies parę dni temu dość mocno uderzył się w łapę i zaczął kuleć. Na 100% nie jest złamana. Czy mogę mu tą łapę pomazać maścią końską? Jeśli tak to czy mam tą łapę (pomazaną) zawinąć bandarzem czy zostawić? Macie jakieś inne pomysły aby przestał kuleć? chodzi mi o domowe sposoby na wyleczenie bez pomocy weterynarza?
donka246
Losowy avatar

Re: Czy maść końska pomoże??

Nieprzeczytany postprzez Letty » 1 wrz 2012, o 11:53

No jeśli to na pewno jest spowodowane tylko uderzeniem to na pewno maść końska nie zaszkodzi (sama ją stosowałam na swoją kostkę jak miałam skręconą xD), usztywnić łapę zabandażować ;)

Autor postu otrzymał pochwałę
ObrazekObrazek

"Jestem tuż obok ciebie - mówi oddech psa. - Razem zmierzymy się z życiem.Nie skrzywdzi cię nikt, bo ja stoję u twojego boku, aby cię ostrzegać i bronić, zawsze, gdy będzie trzeba. Przyrzekam, że już nigdy nie będziesz czuł się samotny. Jako twój pies, składam ci te przysięgę i zaświadczam ją swoim szeptem, swoim oddechem tej nocy i każdej nocy, którą prześpię u twego boku."
Letty
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lara
Imię: Arleta
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez donka246 » 1 wrz 2012, o 11:56

Letty napisał(a):No jeśli to na pewno jest spowodowane tylko uderzeniem to na pewno maść końska nie zaszkodzi (sama ją stosowałam na swoją kostkę jak miałam skręconą xD), usztywnić łapę zabandażować ;)

Dziękuje za szybką odpowiedź. Ja też stosowałam maść końską jak skręciłam kostkę i pomogło i od razu pomyślałam że Maksowi też może pomóc.

Jeszcze raz dziękuje.
donka246
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 1 wrz 2012, o 12:03

moj pies mial dosc powazna kontuzje tylnej lapy (podczas skoku za frisby wyladowal na zamarznietej zaoranej ziemi i skrecil lape) byl skok-ladowanie-pisk...i pies strasznie kulal.
Okazalo sie ze ma uszkodzone (czy zerwane, tego nie wiem bo nie zdiagnozowalismy tego do konca) sciegno. Leczenie bylo zmudne i dlugotrwale...ja tez bylam taka "madra" i posmarowalam psu lape konska mascia i zabandazowalam OSTRZEGAM: pies dostal jakiejs alergii, zrobila mu sie rana, zeszla siersc- wygladalo to strasznie.
Ja na Twoim miejscu nie eksperymentowalabym z leczeniem kontuzji w ten sposob (smarowaniem jakimis masciami). Jesli to jest sciegno, to nic nie pomoze tylko: ograniczenie ruchu i usztywnienie czyli bandaz taki specjalny ktory sie "lepi" (nie mam pojecia jak sie nazywa) Dodam jeszcze ze takie opatrunki trzeba zmieniac, miejsce chore obserwowac- mysmy zawierzyli wetowi i leczenie sie przeciagnelo o jakies 2 miesiace. W koncu pomogl nam lekarz ortopeda "dla ludzi", lekarz zajmujacy sie kontuzjami sportowcow...
Tak jak napisalam: ograniczenie ruchu i usztywnienie.
Bazooka
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Letty » 1 wrz 2012, o 12:24

Bazooka napisał(a):moj pies mial dosc powazna kontuzje tylnej lapy (podczas skoku za frisby wyladowal na zamarznietej zaoranej ziemi i skrecil lape) byl skok-ladowanie-pisk...i pies strasznie kulal.
Okazalo sie ze ma uszkodzone (czy zerwane, tego nie wiem bo nie zdiagnozowalismy tego do konca) sciegno. Leczenie bylo zmudne i dlugotrwale...ja tez bylam taka "madra" i posmarowalam psu lape konska mascia i zabandazowalam OSTRZEGAM: pies dostal jakiejs alergii, zrobila mu sie rana, zeszla siersc- wygladalo to strasznie.
Ja na Twoim miejscu nie eksperymentowalabym z leczeniem kontuzji w ten sposob (smarowaniem jakimis masciami). Jesli to jest sciegno, to nic nie pomoze tylko: ograniczenie ruchu i usztywnienie czyli bandaz taki specjalny ktory sie "lepi" (nie mam pojecia jak sie nazywa) Dodam jeszcze ze takie opatrunki trzeba zmieniac, miejsce chore obserwowac- mysmy zawierzyli wetowi i leczenie sie przeciagnelo o jakies 2 miesiace. W koncu pomogl nam lekarz ortopeda "dla ludzi", lekarz zajmujacy sie kontuzjami sportowcow...
Tak jak napisalam: ograniczenie ruchu i usztywnienie.

No właśnie, należy uważać z tymi kontuzjami, dlatego moja odpowiedź tyczyła się tylko sytuacji, kiedy naprawdę jest ona lekka : -)
I donka246 nie ma za co! I dzięki za pochwałę :-)
ObrazekObrazek

"Jestem tuż obok ciebie - mówi oddech psa. - Razem zmierzymy się z życiem.Nie skrzywdzi cię nikt, bo ja stoję u twojego boku, aby cię ostrzegać i bronić, zawsze, gdy będzie trzeba. Przyrzekam, że już nigdy nie będziesz czuł się samotny. Jako twój pies, składam ci te przysięgę i zaświadczam ją swoim szeptem, swoim oddechem tej nocy i każdej nocy, którą prześpię u twego boku."
Letty
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lara
Imię: Arleta
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 1 wrz 2012, o 12:24

Taki bandaż: http://www.ambulans.com.pl/product_info ... ylegajacy_
Używałam go z powodzeniem u swojego psa, teraz koleżanka zabezpiecza łapę psu takim samym i sprawdza się super.
Mimo wszystko jeśli kulawizna utrzyma się kilka dni 2-3 na Twoim miejscu poszłabym do lekarza i to takiego z rentgenem.
Karoll
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 2 wrz 2012, o 18:09

Przy utrzymującej się kilka dni kulawiźnie zalecałbym wizytę u weta i zrobienie prześwietlenia.

Psy potrafią ukrywać ból, taka ich natura. Viggo będąc szczylkiem złamał sobie palec u przedniej łapy. Wiemy prawdopodobnie kiedy (uderzył się mocno w łapkę wbiegając do klatki) ale zignorowaliśmy to ponieważ popiszczał tylko chwilę. Mając złamany paluszek, malutki twardziel nie piszczał w późniejszym czasie, nigdy nie kulał, nie lizał go, nie skarżył się. Łapka była dokładnie wymacana - niczego wówczas nie wykryliśmy, dopiero po kilku miesiącach gdy podrósł, a paluszek zaczął wyglądać inaczej niż pozostałe. Po prześwietleniu okazało się że jest połamany i nieprawidłowo (nie) zrośnięty. Także zalecam sprawdzenie co dolega łapce, jeśli nie złamanie, to może to być skręcenie, naciągnięcie lub jakiś mikrouraz. Po co pies ma się męczyć.

Autor postu otrzymał pochwałę
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 29 wrz 2013, o 10:36

Odkurzam temat: Moja pierdoła wczoraj w czasie zabawy skoczyła tak niefortunnie, że lądując poślizgnęła się na trawie i grzmotnęła biodrem o ziemię. Na początku strasznie piszczała i nie podnosiła się, potem wstała, ale kuśtykała na trzech łapach. Byłyśmy kawałek od domu, więc szybko zadzwoniłam po mamę, która podjechała po nas samochodem. Zanim przyjechała, minęło jakieś 20 minut. Na początku pilnowałam, żeby Luna spokojnie leżała, ale po pewnym czasie mała zaczęła się strasznie wiercić. W końcu dałam sobie spokój z przytrzymywaniem jej. Kiedy wstała, pokulała jeszcze przez chwilę, ale zanim mama przyjechała, zupełnie jej przeszło. Dziś na spacerze było ok. No i teraz mam dylemat - uznać, że po prostu mocniej się uderzyła, trochę pobolało i przeszło, czy profilaktycznie zgłosić się do weterynarza? Oczywiście rodzice moje rozważania skwitowali krótkim "histeryzujesz". Może i tak, ale strasznie się o nią martwię...
Nyks
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 29 wrz 2013, o 10:51

W domu jedyne co możesz sama zrobić to obserwować sunię i wymacać jej biodro i łapkę którą podnosiła. Z własnego doświadczenia wiem, że jest to zawodna metoda diagnozowania urazów. Prześwietlenie prawdę Ci powie, to czy warto je wykonać to już należy do Twojej oceny.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje