Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Re: Czy mogę wykąpąć 5,5 miesięcznego szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez matinee » 21 paź 2013, 19:07

mój pies napisał(a):Dobrze, że piesio został wykapany. zasadniczo według naszego weta każdy szczeniak powinien być wykapany po ukończeniu 4 miesiąca życia, nie pamiętam już dlaczego.


Jakiś zdumiewający pogląd - kąpiel jak szczepienie, obowiązkowa ?!

Moich trzech ostatnich owczarków (poprzedniego i dwóch obecnych) nie kąpałam nigdy przez całe ich życie - mam na myśli kąpiel z użyciem środków chemicznych typu szampony czy mydła. Jak mi się któreś utytła w czasie treningu lub spaceru, jest zapraszane do wanny (same wskakują na polecenie) lub kabiny prysznicowej i spłukiwane samą wodą, wystarcza. Za to czesane są często i wycierane ręcznikiem po deszczu. Sierść mają piękną i jako żywo na brudne nie wyglądają. Pierwszego owczarka kąpałam w psich szamponach, bo często przynosił pchły, to były zamierzchłe lata 80-te i mnóstwo psów było zapchlonych, mój stale łapał więc było to niezbędne.

Oczywiście sytuacja opisana w poście inaugurującym wątek na pewno spowodowała konieczność wykąpania szczeniora, sadzy wodą się nie spłucze :lool:Wszystkiego dobrego dla wykąpanego chłoptasia :ok:
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
matinee
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 76
Dołączył(a): 08 sty 2012, 16:46

Re: Czy mogę wykąpąć 5,5 miesięcznego szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez Perun » 21 paź 2013, 19:59

mój pies napisał(a): Na takie awaryjne kąpiele, lub lecznicze (np. w przypadku alergicznego zapalenia skóry) warto mieć w domu specjalny szampon dla psów, np. dr. Seidla. Jest bardzo wydajny i skuteczny.

Nie planowałem kąpieli dlatego nie miałem żadnego szamponu. Teraz jakiś kupię na takie awaryjne sytuacje :-)


Zofia napisał(a):Dobre sa także zwykłe żółtka kurzych jajek

Ciekawy sposób, ale nie wiem czy żółtka by sobie z sadzą poradziły :lool:

matinee napisał(a):Wszystkiego dobrego dla wykąpanego chłoptasia

Dziękujemy. Reko już zapomniał o tym, że był kąpany i czeka aż murarz przyjdzie :roftl:
Perun
Losowy avatar

Re: Czy mogę wykąpąć 5,5 miesięcznego szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 21 paź 2013, 20:27

Na sadzy "jajecznego szamponu" nie sprawdzałam, na zwykly miejski kurzobrud był skuteczny :-)

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 74
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post