Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Czy mogę wykąpąć 5,5 miesięcznego szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez Perun » 20 paź 2013, 13:49

Wczoraj był u mnie murarz i murował mi na podwórku wędzarnię. Reko siedział zamknięty w kojcu, ale na chwilę postanowiłem go wypuścić, aby załatwił swoje sprawy. Niestety już chwilę potem bardzo tej decyzji pożałowałem, bo pierwsze co zrobił to dorwał woreczek z sadzą do barwienia zaprawy i w ciągu kilku sekund rozszarpał go na strzępy, tworząc wokół siebie całkiem sporych rozmiarów zasłonę dymną. Jak wyglądał to się można domyśleć. Nie poznałem psa, w ciągu kilku chwil zmienił umaszczenie z podpalanego na zupełnie czarne.
Wstępnie go wyczyściłem, ale brudzi nadal i niestety dzisiaj musiał spać na podwórku. Czy mogę wykąpać 5,5 miesięcznego szczeniaka pod prysznicem? Nie mam też w domu żadnego szamponu dla psów. Czy mogę użyć białego jelenia?
Perun
Losowy avatar

Re: Czy mogę wykąpąć 5,5 miesięcznego szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez Zuzanna » 20 paź 2013, 14:59

Tak :)jak najbardziej. Biały jeleń jest suuuuper :)nie uczula. Sama tez go używam w różnych wariacjach dla siebie i zwierząt. Jedyne na co musisz uważać to to,żeby nie przeziębić malucha. Niech siedzi w domu po kąpieli. Dobrze osusz go ręcznikiem. W kryzysowych sytuacjach u swojej suki, kiedy było na prawdę zimno nawet w domu, a sucz musiała być "zaprana" od spodu i na portkach, używałam suszarki do włosów żeby ja wspomóc. Z nią był taki problem,że miała sfilcowaną gęstą sierść, ale w przypadku zdrowego psa wygląda to inaczej. Także do dzieła. Jak trzeba to trzeba :)no i ten barwnik też może go uczulić.. np.dać efekt atopowym zapaleniem skóry.
Mój szczenior zeżarł jak miał chyba 6 czy 7 miesięcy kilka fiolek z sypkim brokatem :Dplastikowe opakowanie zostawił, ale następne dwa tygodnie zbierałam "piękne" kolorowe koopska! ;)
Zuzanna
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Zuzanna
Wiek: 29
Lokalizacja: Stavenger
Dołączył(a): 09 wrz 2013, 18:18

Re: Czy mogę wykąpąć 5,5 miesięcznego szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 20 paź 2013, 15:15

Tak jak napisała poprzedniczka ,wykomp osusz a najlepiej zrób to wieczorem żeby do rana porządnie wyschnoł,to się nie zaziębi

edit:
"wykomp"??? "wyschnoł"???
Bardzo proszę o pisanie z dbałością o zasady pisowni (ortografia, gramatyka, interpunkcja), w przyszłości równie rażące posty będą usuwane.
ADM
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Wiek: 41
Lokalizacja: k-pomorskie
Pochwały: 3
Dołączył(a): 20 sty 2012, 20:20

Re: Czy mogę wykąpąć 5,5 miesięcznego szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez Perun » 20 paź 2013, 15:42

Dzięki za odpowiedzi. Właśnie tak planowałem wykąpać go wieczorem, bo i tak śpi w domu więc raczej problemu z przeziębieniem nie będzie. Wydaje mi się, że ten barwnik nie powinien go uczulić. W końcu to tylko zwykła sadza, a Reko nie skupił się na jedzeniu jej tylko na wytworzeniu jak największej chmury :lool:Boję się tylko jak będzie wyglądała łazienka po tym zabiegu :przerażenie:

Zuzanna napisał(a): ale następne dwa tygodnie zbierałam "piękne" kolorowe koopska!

Musiało to bardzo ciekawie wyglądać :lool:
Perun
Losowy avatar

Re: Czy mogę wykąpąć 5,5 miesięcznego szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez Zuzanna » 20 paź 2013, 19:26

Tak czy inaczej koopy po psach z ogrodu trzeba było sprzątać, a tak to przynajmniej miałam ubaw ;)każdy dzień inny kolor tęczy ;)zdrowotnie psa specjalnie to nie ruszyło, więc nie było się czym martwić, ale tak to właśnie jest ze szczeniorami. Nie miałeś aparatu pod ręką? :D
Nie zarejestrowałam,że to zwykła sadza - to nie ma się czym przejmować. Powodzenia w kąpieli ... i sprzątaniu po.... ;-)
Zuzanna
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Zuzanna
Wiek: 29
Lokalizacja: Stavenger
Dołączył(a): 09 wrz 2013, 18:18

Re: Czy mogę wykąpąć 5,5 miesięcznego szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez Perun » 20 paź 2013, 20:08

Już jestem po całej akcji. Reko wystraszony był jak nigdy, ale jakoś się udało. Jeszcze tylko muszę łazienkę doprowadzić do stanu używalności.
No właśnie nie pomyślałem, żeby zdjęcia zrobić, czego teraz żałuję :-(
Perun
Losowy avatar

Re: Czy mogę wykąpąć 5,5 miesięcznego szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 20 paź 2013, 20:53

Perun napisał(a):Jeszcze tylko muszę łazienkę doprowadzić do stanu używalności


Brzmi znajomo :lool:Jeśli planujesz częste kąpiele, to lepiej go przyzwyczaj do wanny/prysznica. Żeby moją wariatkę wykąpać, trzeba się z nią zamknąć pod prysznicem :-P
Nyks
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria
Wiek: 21
Lokalizacja: Warszawa/Nowa Wieś
Dołączył(a): 03 mar 2013, 16:06

Re: Czy mogę wykąpąć 5,5 miesięcznego szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez Perun » 20 paź 2013, 21:37

Nie planuję częstych kąpieli. Teraz to zrobiłem, bo nie miałem innego wyjścia.

Nyks napisał(a):trzeba się z nią zamknąć pod prysznicem

Musiałem zrobić tak samo :lool:
Perun
Losowy avatar

Re: Czy mogę wykąpąć 5,5 miesięcznego szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 21 paź 2013, 12:11

Dobrze, że piesio został wykapany. zasadniczo według naszego weta każdy szczeniak powinien być wykapany po ukończeniu 4 miesiąca życia, nie pamiętam już dlaczego.
Pomimo, że sama wykąpałam kiedyś moja sunię w Białym jeleniu to dzisiaj wiem , że jednak nie jest to optymalny środek dla psów, z uwagi na inne PH niż człowieka. Na takie awaryjne kąpiele, lub lecznicze (np. w przypadku alergicznego zapalenia skóry) warto mieć w domu specjalny szampon dla psów, np. dr. Seidla. Jest bardzo wydajny i skuteczny.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Czy mogę wykąpąć 5,5 miesięcznego szczeniaka?

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 21 paź 2013, 15:28

Dobre sa także zwykłe żółtka kurzych jajek - na mlodego ON-ka starczy 5-6 żółtek trochę rozbełtanych z wodą; futerko pachnie surowym żółtkiem, co psu nie przeszkadza, ale wlaścicielowi czasem tak..

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 74
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post