Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Czy OBM podzieli los dalmatyńczyków? Petycja.

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 15 cze 2015, o 14:41

Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Re: Czy OBM podzieli los dalmatyńczyków? Petycja.

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 16 cze 2015, o 04:40

Malinois już weszły w modę. Już coraz więcej bezpapierowych malinois czy mieszańców malinois w azylach. Nie widzę rady - ludziom łatwiej wierzyć, że wystarczy kupić szczeniaka, aby bez trudu wygrywać we wszelkich sportach, a do tego ma się przy sobie zwierzątko zdolne rozpędzić wrogie armie, niż pojść po rozum do głowy.

Owczarki niemieckie też tak wchodzily w modę.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 16 cze 2015, o 16:53

Nadzieja w wyglądzie maliniaków, który nie każdemu przypadnie do gustu...
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez norineko » 17 cze 2015, o 13:38

Bo wygląda jak kundelek? No w sumie tak, to jest argument. Jakiś.
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 61

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 17 cze 2015, o 20:11

Wadera, przypomnij mi Twoj adres na priv. Prześlę fotkę takiego kundelka z prośbą o zamieszczenie tu w moim imieniu. Bo ja tradycyjnie nie umiem zamieszczać fotek na forum i już nie nauczę się raczej.
Nie będzie to fotka Raszki, bo Raszkę widziałaś. To będzie Koliber (Colombo Hanako)- najprawdopodobniej pierwszy malinois w Polsce. Nie mogę dopatrzyć się, czym to on kundelka przypominał. Ale może mnie oświecicie.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez norineko » 17 cze 2015, o 20:33

Ja nie oświecę, bo niestety jestem kiepska w "przewidywaniu rynku i gustów klienteli" a także w rozumieniu ogółu ludzkości. Moja Lena ma lokowane futro, co się nie mieści ludziom w głowach, więc prześcigają się w wyjaśnianiu tego faktu do tego stopnia, że kolejne argumenty nadal powalają mnie z nóg.
Ogółowi nie pasują loki do wizerunku ON czy nawet typu ON. Oto wybrane sugestie i pomysły:
- używam lokówki i to celowo (zapytano mnie dlaczego)
- pies właśnie się wykąpał (chociaż jest suchy, ale to pozostaje niezauważone, bo nie pasuje do świetnej koncepcji)
- pies ma za mało ruchu i ogólnie jest niewybiegany, stąd loki
- pies jest stary i od tej starości się robią takie loki
- pies właśnie linieje
- pies jest niewyczesany i zaniedbany (skrajnie, trzeba mnie do więzienia wsadzić)

Dlatego nie wiem, dlaczego maliniaki wyglądają jak kundelki, choć też widziałam, jak na znajomego maliniaka obejrzano się z pogardą i komentarzem to jest owczarek mieszany z chartem, ale brzydki... Ludzie mają to do siebie, że komentarze rzucają nie pod nosem, ale na głos i mają w nosie, czy zainteresowany to słyszy czy nie. Chyba się nie nadaję do tych czasów.
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 61

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 17 cze 2015, o 21:33

Malinois genetycznie ma najbliżej do charta - według badań podanych na stronie belgijskiego forum. Charty szkockie mialy być wśród przodków rasy.

Przeciętny kundelek od przeciętnego rasowego psa różni się jednak nieco celowością, nie przypadkowością budowy. Dlatego stwierdzenie wypowiedziane na forum psiarzy, że malinois przypomina kundelka, trochę zaskakuje.
Mnie to nie uraża, o gustach się nie dyskutuje, każdy ma własne - na przykład nie podobają mi się ani trochę TTB, choćby z interchampionatami od głowy do ogona - ale widzę w nich celowość budowy, to, o co trudniej u przeciętnego kundelka.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez Joan » 17 cze 2015, o 22:44

Kundelek (na forum psiarzy, nazwa zabarwiona pejoratywnie) od przeciętnego rasowego psa różni się celowością, a celowość czasem biegnie w dwóch, przeciwległych kierunkach... Wszystkie psy rasowe wzięły się z kundli i mnie się podobają, i TTB (a szczególnie bandogi), podobają mi się też kangale mimo ich zakręconego ogona, podobają mi się charty - szczególnie borzoje, ale też podobają mi się kundle, bo czasem zdarzają się fantastyczne egzemplarze. Często też kundle miewają niezwykłe charaktery.
Ja właściwie nie potrafię sobie wyobrazić "celowości" u psa, nie umiem też ocenić urody. Pies - to pies. Każdy inny, choćby rasowy od pokoleń i z jednego miotu. To tak jak z ludźmi - geniusze rzadko miewają nieprzeciętnie zdolne dzieci, a historia zna wiele jednostek wybitnych, urodzonych w "kurnej chacie" z prostych, czasem nawet prymitywnych rodziców...
Celowość... Niespecjalnie (i nie w każdej dziedzinie) podoba mi się kształtowanie rzeczywistości przez ludzi, bowiem często kończy się to fiaskiem - porażką totalną. Nie potrafię też wybierać psa - zawsze to pies (lub przypadek) wybiera mnie. Nawet mój ukochany Woland był dla mnie z początku wyłącznie czarną psią kulką, która, jak się spodziewałam, może wyrosnąć na "pestkę od dyni". Nie byłam zachwycona ani tym, że jest owczarkiem, a najmniej tym, że jest czarny. Kiedy biorę psa nie myślę o "pożytkach", dlatego nie bardzo rozumiem to "przebieranie w ulęgałkach", mody, różnice, wyższość rasy. Poza wybitnymi psami służbowymi (a przecież są takie też wśród kundli) jakoś ta "celowość" umyka mojej wyobraźni. Sport? A cóż to znów takiego? Posłuszeństwo? Czym jest wobec samodzielności kangali strzegących przeogromnych stad? O ile rozumiem naturalną selekcję psów gospodarskich, to tego, czym są dzisiejsze hodowle, już nie. Być może największą krzywdą jaką uczynił człowiek psu, jest jego ukierunkowana hodowla.

Autor postu otrzymał pochwałę
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 18 cze 2015, o 05:31

Celowość budowy moim zdaniem jest wtedy, gdy budowa psa odpowiada jakimś zadaniom stawianym psu przez człowieka - chart nie może mieć płytkiej klatki, kangal rachitycznej sylwetki, i tak dalej i tak dalej. W budowie zwierzęcia, które miało w jakikolwiek sposób pracować dla człowieka, musiała być jakaś harmonia.
Oczywiście z czasem weszla Pani Moda i powydziwaczała niejedne psie sylwetki w imię ludzkich chorych pomysłów. Stąd współcześnie wygrywające wystawy karykatury owczarków niemieckich.
Byłoby bardzo dobrze, gdyby miłośnicy owczarków niemieckich wystąpili z petycją do wszystkich związków kynologicznych i sędziów eksterieru o powrót tego psa do normalnej sylwetki. I z apelem, aby nikt nie kupował szczeniaków kicających jak zajączki, opierających się na śródstopiu.

Kundelek nie jest dla mnie określeniem pejoratywnym.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 18 cze 2015, o 11:50

Chodziło mi bardziej o charakterystyczny wyraz mordki, który wielu osobom się nie podoba.
Ja zauważyłam, że za kundelki rzadziej są brane psy z długą sierścią. Jako dziecko miałam dwa, bardzo podobne do siebie mixy PONa i często słyszałam pytania co to za rasa i kiedy szczeniaki, bo chętnie by kupili.
Kafka przez przygarnięciem była "łysa" i ogłaszana jako "owczarkowata sunia". Gdy się okłaczyła od razu w oczach ludzi "awansowała" na psa "rasowego, pewnie drogiego". Dziewczyna, która ją znalazła jakiś czas temu wydrukowała aktualne zdjęcia Kafki i pokazała Panu, który ją dokarmiał i dzieciakom, które też ją znały, Wszycy twierdzili, że to musi być jakiś inny pies, bo tamto był kundelek, a to jest rasowy owczarek niemiecki.
Użytki też często brane są za zkundelki :)

Co do promowania użtków staram się to robić, ale badzo cięzko walczyć z hodowcami exów, którzy zażarcie bronią swego zarzucając miłośnikom "burków", że zazdroszczą, bo ich psy nie wygrywają wystaw itp. A ex są przecież zdrowe, mają robione badania,sprawdzają sie na zawodach, pracują w służbach i... można by wymieniać... :on:
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje