Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Czy to dysplazja?

Nieprzeczytany postprzez milka » 10 cze 2012, 09:41

Dzień dobry wszystkim,
Wczoraj już poruszyłam na forum problem dysplazji, bo boję się, że może to dotyczyć mojego psa. Nie mogę jednak odnaleźć swojego postu i nie wiem czy mi coś doradziliście. Postanowiłam więc zacząć odrębny wątek - tak to chyba powinno być.
Czy ktoś z was ma doświadczenie z dysplazją lub podejrzeniem dysplazji u swojego psiaka?
Nie wiem czy już mam się martwić, sunia - szczególnie po spacerze trochę dziwnie chodzi "krowi chód" jak to określiła moja mama. Weterynarz oglądał jej stawy i powiedział że żadnych luzów nie wyczuwa. Czy powinnam odwiedzić innego żeby się upewnić? A jeżeli to dysplazja to co? Aż się boję pomyśleć...
milka
Losowy avatar

Re: Czy to dysplazja?

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 10 cze 2012, 09:49

ja bym zrobiła rtg, tak na wszelki wypadek. na oko takich rzeczy się nie diagnozuje.
a w jakim wieku jest suczka?
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 27
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 11
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: Czy to dysplazja?

Nieprzeczytany postprzez milka » 10 cze 2012, 09:57

Milka ma 3,5 miesiąca. 26 czerwca będzie miała 4 miesiące. Weterynarz powiedział że jest za młoda na rentgen. Ale może wczesne wykrycie ewentualnej wady i szybkie leczenie pozwoli uniknąć rozwojowi choroby.
milka
Losowy avatar

Re: Czy to dysplazja?

Nieprzeczytany postprzez ELZA » 10 cze 2012, 10:27

U młodziutkich piesków zdarza się kulawizna i dziwny chód, a jest to spowodowane tym, że psiak rośnie i z wiekiem mija. Profilaktyczne badanie przez lekarza może zostać wykonane ok. 4-5 miesiąca życia, a RTG można zrobić w wieku ok. 18 miesięcy bo wtedy kończy się okres wzrostu kośćca. Najważniejsze to nie forsować psiaka nadmiernie.

Na vetopedii jest sporo informacji na ten temat http://www.vetopedia.pl/article68-1-Dys ... owego.html
Możesz także przeszukać forum, bo temat dysplazji był często poruszany.
Obrazek
ELZA
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Elza
Imię: Małgorzata
Pochwały: 5
Dołączył(a): 12 kwi 2011, 15:26

Re: Czy to dysplazja?

Nieprzeczytany postprzez milka » 10 cze 2012, 11:57

dzięki, dziewczyny, trochę się uspokoiłam. Pozdrawiam.
milka
Losowy avatar

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post
  • Dysplazja
    1 ... 17, 18, 19przez kalyna » 02 mar 2011, 10:58
    180 Odpowiedzi
    6823 Wyświetlone
    Ostatni post przez vega_bw Zobacz najnowszy post
    09 lut 2016, 11:08
    Zdrowie
  • Dysplazja a cieczka
    przez Yustyna » 08 sty 2014, 12:43
    4 Odpowiedzi
    371 Wyświetlone
    Ostatni post przez Yustyna Zobacz najnowszy post
    09 sty 2014, 13:28
    Zdrowie
  • Czy to jest dysplazja?
    przez wildschek » 16 paź 2014, 11:01
    9 Odpowiedzi
    595 Wyświetlone
    Ostatni post przez wildschek Zobacz najnowszy post
    17 paź 2014, 15:50
    Zdrowie
  • Dysplazja w typie użytkowym?
    przez Majkowa » 12 lut 2011, 19:58
    4 Odpowiedzi
    469 Wyświetlone
    Ostatni post przez pumagr Zobacz najnowszy post
    15 lut 2011, 12:27
    Zdrowie
  • Dysplazja i komórki macierzyste
    przez gryzli » 27 mar 2015, 00:38
    4 Odpowiedzi
    1149 Wyświetlone
    Ostatni post przez agis Zobacz najnowszy post
    28 mar 2015, 09:48
    Zdrowie