Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Czym karmicie szczeniaka,,opinie?

Nieprzeczytany postprzez kondzik » 19 sie 2012, o 14:09

Witam mam szczeniaka 8 tyg, i karmoiony jest aktulanie mieszanką makaronu warzyw i got. kurczaka, ze wzgledu na to ze poprzeniego psa miałem 13 lat chciałem się dowiedziec jakie są opinie na co podajecie swoim pupilom i jakie mikroelementy należy dawać. :-)
kondzik
Losowy avatar

Re: Czym karmicie szczeniaka,,opinie?

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 19 sie 2012, o 14:18

Ja poza suchą karmą dawałam jeszcze mleko, albo bułeczke moczoną w mleku, biały twarożek, czasem suchy a czasem też z mlekiem, gotowaną marchewke...
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 19 sie 2012, o 14:44

Raspberrydream napisał(a):Ja poza suchą karmą dawałam jeszcze mleko,

Mleko owszem pobudza apetyt, ale przyczynia się do zarobaczenia psiaka.
Zbychu
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Volt » 19 sie 2012, o 15:05

Zbychu napisał(a):
Raspberrydream napisał(a):Ja poza suchą karmą dawałam jeszcze mleko,

Mleko owszem pobudza apetyt, ale przyczynia się do zarobaczenia psiaka.

a skąd wytrzasnąłeś taki cud news? :roftl:
Volt
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 19 sie 2012, o 15:22

Volt napisał(a):
Zbychu napisał(a):a skąd wytrzasnąłeś taki cud news? :roftl:

Tak czulem, że za dlugo nie wytrzymasz i wystrzelisz nie nabijająć. Jak nie chcesz sluchać, to poczytaj sobie fachową literaturę w której jak się przylożysz z czytaniem to się dowiesz, że szczeniaki już nawet w mleku matki infekują się larwami, a reszte mi dopowiesz jak poczytasz ;-)
Zbychu
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez matinee » 19 sie 2012, o 16:06

Szczeniaki "w mleku matki infekują się larwami" bo taki jest cykl rozwojowy Toxocara canis, czyli glisty psiej. Oczywiście infekują się wtedy, gdy matka jest zainfekowana, larwy glisty nie biorą się w mleku suki na zasadzie żyworództwa. Inna rzecz, że ten cykl jest tak skomplikowany, że zwykłe odrobaczanie matki nie niszczy larw - dlatego mimo odrobaczania suki dużo szczeniąt jest zarobaczonych. Zarażają się przez łożysko, jeszcze przed urodzeniem, albo poprzez ssanie zainfekowanego larwami mleka matki. Ale, na miły Bóg, nie dotyczy to mleka spożywczego, które kupuje się w sklepie! :mur: Przecież my je pijemy i jakoś nie dostajemy od nich robaków :przerażenie: :roftl:
Tak że szczeniusiom mleczko jak najbardziej :ok:

(przyłożyłam się nie tylko z czytaniem ale i na studiach, bom biolog... :lool: )

Autor postu otrzymał pochwałę
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
Obrazek
matinee
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Pochwały: 76

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 19 sie 2012, o 16:24

matinee napisał(a): Ale, na miły Bóg, nie dotyczy to mleka spożywczego, które kupuje się w sklepie! :mur: Przecież my je pijemy i jakoś nie dostajemy od nich robaków :przerażenie: :roftl:

(przyłożyłam się nie tylko z czytaniem ale i na studiach, bom biolog... :lool: )

Pani Grażyno ja napisalem, że mleko przycynia się, a nie powoduje, a to chyba zasadnicza różnica. Czlowiek je czekoladę, cebule itp. więc proszę podać również psu nic się przecież nie stanie, a jednak.... Takie jest moje zdanie w tym temacie i nie każdy musi się z nim zgodzić.
Zbychu
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 19 sie 2012, o 18:50

ja pierwszy miesiąc karmiłam karmą, która podawał hodowca. Potem gotowałam makaron plus wszystkie dodatki surowe. Czyli mięso, pierwsze kości, (szyje indycze, kacze, części z kurczaka, kości wieprzowe) przemielone warzywa i owoce, podroby kurze i wołowe.... Podroby wieprzowe gotowałam. No i dostawał gotowane kurze łapki. I do tego szczeniak dostawał witaminy zakupione u weta ;)

ps. witamy Wielkopolskę ;-)

edit. zapomniałam napisać, a przypomniało mi się jak przeczytałam post poniżej..... że jeszcze dostawał jogutry, twarożki, mleko, jajko surowe, i zmielone w posiłku skorupki od jajek ;)
I Rumen Tabs i żwacze wołowe suszone ;)
no i w formie nagród na szkoleniu; paróweczkę ,kupne jakieś przysmaki i pokrojone suszone płuca wołowe i serek żółty ;)
Ostatnio edytowano 19 sie 2012, o 19:45 przez kalyna, łącznie edytowano 2 razy
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez matinee » 19 sie 2012, o 19:10

Moje szczeniaki dostają - w kolejności posiłków:

1. mięso wołowe surowe mielone + makaron lub ryż + warzywa tarte gotowane (marchew, buraki. seler),

2. ser biały z jogurtem naturalnym,

3. grysik czyli kaszka manna na mleku z żółtkiem,

4. namoczona karma - Hills dla szczeniąt dużych ras (nie za dużo).

Dodatkowo preparat witaminowo-mineralny (flawitol), Rumen Tabs, okazjonalnie wapno (jak gryzą zaprawę w piecu :lool: )
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
Obrazek
matinee
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Pochwały: 76

Nieprzeczytany postprzez Volt » 19 sie 2012, o 22:45

Zbychu napisał(a):
matinee napisał(a): Ale, na miły Bóg, nie dotyczy to mleka spożywczego, które kupuje się w sklepie! :mur: Przecież my je pijemy i jakoś nie dostajemy od nich robaków :przerażenie: :roftl:

Pani Grażyno ja napisalem, że mleko przycynia się, a nie powoduje, a to chyba zasadnicza różnica. Czlowiek je czekoladę, cebule itp. więc proszę podać również psu nic się przecież nie stanie, a jednak.... Takie jest moje zdanie w tym temacie i nie każdy musi się z nim zgodzić.

Idąc Twoim tropem myślenia, nie powinieneś z psem wychodzić poza sterylne warunki, bo tam czają się groźne wirusy i bakterie :mur:
Fachowej lektury nie potrzebuje, ufam swojemu weterynarzowi jak i wlasnemu doświadczeniu. :-)
Volt
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje