Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Czym karmicie?

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 4 mar 2011, o 18:24

Sucha karma: ProNature puppy Large Bred, później Josera Kids, a obecnie Josera Festival.
Każda karma lubiana i nie widzę żadnych efektów ubocznych. Do tego na stawy w okresie wzrostu do dzisiaj ArthroFos, a czasami wyciąg z Yucca Schidigera do Josery, bo w tej karmie tego nie ma. Niedługo znowu przeniesiemy się na ProNature, tym razem już dla dorosłych psów.

Z mięcha wołowina, korpus z kuraka, rybka gotowana - takie filety mrożone bez ości.

No i całe menu dodatków jak owoce-warzywa, nabiał, "suszki" z zoologicznego jak żwacze itd.
Na szkolenie parówki, ciastka z zoologicznego, ciastka własnej produkcji z tuńczyka (samego też wetnie), czasami peti-berry, a do bardziej precyzyjnej pracy (nad "równaniem") żółty ser.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Donka » 6 mar 2011, o 03:35

Moje futrzaki obecnie jedzą Joserę Festival ale nie raz zamieniamy na High Energy,wcześniej była to Kids.Oprócz tego w większych ilościach(sucha karma to dodatek) mielone surowe mięsko,korpusy oraz gotowane łapki kurze.No oczywiście dochodzą do tego jeszcze niektóre owoce i warzywa które uwielbiają :lol: Witaminek żadnych już im nie serwuję a do ok.roku i 3 miesięcy dostawały Cani Agil na stawy :)
www.trojangold.pl
Donka
Świeżak
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez magdabroy » 10 mar 2011, o 20:01

Moja Tora je Purinę Pro Plan z łososiem lub jagnięciną. Niestety trzeba ją dosmaczać jakąś mięsną puszką. Na początku (okolo miesiąca) je bez dosmaczania, a potem muszę coś dodawać. Tak samo było wcześniej z Eukanuba. No i jeszcze jej gotuję ryż z mięskiem i warzywami :lool:
magdabroy
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 25 mar 2011, o 21:43

ewachw napisał(a):My zaczynaliśmy od Hilsa (tak była karmiona u hodowcy), po pierwszej cieczce zaczęły się hocki klocki, próbowaliśmy Eukanubę po paru dniach się znudziła, potem wzięliśmy Chicken Soup i nią karmiliśmy dosyć długo, pózniej zaczęły się problemy z dostępnością i zmienilismy na Nutra Gold, po kilku miesiącach znowu jej zabrakło...no i w ostateczności wybraliśmy Acanę Adult Large Breed, jedziemy teraz z drugim worem i jak na razie wszystko ok, zresztą przy poprzednich dwóch tez nie było żadnych problemów...

No jednak nie jest ok... wracamy do Nutra Gold..po Acanie coraz częściej rzdkie koopy się zdarzały..
ewachw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 26 mar 2011, o 09:06

A propos Nutra Gold Holistic, Viggo teraz wcina pierwszy worek (Lamb & Rice) - jest taka niesamowicie świeża i chrupiąca. Pierwszy raz mam wrażenie jakby karma była zrobiona wczoraj.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 26 mar 2011, o 14:03

A moja Luka za nic nie chciała jeść suchego. Po przywiezieniu do domu karmiłem ją Eukanubą dla szczeniaków ras dużych bo tak jadła u hodowcy ( pseudohodowcy, ale jak to już wiele razy pisałem na różnych forach, są pseudohodowcy lepsi od hodowców!!!) ale nie bardzo chciała. Wtedy przeczytałem o BARF-ie i zacząłem ją karmić surowym i tak już zostało. I dwa nasze koty tez przestawiłem na barf. I wszystko zdrowe.

Krzysztof, Luka ( ON ) Gruszka ( kot abisyński ) i Florka ( dachowiec, 12 lat)
Ostatnio edytowano 21 lut 2012, o 22:45 przez donald1209, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 24

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 26 mar 2011, o 20:04

[quote="Tomek"]A propos Nutra Gold Holistic, Viggo teraz wcina pierwszy worek (Lamb & Rice) - jest taka niesamowicie świeża i chrupiąca. quote]

Ale pamiętaj Tomku że to nie twoje.... nawet jak jest niesamowicie swieża i chrupiąca :lol: ;)
egonek5
Owczarkarz
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 26 mar 2011, o 21:10

:D ładnie to powiedziałaś...
ewachw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 26 mar 2011, o 21:26

egonek5 napisał(a):Ale pamiętaj Tomku że to nie twoje.... nawet jak jest niesamowicie swieża i chrupiąca :lol: ;)

Możecie się śmiać, ale ja zawsze degustuję pierwszy nową karmę. :lool:
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 26 mar 2011, o 22:27

toż to jest nieświadome wykorzystanie teorii dominacji! :lol:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje