Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Czym karmicie?

Postprzez Tomek » 22 lut 2011, o 10:28

Viggo od małego jest na suchej karmie holistycznej, przerobiliśmy kilka produktów z serii Chicken Soup, Taste of the Wild, Premium Edge - wszystkie spisywały się doskonale. Zapewniały ładne kupki, zdrową sierść i dużo energii.

Odkąd jest chory je weterynaryjnego Hill'sa PD Canine I/D, ale powoli wprowadzamy z powrotem holistyczną z najmniejszą zawartością tłuszczu i białka jaką znaleźliśmy - jest to Nutra Gold Holistic Lamb & Rice Adult Dog.

A Wy czym karmicie?
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 33
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 19
Dołączył(a): 12 lut 2011, o 19:20

Re: Czym karmicie?

Postprzez Majkowa » 22 lut 2011, o 10:34

A więc tak:
od zawsze przewijała się Purina Dog Chow od niedawna wiem że nie jest najlepszą karmą, przy głodowaniu Majki był RC i Arion . Od niedawna jesteśmy na Joserze i jestem całkiem zadowolona a i moje psy chyba też.
Majkowa
Losowy avatar

Re: Czym karmicie?

Postprzez Tomek » 22 lut 2011, o 11:02

Słyszałem, że z tych tańszych, przemysłowych karm Josera jest całkiem przyzwoita. Ponoć warta uwagi jest też Nutra Gold Breeders Bag, 158zł za 20kg.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 33
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 19
Dołączył(a): 12 lut 2011, o 19:20

Re: Czym karmicie?

Postprzez Valdi » 22 lut 2011, o 11:10

Moje jedzą puszki Animonda Gran Carno (wszystkie smaki) a suche to Arion Lamb & Rice ....i to się sprawdza już od dłuższego czasu ...
Valdi
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Lokalizacja: Warszawa-Konstancin
Pochwały: 1
Dołączył(a): 15 lut 2011, o 19:54

Re: Czym karmicie?

Postprzez Gita » 22 lut 2011, o 11:23

Kaskada od szczeniolka była na Orijenie. Po roku zaczęło się jakieś małe drapanko i kilka krostek na brzuchu, zmieniłam karmę na Acanę i nawet worka nie dokończyła a wysypało ją okrutnie. zaczęłam jej gotować i skóra wróciła do normy. Potem powoli wprowadzilam Eukanubę i było ok! Teraz kończymy drugi worek Puriny ProPlan i też jest ok, więc trochę na tej Purinie zostaniemy. W styczniu robiłam jej badanie krwi, wszystko jest nieźle, tylko wapń trochę poniżej normy.
Oprócz suchego (ok 500g w dwóch dawkach) Kaskada dostaje twarożek, jajka, kanapki z szynką :lol:1 dużą marchew na dzień do gryzienia, trochę owoców i generalnie wszystko to co nadaje się do zjedzenia :twisted:, czasem ugotuję jej stópkę, dostaje algolith na sierść i jak sobie przypomnę to wrzucę do karmy kapsułkę Litozinu Forte na stawy.
Nie dostaje kości, ponieważ zjada je bez gryzienia i potem wymiotuje :evil:
Zawsze miała ogromny apetyt a waży ok 30 kg/ 61cm więc nie jest gruba a wręcz przeciwnie - dlatego robiłam jej badania, bo trochę się martwiłam czy nie ma chorej trzustki ale na szczęście wszystko w porządku.
Pozdrawiamy
Gita i Kaskada
Gita
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Gita-Kaskada
Dołączył(a): 13 lut 2011, o 20:46

Re: Czym karmicie?

Postprzez cygan6 » 22 lut 2011, o 12:40

Moja Santa zaczynała na belcando puppy, pozniej junior. Niestety belcando dla psow dorosłych ją uczulało. Próbowaliśmy kilku karm, m.in. Bosha, profilum, bewidog. Ostatecznie zatrzymaliśmy się na Royal Canin CC. Okazało się że santa ma uczulenie na kuraka, a jagniecina jej nie smakuje. Royala cc wcina drugi worek i jest ok. Żadnych plam na brzuch, sierść błyszcząca, kupy jak trzeba. Oprócz tego dostaje: raz w tygodniu jajko, kawałek jabłka, marchew, canvit jako dodatek do karmy i wszelkiego rodzaju przysmaki od kości i żwaczy po jakieś ciasteczka i inne pierdółki. Waga to około 30- 31 kilo.
cygan6
Losowy avatar

Re: Czym karmicie?

Postprzez Wyjątek » 22 lut 2011, o 15:59

Gama zaczęła od Nutra Nuggets Large Breed Puppy. Później był PROFormance dość długo na zmianę z Brit a obecnie jesteśmy na Purinie ProPlan. Generalnie baba wybredna strasznie i nie mogę jej podawać za długo tej samej karmy, bo mi przestaje jeść...
Wyjątek
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: GAMA
Wiek: 25
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 1
Dołączył(a): 15 lut 2011, o 13:44

Re: Czym karmicie?

Postprzez AgataM » 23 lut 2011, o 10:04

Podaję psu Josere Festival, wcześniej różnie, to co było aktualnie w promocji. Mój chłopak wciąga wszystko jak odkurzacz.
AgataM
Losowy avatar

Re: Czym karmicie?

Postprzez Jangcy » 23 lut 2011, o 12:12

Parys od hodowcy jest na Belcando.
Przedtem na Premium teraz pozmieniali tylko nazwy (wiadomość od producenta i dystrybutora) jest na Belcando Active
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Wiek: 52
Lokalizacja: Ruda Sląska
Pochwały: 10
Dołączył(a): 13 lut 2011, o 12:58

Re: Czym karmicie?

Postprzez kalyna » 23 lut 2011, o 16:03

Moja oprócz dawania BARFu to dostanie zawsze trochę suchej karmy... bo ona ją uwielbia, a moi rodzice nie są przekonaniu, aby karmić ja tylko sucha karmą. I kupuję im Brita. Jakość lepsza od marketówek, a cena nie za wysoka... obecnie za 160 zł 30n kg :)i psiaki bardzo apetycznie ją zajadają...
Obrazek
kalyna
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 22
Lokalizacja: Krotoszyn/Leszno
Pochwały: 7
Dołączył(a): 15 lut 2011, o 12:34

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post