Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Czym zmielic kości?

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 21 wrz 2011, 08:53

Czy może mi ktos doradzic w jaki sposób w domowych warunkach zmielić mięso razem z z kośćmi?
Zwykła maszynka do mielenia mięsa nie przepuści, bo próbowałam, blender jest za słaby, mimo, że dobrej firmy. Macie jakies sposoby?
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 23
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Czym zmielic kości?

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 21 wrz 2011, 09:33

co Ty chcesz tam mielić? :D
zwykła maszynka, stara żeliwna (?), dawała radę zmielić kurczęce korpusy...
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Wiek: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 43
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Czym zmielic kości?

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 21 wrz 2011, 09:52

No właśnie korpusy z kurczaka, na starej żeliwnej nie próbowałam (tylko na elektrycznej), mówisz, że da radę?
No to muszę takowa zakupić :D
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 23
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Czym zmielic kości?

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 21 wrz 2011, 09:52

zależy jakie kości, bo od kurczaka to przepuszczą stare maszynki do mielenia, które na targu można kupić jak ma się szczęście.
Ja tam żadnych kości nie mielę. Dostają takie jakie uda mi się kupić :)
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 30
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Czym zmielic kości?

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 21 wrz 2011, 10:14

ło jeny na elektrycznej :D

wiesz, najlepiej to się popytaj jakiegoś rzeźnika jaki model/firmę Ci poleci, bo nie wszystkie te żeliwne się nadadzą, są lepsze i gorsze...
wieczorem jak nie zapomnę spytam się w domu na co zwrócić uwagę przy zakupie takiej maszynki :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Wiek: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 43
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Czym zmielic kości?

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 21 wrz 2011, 10:15

Ale dlaczego chcesz mielić kości, szczególnie z kurczaka. Chyba dla seniora, któremu już zęby wypadły. Ale wtedy to ostrożnie, stare psy gorzej trawią i nie powinny jeść dużo kości. A młody, nawet mleczakami, da radę. I jaką będzie miał frajdę.

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Avatar użytkownika
Nadworny dietetyk
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Wiek: 68
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 25
Dołączył(a): 14 lut 2011, 12:56

Re: Czym zmielic kości?

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 21 wrz 2011, 10:26

Chyba, ze je lapczywie, to frajde ma tez wlasciciel, ktory potem sprzata pawie z podlogi :lol:
nebrot
Losowy avatar

Re: Czym zmielic kości?

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 21 wrz 2011, 13:56

Mój szczeniaczek ma 2 miesiące to jakie kości w całości moge mu dać, poza cielęcymi, bo z tymi jest problem z zakupem?
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 23
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Czym zmielic kości?

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 22 wrz 2011, 10:03

Np. szyję z kurczaka, a za tydzień - dwa, jak się wprawi to szyję z indyka. Szyje z kurczaka to jedzą nawet moje koty.

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Avatar użytkownika
Nadworny dietetyk
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Wiek: 68
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 25
Dołączył(a): 14 lut 2011, 12:56

Re: Czym zmielic kości?

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 22 wrz 2011, 12:32

No to dzisiaj dostanie pierwszą szyję z kurczaka, już kupiona.
A czy mogę jej dać do zabawy taka dużą kość wieprzową - gołą, okrojoną z mięsa?

No..... szyja z kurczaka została zjedzona w ciągu 1 minuty, już dobre kilka godzin temu, póki co żadnych dolegliwości, więc chyba jest ok :ok
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 23
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post