Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Dante wcina piasek

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 05 lis 2014, 16:29

Witam wszystkich,od jakiegoś czasu chodząc na spacer z pieszczochem zauważyłam że wcina piasek raz suchy raz kopie i je mokry...Czy czegoś mu brakuje?Ogólnie dostaje warzywa i owoce od czasu do czasu gotowane i suchą karmę royal canin german junior...Będę wdzięczna za jakieś info :)pozdrawiam :-)
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 31
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 13
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: Dante wcina piasek

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 07 lis 2014, 00:11

Moja też czasem zjada piasek, ziemię, korzonki. Wet stwierdził, że pies w naturalny sposób jak przed wiekami dostarcza sobie minerałów, witamin itp. i wcale to nie musi oznaczać, że ma braki. Po prostu zachowanie atwistyczne, po swoich przodkach, które tak uzupełniały swoje pożywienie.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 23
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Dante wcina piasek

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 07 lis 2014, 04:09

Aaa rozumiem i dzięki za informacje :-Dteraz już wiem że nie muszę się martwić. Pozdrawiam serdecznie
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 31
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 13
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: Dante wcina piasek

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 14 lis 2014, 21:54

Obrazek

Ostatnio wcinała ziemię z korzonkami żyta.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 23
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Dante wcina piasek

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 14 lis 2014, 22:02

Ojj jaki słodziak :-Pfajnie wygląda na zdjęciu pyszczek w dziurze :-DDante tez ostatnio tak robił ale mu bardziej smakuje mokry piasek :-P
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 31
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 13
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: Dante wcina piasek

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 15 lis 2014, 08:48

Myśle, że to kopanie dziury ma właśnie na celu zjadać mokry, a nie suchy z wierzchu :lool:
Moja uwielbia też muł i piasek znad brzegu jeziora :roftl:
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 23
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Dante wcina piasek

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 15 lis 2014, 13:26

Dokładnie tak jak mówisz :-Ppozdrawiamy
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 31
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 13
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: Dante wcina piasek

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 15 lis 2014, 13:33

Czasem zjadanie ziemi i kamyków może oznaczać problemy z trzustką.
Może,ale nie musi.
Jak Falko był szczeniakiem,to nagminnie wcinał ziemię i kamyczki, o korzonkach nie wspomnę.
Wizyta u weta i badania uspokoiły moje sumienie,a stanowcze karcenie za powyższe zło i nagradzanie dobrych zachowań pomogły.
Zjadanie ziemi jest o tyle paskudne,że psiak może wchłonąć jaja pasożytów, dobrze psiaka odrobaczać bardzo regularnie.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 23
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Dante wcina piasek

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 15 lis 2014, 17:25

Dokładnie jak piszesz. Badania zawsze warto wykonać, ja też je zleciłam, na szczęscie żadnych problemów z trzustką nie było.
Psa bez względu na to co zjada należy regularnie odrobaczać i to nie tylko z przewodu pokarmowego, ale i moczowego, żeby chronić nerki.
Jeśli ktoś częściej nie odrobacza, to już koniecznie trzeba to zrobić przed szczepieniem.
A tak w ogóle, to uważam, że zawsze warto zasiegac opinii weterynarza jak cokolwiek nas zaniepokoi, bo każdy pies jest inny, a przecież jego zdrowie zawsze jest najwazniejsze.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 23
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Dante wcina piasek

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 15 lis 2014, 21:20

Podjadę do weterynarza i powiem co i jak zobaczę co powie.na razie Dante jest co trzy miesiące odrobaczony,ostatnio na początku października :-Podganiam go ale zanim poleci to troche zje tego piachu.pozdrawiam
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 31
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 13
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post