Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Owczarki niemieckie które znalazły dom.

Re: Czarny ON użytek do bardzo pilnej adopcji!!!

Nieprzeczytany postprzez dariex » 9 lis 2013, o 22:54

Stworzyłam wydarzenie na fb. Proszę udostępniać.

https://www.facebook.com/events/5533369 ... 9/?fref=ts
dariex
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez norineko » 10 lis 2013, o 09:30

Dziękuję za pomoc!!! Udostępniony!
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 62

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 10 lis 2013, o 09:43

Udostępniony
Szpak
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez norineko » 13 lis 2013, o 14:07

Nowości - odpowiedź schroniska na moje dalsze pytania o Demosa:

"Demos jest młodym- jutro kastrowanym psem. Jest typowym owczarkiem w zachowaniu, szczeka w kojcu ale na spacerze taka zwykła torba:) jest zdrowy- zaszczepiony przeciw wirusom, jutro zabieg i potem jak dojdzie do siebie szczepienie przeciw wściekliźnie. Nie ma tatuażu ani czipa, Jest do ludzi neutralny. Potrzeba mu dużo ruchu i pracy. Szybko się uczy"

:pomocy: xxxkaluniaxxx błagam!!! Argument o pełnojajeczności jutro odpadnie!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Re: Czarny, krótkowłosy w typie ON, trafił do schroniska w W

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 13 lis 2013, o 14:15

xxxkaluniaxxx napisał(a):chłopak jakby do mnie trafił to by z kuchni nie wychodził :D strong dog2 jak nic by był :D

Próbuje ale mama nie przekonana :nea: Bo czarny i ma klejnoty :D Jej ideał ONa to Falko pies Beatki (Vega) :D próbowałam wyprosić podjechanie do Azorka ale gdzie tam :(

Ja myślę, że Twoja mama się czegoś boi. Np. tego, że nie znacie przeszłości tego psa. Kolor futra i klejnoty, to tylko gadanie głupot byle żebyś odpuściła moim zdaniem. :ooops:
Dlatego ja proponuję, abyś sama wzięła los w swoje ręce jeśli zależy Ci na tym psie i.... podjedź go poznać osobiście. Nie raz i nie dwa. :) Nie wiem jak masz daleko... może ktoś z forum pomógłby Ci się do niego dostać. :) Jak Twoja Mama zauważy, że Ci zależy i Ci się podoba i w ogóle że to bardzo fajny pies - to może pojedzie kiedyś z Tobą. Także jak rozsądnie to rozegrasz, to może akurat okaże się, że to wspaniały pies i idealny dla Was i będzie happy end. :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Pochwały: 43

Nieprzeczytany postprzez norineko » 13 lis 2013, o 14:22

xxxkaluniaxxx - jeśli potrzebujesz zawsze możesz do mnie uderzać. Ja co prawda z Poznania, ale schron znam i pracowników też.
Szkoda go na łańcuch!!!!

norineko
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 13 lis 2013, o 14:28

Może tak naprawdę mama boi się wziąć dorosłego, dużego, groźnie wyglądającego psa? Z własnego doświadczenia wiem, że to przegrana walka, trzeba szukać kogoś kogo pies nie przeraża.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 42

Re: Czarny, krótkowłosy w typie ON, trafił do schroniska w W

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 13 lis 2013, o 14:38

Aga i N napisał(a):
Ja myślę, że Twoja mama się czegoś boi. Np. tego, że nie znacie przeszłości tego psa. Kolor futra i klejnoty, to tylko gadanie głupot byle żebyś odpuściła moim zdaniem. :ooops:
Dlatego ja proponuję, abyś sama wzięła los w swoje ręce jeśli zależy Ci na tym psie i.... podjedź go poznać osobiście. Nie raz i nie dwa. :) Nie wiem jak masz daleko... może ktoś z forum pomógłby Ci się do niego dostać. :) Jak Twoja Mama zauważy, że Ci zależy i Ci się podoba i w ogóle że to bardzo fajny pies - to może pojedzie kiedyś z Tobą. Także jak rozsądnie to rozegrasz, to może akurat okaże się, że to wspaniały pies i idealny dla Was i będzie happy end. :)

Jajka bo K :D kolor czemu nie pasi niewiem :-( No właśnie nieznana przeszłość tego się chyba najbardziej boją rodzice :negatyw: Niewiem czy czasem nie boją się też że sobie z dorosłych psem nie poradzę :-( wiadomo szczeniaka można ułożyć się jak chce z dorosłym psem jest różnie :-) Vega świadkiem że K chodź miniatura nie daje se w kasze dmuchać, nie jest prostym pieskiem :D

mam tylko 17km ;) tyle że samochodu ot tak niestety niemam do dyspozycji :negatyw: Mama albo zauważy albo podetnie mi skrzydła, nie pierwszy niestety ;-)
Dlatego niemam planu jak to porządnie rozegrać :mur: jeden zły ruch i będzie odmowa a zdania rodziców niestety nic nie zmieni :ooops:
xxxkaluniaxxx
Moderator
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 13 lis 2013, o 14:58

Weroniko - rodzice nigdy w życiu nie powinni podcinać swoim dzieciom skrzydeł. Wiem jak to jest, wiem co wtedy musisz czuć. I uwierz, że to wcale nie jest dobre. ZAWSZE musisz sprawdzić, czy obawy Twoich rodziców są podstawne. Lepiej żałować że się coś zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło.
Także ja dla TWOJEGO dobra (juz nei tyle co dla dobra psa) poradziłabym Ci jechać psa poznać. Ale tak na spokojnie i rozważnie. Tzn. zobaczyć jaki jest naprawdę, a nie po to żeby go "zaklepać". Pobyć z nim, poznać, wypunktować sobie w głowie z czym mogłabyś sobie nie poradzić, przyjechać do domu, przemyśleć, ustalić jakie masz możliwości dot. uczestniczenia na szkolenie, pojechać jeszcze raz do psa...
NIE PODDAWAJ SIĘ i życzę Ci, aby Twoi rodzice nigdy się na Tobie i Twoich decyzjach nie zawiedli. Wiem, że jesteś młoda... w tym wieku, czasami już rodzice nie zauważają, że potrafisz racjonalnie myśleć. A więc zrób ten krok i jedź poznać psiaka - ale tylko wtedy, kiedy naprawdę chcesz go poznać.

POWODZENIA!!!
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Pochwały: 43

Nieprzeczytany postprzez norineko » 13 lis 2013, o 17:17

Podpisuję się pod tym, co pisze Aga!
Jeśli chcesz - podpytam, kto z Twoich okolic zdaje się jest wolontariuszem w Azorku, zresztą można umówić się z kimś. Albo najlepiej zadzwoń pod nr 604586838, powołaj się na mnie - koleżanka koordynuje wolontariuszy, na pewno ktoś Cię podwiezie do schronu!
W Azorku jak najbardziej można psy wyprowadzać, możesz spędzić z Demosem tyle czasu, ile tylko chcesz. Możesz z nim być sam na sam, pójdziecie sobie na spacer, poznacie się. Zobaczysz, jak reaguje na małe psy, na małe suczki. Idź z nim sama, albo z jakąś dziewczyną na spacer i zobacz jak się dogadujecie. Potrzebne Wam będzie spokój i skupienie.

A że pies dorosły z niezbyt znaną przeszłością? Wiesz, z naszych schroniskowych obserwacji wynika raczej, że problemy sprawiają raczej psy od szczeniaka będące w domu, które zaczęły dorastać i przerosły czyjeś doświadczenie/chęci/umiejętności. Nie zawsze szczeniaka sobie "można wychować", szczeniak dorasta i zaczyna się robić nieposłuszny itp. itd. i wtedy niekiedy pojawiają się kłopoty. Demos jest młody, ale okres dojrzewania ma już prawie za sobą, prawdopodobnie zwyczajnie komuś się znudził, bo już nie jest słodkim szczeniakiem. Takich psów jest najwięcej. Potem idą psy stare, które już są za stare i też się nudzą.
Psa dorosłego uczy się zwykle o wiele łatwiej i sprawniej niż szczeniaka. Jasne, trzeba mieć na względzie, że jakieś wady może mieć. Demos np. może (ale NIE MUSI!) na początku trochę sikać w domu - kwestia pierwszych dwóch-trzech dni. Raz - suczka jest w domu, dwa - nowy teren, trzy - będzie świeżo po kastracji. Ale gdy mu zapewnisz dużo częstych spacerków w ciągu powiedzmy tygodnia problem minie sam. Ze szczeniakiem nie zawsze jest tak łatwo i tak szybko. Zwykle takie zachowanie u adoptowanych samców mija samo po kilku dniach.
Moje psy akurat ani razu nie załatwiły się w domu od pierwszej chwili u mnie. Żaden, a mam ich teraz dwa, wcześniejsze też były ze schronu i to adoptowane jako dorosłe.

Moja ONka np. była adoptowana z Azorka 1,5 roku temu. Była wtedy w podobnym wieku co Demos, za to była w opłakanym stanie fizycznym i psychicznym, znaleziono ją z łańcuchem na szyi. To było dopiero ryzyko - maleńki pies w domu, mieszkanie niezbyt przestronne, duże miasto. A pies prawdopodobnie wiejski zdjęty z budy. Jak to się skończylo?
Zobacz sama - trochę na naszym wątku tutaj: jego-wysokosc-cezary-czyli-jamnikowaty-t3939-20.html , a trochę na sąsiednim forum - nie mogę zalinkować, ale na pewno znajdziesz bez trudu ;-) Możesz wątki pokazać rodzicom, jeśli uznasz, że to pomoże ;-)

P.S. Schron nie prowadzi czegoś takiego jak rezerwacja psów. Ma to swoje złe strony - jeśli w sobotę przyjdzie do schronu ktoś ze wsi i powie, że go zabiera to go dostanie. Tak że naprawdę warto, abyś chociaż porozmawiała wcześniej z kierowniczką, zapytała o niego, podjechała.
Naprawdę trzymam bardzo mocno kciuki!!!!

norineko
Owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje