Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Owczarki niemieckie które znalazły dom.

Re: Czarny ON użytek wrócił do schroniska po świętach :-(((

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 17 mar 2014, o 17:54

Demos nauczy się rozumieć po czesku. Poliglota!
SaJo, brawo!
AnnaJagna
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 17 mar 2014, o 19:38

Brawurka napisał(a):Jeżeli chodzi pieniądze na Demosa, które zostały ze zbiórki na utrzymanie forum, są wciąż na naszym (a w zasadzie na moim) koncie. Ponieważ bazarek na Demosa dostarczył Darii środków na dotychczasowe utrzymanie go, te pieniądze czekały na moment, kiedy będą potrzebne. Na razie i tak musimy się powstrzymać z decyzją co dalej z tymi środkami do momentu kiedy sytuacja Demosa będzie ostatecznie wyjaśniona.
Z całej siły trzymam kciuki, aby okazało się, że znalazł swoje miejsce na ziemi. :ok:

Z doświadczenia po obydwóch stronach granicy wiem, że sytuacja psów w czeskich służbach wygląda "nieco" inaczej niż u nas.

Oby się chłopakowi udało :yahoo:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 42

Nieprzeczytany postprzez Joan » 19 mar 2014, o 16:41

saJo napisał(a):Wróciliśmy. Bez Demoska :) Pies bardzo się spodobał, zarówno nowemu, potencjonalnemu przewodnikowi, jak i jego przełożonemu, który osobiście psa testował.
Demosek spisał się perfekcyjnie, przyjazny do wszystkich, dał się zbadać Pani doktor, bawił się piłeczką ze mną i innymi ludźmi, nie miał żadnych problemów ze strzałem (przyznam się, że z tego wszystkiego zapomniałam sprawdzić, jak z reakcją na strzał, a problem w tym miejscy od razu by go dyskwalifikował), ciemnymi pomieszczeniami, śliskimi podłogami, ażurowymi, metalowymi schodami.
Na teście z obrony wypadł lepiej, niż się można było spodziewać, nie dał się w żaden sposób przegnać, gryzł i rękaw i "pełen strój" (celowo piszę w cudzysłowiu, bo to nie był strój tylko cienki rękaw ochronny włożony pod normalne ubranie). Jednocześnie po zakończeniu testu był do wszystkich przyjazny, chodził zadowolony po komisariacie i machał do wszystkich ogonkiem. Oczywiście, wcześniej potrenowaliśmy z Demosem (2 albo 3 razy), żebyśmy mieli pewność, że szukanie dla niego miejsca w służbach nie jest stratą czasu i skazywaniem psa na tułaczkę (gdyby się nie nadawał). Jednocześnie każdy, kto chociaż trochę zna się na pracy w obronie z psem wie, że to, co pokazał Demos nie jest wytrenowane, że on po prostu ma odpowiednie predyspozycje do takiej pracy. Testujący go pozorant sam przyznał, że jest pewien, że nieco z nim trenowaliśmy (sami mu to mówiliśmy, to znajomy Ladi), ale widzi, że mu te 2 treningi w zupełności wystarczą, bo Demos TO ma.
Ale co najważniejsze, przewodnik zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Widać, że nie traktuje psa jako element wyposażenia, ale że chce mieć prawdziwego partnera, który będzie pomagał w pracy, mieszkał z nim w domu, bawił się z jego dziećmi. Bardzo mu zależy, aby mieć normalnego psa, jest nawet skłonny wziąć szczeniaka i za własne pieniądze go odchować, niż ryzykować jakiegoś debila, który będzie chciał wszystkich gryźć. Ale Demosek bardzo mu się podobał, a wie, że szczeniak zawsze jest większym ryzykiem, w sensie że nie wiadomo co z niego wyrośnie, niż dorosły pies.
Teraz Demos dostanie kilka dni na aklimatyzację w nowym miejscu, a potem zostanie gruntownie przebadany. Maksymalnie za dwa tygodnie dostaniemy ostateczną decyzję w jego sprawie, ale ja wieżę, że wszystko będzie ok, jeśli tylko nie wyskoczy nam jakiś problem ze zdrowiem. A i tu jestem dobrej myśli, biorąc pod uwagę jego skoczność, zwinność i akrobacje w kojcu, które wyczyniał gdy widział jak inne psy trenują.

Cudowna wiadomość!. Wiedziałam, czułam przez skórę, że to fajny pies. :yahoo: Dlatego nie mogłam odżałować, że został wykastrowany. Super, że może pracować i mieć fajnego przewodnika. Strasznie się cieszę - zupełnie jakby był mój.
"saJo" - to cudowne, że poznałaś się na nim. :dzięki:
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez saJo » 20 mar 2014, o 12:02

Joan napisał(a):"saJo" - to cudowne, że poznałaś się na nim. :dzięki:

Tak całkiem po prawdzie, to nie ja, to Lad'a. Ja tylko zabrałam Demoska na trening, żeby się chłopak pobawił, a Ladi zaświeciły się oczy, gdy poczuł pierwszy chwyt Czarnego :lool:
saJo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 20 mar 2014, o 12:46

Macie jakieś wieści z nowego domku, jak tam się układa?
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 20 mar 2014, o 15:38

Wychodzę z założenia, że brak wieści, to dobre wieści!!! :ok:
Znaczy, że wszystko tam w porządku i nic złego się nie wydarzyło. :-)
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez saJo » 20 mar 2014, o 15:45

Brawurka napisał(a):Wychodzę z założenia, że brak wieści, to dobre wieści!!! :ok:

Myślę, że to dobry kierunek myślenia, dlatego chociaż kusi potwornie, nie dzwonię, czekam aż się sami odezwą.
saJo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 20 mar 2014, o 19:21

Też czekam, stąd moje zapytanie.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez dariex » 20 mar 2014, o 20:20

Nic jeszcze nie wiem,będę się widziec z Agą w sob i dam znać :)
dariex
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 21 mar 2014, o 16:01

Trzymam kciuki, żeby się udało :ok:
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Pochwały: 2

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje