Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Owczarki niemieckie które znalazły dom.

Re: Czarny ON użytek do bardzo pilnej adopcji!!!

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 13 lis 2013, o 18:58

Klejnotów można się pozbyć. Szkoda, że Mama nieprzejednana miałby raj z Tobą i Kalunią.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 13 lis 2013, o 19:47

Ja jeszcze dokończę moją myśl, bo po poście Magdy jeszcze muszę coś dodać.

Musisz Weronika wiedzieć - czy teraz i dzisiaj MASZ WARUNKI NA DRUGIEGO PSA. Zapytaj o to rodziców. W końcu jeszcze z nimi mieszkasz.

Bo u mnie było z kotem naprawdę "brutalnie". We wakacje 2 lata temu słyszałam: "tak tak, weźmiemy kota, ale nie teraz bo pies by go zjadł"... Było ciągle mówione że kot będzie. No to załatwiłam w styczniu koteczka, trochę spontanicznie - ale potrzebował pilnie choćby DT. Awantura była taka, że odechciało mi się żyć. :nea:
To jest właśnie podcinanie skrzydeł przez "rodziców"... niestety Weroniko - z perspektywy czasu, widzę jak większość życia zniszczyło mi to podcinanie przez nich skrzydeł. Jeszcze kiedyś był taki wątek - bo ja bardzo kocham rower - że babka się wcinała, że "gdzie ja tak daleko jeżdżę o jezu 200 km".
Tak. Pewnie. Najlepiej siedzieć w domu i być "przynieś, podnieś, pozamiataj" w zamian za wyprane, posprzątane przez kogoś innego i ugotowane :przerażenie: . W życiu trzeba mieć swoje pasje i trzeba o nie walczyć. Trzeba być sobą. Nawet jeśli potrzeba do tego osób trzecich, niekoniecznie znanych "real". Przeszłam w swoim życiu nie jedno i dzisiaj wiem, że trzeba WALCZYĆ O SWOJE MARZENIA!!!!!!!!!!!!!!!
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Pochwały: 43

Nieprzeczytany postprzez norineko » 18 lis 2013, o 14:18

Demos nadal czeka na dom :-(
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 62

Nieprzeczytany postprzez Joan » 18 lis 2013, o 14:50

Oczy ma "malinowe", głowę prawie. Piękny jest i z pewnością do różnych zadań zdatny.
Kiedyś czytałam artykuł, że ludzie stronią od czarnej maści. Podobno mimo wielu walorów, takie psy najtrudniej wyadoptować. Szkoda, że nie mogę go wziąć
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez norineko » 18 lis 2013, o 15:01

Joan napisał(a):Oczy ma "malinowe", głowę prawie. Piękny jest i z pewnością do różnych zadań zdatny.
Kiedyś czytałam artykuł, że ludzie stronią od czarnej maści. Podobno mimo wielu walorów, takie psy najtrudniej wyadoptować. Szkoda, że nie mogę go wziąć

Chyba coś w tym jest... czarny wilk i te sprawy.
Biedak, musi znaleźć dobry dom! Na razie jest sam w kojcu wybudowanym na zapleczu większego wybiegu. Nie był w weekend na spacerze.
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 62

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 23 lis 2013, o 12:32

Też czytałam o tym i sama nie wiem... Moją sunią wszyscy się zachwycają, że taka ładna, ale jak koczowała przy drodze chętnych na nią nie było :(

On ma rewelacyjne, wilkowate spojrzenie i obawiam się, że to może budzić lęk, ale to przecież idealny pies, który samym wyglądem odstraszy.
Czy psiak był ogłaszany u sz_czekamy na dom i psygarnij na FB?
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 42

Nieprzeczytany postprzez Joan » 23 lis 2013, o 12:38

"Wadera", a może Ty?...
To nie byłoby łatwe... ale może...?

Ja gdybym miała tylko dwa psy, to z pewnością wzięłabym go. Ale u mnie w domu są trzy samce i trzy suki, i kot. Okresowo mam tylko 5 psów, ale i tak jest niezły "kocioł".
Śmieszna sprawa, ale ja też raczej wolałam "kolorowe psy". Od kiedy mam Wolanda zakochałam się w czarnych. Czarna sierść jest bardzo praktyczna, nawet krótka - wcale się nie rzuca w oczy na ubraniu (wiem to, bo Draż był czarny krótkowłosy), przy tym, czarny pies pasuje nawet do wizytowego stroju. :lool:
Ostatnio edytowano 23 lis 2013, o 12:53 przez Joan, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 23 lis 2013, o 12:51

Joan, ja już nie mam warunków na drugiego tak dużego psa. :( Mieszkam w bloku w dwupokojowym mieszkaniu, poza tym muszę dziewczynę wychować, już nie mówiąc o tym, że ciągle latamy do weta :( Nie dam rady, choćbym chciała. Mogę tylko go ogłaszać... :(

Ja zawsze miałam i kochałam czarnuchy - tym bardziej nie mogę o nim zapomnieć :-((
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Joan » 23 lis 2013, o 12:59

Wcale się nie dziwię, bo mi on też jakoś zapadł w umyśle... Oczywiście, rozumiem, tylko jakoś mi się zdaje, że pasowałby do Was...

P.S. A już praktyczniejszej sierści niż czarna długa, nie ma, po prostu nie ma. Mam cztery czarne i nigdy nie jestem okłaczona, ani nikt z moich gości. :)
Ostatnio edytowano 23 lis 2013, o 13:03 przez Joan, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 23 lis 2013, o 13:01

Pasowałby na pewno, myślę, że by się z Kafką dogadali. Tylko czy by w zabawie nie roznieśli mieszkania? :roftl:

Joan napisał(a):(...)
P.S. A już praktyczniejszej sierści niż czarna długa, nie ma, po prostu nie ma. Mam cztery czarne i nigdy nie jestem okłaczona, ani nikt z moich gości. :)

A to prawda - moje świnki morskie bardziej mi okłaczają ubrania niż Kafka :lool:
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje