Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Dezodoranty, tabletki do maskowania zapachu cieczki

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 18 mar 2011, o 20:54

Macie może jakieś sprawdzone preparaty maskujące zapachy w trakcie cieczki? Spodziewam się pierwszej cieczki u Schilki, poszukałam w necie, jest sporo preparatów w tabletkach i sprayach, ale czy faktycznie w miarę skuteczne?
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Pochwały: 2

Re: Dezodoranty, tabletki do maskowania zapachu cieczki

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 18 mar 2011, o 21:17

nie mam zbyt dużego doświadczenia w tej kwestii, chodzi mi o nazwy, natomiast mogę Ci tylko powiedzieć, że taki preparat skutecznie zdezorientował Szamana na dogtrekkingu :-)
szłyśmy praktycznie cała trasę razem z koleżanką i dopiero pod sam koniec zaczęłam się zastanawiać co nagle Szamanowi zaczęło odbijać w stronę Inez...dopiero wtedy się okazało że ta ma cieczkę :o
czyli wyszło na to, ze skuteczność takiego preparatu to około 4 godziny, gdzie pies kompletnie jest oszukany i nie ma zielonego pojęcia że ma taka okazje pod nosem :-P
niestety nie wiem jakiej firmy ona używała (bo wtedy ta informacja nie była mi kompletnie do niczego potrzebna...) ale gdybyś chciała, to będąc teraz w Pawełkach na DT zapytam-a nóż sie przyda na przyszłość ;-)
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szyszka
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 18 mar 2011, o 21:41

My dostaliśmy takie coś-płyn o zapachu octu winnego jabłowego od weta. Rozrabia się to z wodą. Stosowaliśmy w zimie, gdy było za zimno na kąpiel śmierdzącego suczaka. Płyn ten zabija bakterie na futrze i neutralizuje przez to zapachy. Jutro postaram się o nazwę to podrzucę.
Karoll
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 19 mar 2011, o 16:03

nie wiem czy 100% skuteczne bo mam psa, ale na ulotce pisze że może się sprawdzić u suk ;) Dezo Tabs:
http://mikita.com.pl/content.php?cat_id=8&doc_id=8
w Joserze nie ma wyciągu z Yuccy schidigera który miał w Pro Nature i sądziłam że skoro podobno owczarki mają takie delikatne przewody pokarmowe to mu do-suplementuję tą juccę ;)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 19 mar 2011, o 19:08

No i moje obawy się potwierdziły, Schila ma cieczkę , udało mi się kupić dziś Dezo Tabs i Vivisol do psikania, zobaczymy, jakie będą efekty mojej "profilaktyki" :D
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 19 mar 2011, o 19:11

no to trzymamy kciuki :ok
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 20 mar 2011, o 00:02

Mam już informację na temat tego preparatu, o którym pisałam wcześniej. Producent EM, środek Refresh. Jest tak skuteczny, że neutralizuje smród kociego moczu :ok
Karoll
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje