Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Długość spacerów z Onkiem :)

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 19 lip 2012, 20:01

Mam nadzieję, że takiego tematu jeszcze nie było. ;)

Ile czasu dziennie spacerujecie ze swoimi psami?

Gdy zastanawiałam się nad ONkami i malamutami, w różnych książkach, na forach i na stronach hodowli/adopcji powtarzała się ta sama informacja - z psami tego typu należy spacerować co najmniej godzinę dziennie. Pomyślałam sobie wtedy "o, super, to niedużo". Gdy moje psiaki były szczeniakami, rzeczywiście ta godzina wystarczała... ale gdy podrosły, okazało się, że godzina jest ok... pod warunkiem, że jest to godzina rano, godzina po południu i godzina wieczorem. :P

Obecnie zoptymalizowaliśmy codzienne spacery w taki sposób: rano 30 - 40 minut, po południu 1,5 - 2 godziny, wieczorem 30 - 40 minut. Z tym, że ja mam 2 psy, które podczas spacerów biegają luzem, ganiają się, szaleją ze sobą, więc są to mega aktywne spacery. ;)

Jak jest u Was? :)
Nakasha
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Wiek: 30
Lokalizacja: Kuriany - Białystok
Pochwały: 7
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Re: Długość spacerów z Onkiem :)

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 19 lip 2012, 20:03

2 razy dziennie po ok.2 godz + jeśli brak czasu jeden ze śladzikiem i pies pada trupem :Dno i mam ogródek więc jeszcze zawsze biegam z nim i gonimy się.
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 21
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 11
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Długość spacerów z Onkiem :)

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 19 lip 2012, 20:08

Rano około 40 minut, wieczorem 60-90 minut + w ciągu dnia chodzenie "w tę i z powrotem" (od domu mojego chłopaka, gdzie mieszka Sparrow, do mojego domu, do domu moich dziadków - na parówki xD, do sklepu itp. - wszędzie tam gdzie się go da zabrać) - łącznie jakieś dodatkowe 2 godziny :lool:
Obrazek
Aśś
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Wiek: 23
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Dołączył(a): 11 kwi 2012, 10:02

Re: Długość spacerów z Onkiem :)

Nieprzeczytany postprzez Małgo » 23 lip 2012, 14:43

U nas godzina rano, godzina wieczorem - Jamal biega luzem, więc po spacerze pada :)
Małgo
Losowy avatar

Re: Długość spacerów z Onkiem :)

Nieprzeczytany postprzez Farina » 26 lip 2012, 17:00

Zwykle jeden długi spacer - około 2-3 godzin, ale jeżeli nie spotkamy innych piesków to i tak ją energia rozsadza po powrocie do domu
Farina
Losowy avatar

Re: Długość spacerów z Onkiem :)

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 03 sie 2012, 21:16

Up! ;)
Nakasha
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Wiek: 30
Lokalizacja: Kuriany - Białystok
Pochwały: 7
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Re: Długość spacerów z Onkiem :)

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 03 sie 2012, 21:29

około godziny rano (chyba, że jest weekend, święto albo z innego powodu mam więcej czasu to i czasem 2 godziny spacerujemy). po południu około 40 minut i wieczorem 1,5-2 godziny.
jakby mu zaoferowała jedynie godzinę dziennie spaceru to chyba by mnie pogryzł :roftl:
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 26
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 6
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: Długość spacerów z Onkiem :)

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 04 sie 2012, 08:49

Zawsze, jak słyszę takie teksty: Ile ma trwać spacer z psem ( onkiem) i ze ktos tam spaceruje 2 godż a inny jest lepszy bo 3 godziny to nie mogę się oprzeć wrażeniu, ze osoby te kompletnie nie rozumieją potrzeb psa.
Spacer to namiastka polowania, na które udaje się pies pod przywództwem szefa swojej sfory czyli pana. Przez cały czas trzeba mu ustalac zasady tego "polowania", dawać zajęcia,chociażby chodzenie przy nodze , szukanie zguby czy rzuconej w trawę zabawki, po znalezieniu czyli "upolowaniu" nagrodzić wspólną zabawą ,która imituje " zabicie" złowionej zwierzyny itp. Wtedy buduje się więż pomiędzy psem i przewodnikiem, wtedy pan jest super atrakcyjny i na każde jego zawołanie pies pędzi bo znowu będziemy robić coś fajnego.
Spacer, chociażby i pięciogodzinny, kiedy pies na smyczy ( często fleksi) prowadzi pana od zapachu do zapachu a pan słucha muzyki na słuchawkach albo rozmawia przez komórkę, nie mają większego sensu niż 15-to minutowe wyjście na siku.

Pochwały przyznane za posta: 2
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Avatar użytkownika
Nadworny dietetyk
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Wiek: 64
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 22
Dołączył(a): 14 lut 2011, 12:56

Re: Długość spacerów z Onkiem :)

Nieprzeczytany postprzez puma » 04 sie 2012, 09:34

donald1209 Zgadzam się w 100 procentach.

I dodam, że moja suka takich typowych spacerów ma bardzo mało, bo jeśli już spacerujemy to z domu do boiska na którym ćwiczymy i z powrotem/ z samochodu na plac szkoleniowy i z powrotem/ z samochodu na ślad i z powrotem/ plus oczywiście wszystkie krótkie wyjścia na samą fizjologię. Wychodzi na to, że jestem z tych niedobrych co się psem nie zajmują, bo dziennie suma naszych spacerniaków chyba nie przekroczyłaby nawet godziny :lool:
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Avatar użytkownika
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Wiek: 22
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 2
Dołączył(a): 24 kwi 2011, 19:41

Re: Długość spacerów z Onkiem :)

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 04 sie 2012, 09:46

puma napisał(a):donald1209 Zgadzam się w 100 procentach.

I dodam, że moja suka takich typowych spacerów ma bardzo mało...

U nas to samo. Zwykły, długi spacer występuje tylko w weekendy, gdy jeździmy za miasto ale i nawet wtedy piłeczka czy patyki idą w ruch oraz znienacka wydajemy różne komendy. W tygodniu spacery są krótsze ale bardziej intensywne i zróżnicowane (przerywane na wielokrotne sesje posłuszeństwa, szukanie zgub, aportowanie, wspólne dzikie harce, itd).

Odpowiadając na pytanie autorki tematu, w tygodniu pies jest poza mieszkaniem ~2,5h, w weekend więcej. W domu też poświęcana jest mu uwaga.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 37
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post