Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Dobór kagańca fizjo. dla ON

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 30 cze 2011, o 21:16

Zakładam ten temat ponieważ mam problem z doborem odpowiedniego kagańca fizjologicznego dla Kaya.. i chciałabym Was prosić o rady, pomoc w tym kontekście :) z góry dziękuję :)

Nasz problem:
Dość długo przymierzałam się do zakupu fizjologa (w końcu zapadła decyzja) i jak zaczęłam teraz dokładnie analizować wymiary to okazało się, że mamy problem, ponieważ Kay ma dość długą kufę.. i nie mogę dobrać mu odpowiedniego kagańca dla ONów.. Dzwoniłam nawet do ipo sklepu i gościu się śmiał, że mam nie wymiarowego psa, no mam co zrobić.. :scratch

Chciałam kupić firmy Chopo, dokładnie taki o wymiarach: dł. 13cm, szer. 11,5 oraz wys. 15,5cm
Obrazek
Myślałam, że będzie wszystko oki, ale niestety nie jest, ponieważ jak się okazało to Hikari ma dokładnie ten rozmiar (wcześniej myślałam, że mniejszy) i jest on dla Kaya niedobry pod względem długości.. Jak do noszenia na co dzień, jak kaganiec byłby zapięty luźniej to byłoby w porządku, ale jakby zapiąć go mocniej, aby puścić psa z innymi i tak aby go nie zdjął to jest za mały, bo nos Kaya jest oddalony zaledwie o 3mm od kagańca, a przestrzeń ta powinna wynosić ok. 1-2cm..

I nie wiem teraz jak rozwiązać ten problem, zastanawiałam się nad fizjo dla innych ras, ale będzie za szeroki i za wysoki, Kayowi starczyłoby nawet ok 14 cm wysokości, on mocno paszczy nie rozdziawia..więc się zastanawiam, czy kupować go czy nie, chodził by po prostu w zapiętym luźniej, ale to byłby też dyskomfort dla niego, bo by mu za bardzo latał.. :ireful
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Pochwały: 3

Re: Dobór kagańca fizjo. dla ON

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 1 lip 2011, o 05:37

Spróbuj znaleźć możliwie najlepiej pasujący kaganiec spośród tych dedykowanych innym rasom - innej rady nie ma. Viggo zdaje się chodzi obecnie w kagańcu dla dalmatyńczyka, suki.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 1 lip 2011, o 09:56

Dzięki Tomek, starałam się ale sa albo za szerokie albo za wysokie i by latały mu na pysiu..
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 1 lip 2011, o 11:28

A może zadzwoń do IPO sklepu i pogadaj ze sprzedawcą, kiedyś ktoś mi mówił, że oni są bardzo pomocni przy dobieraniu rozmiaru. Juz sobie przypomniałam, moja znajoma kupowała dla swojego psiura, a on jest w typie ON :lool: i też miała problem, zadzwoniła, porozmawiała i zamówila, kaganiec był dobrze dobrany (widziałam).
Karoll
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Razgotra » 1 lip 2011, o 11:59

zanim natrafiłam na kaganiec,który pasował Spajderowi to miałam chyba z 3 czy 4 niepasujące zupełnie do niczego obecny kupiłam w IPO sklepie ja brałam taki jak dla suki i jest ok
Obrazek
Obrazek
Razgotra
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Spajder
Imię: Ela
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 1 lip 2011, o 17:30

dzwoniłam do ipo sklepu i miły pan owszem pogadał ze mną, ale też "śmiał" się że mam niewymiarowego psa.. próbowaliśmy coś dobrać, ale jak nie zmierzę to będzie ciężko, a Hikarciu ma właśnie ten kaganek, który byłby idealny gdyby był dłuższy chociaż o 1cm.. ech..

dzięki za odzew i rady :)
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 1 lip 2011, o 18:26

w Gdańsku masz producenta kagańców http://www.kaganiec.pl/kmetal.htm

po przymierzaj, ew. pomęcz, poproś, może zrobi na zamówienie jeśli będzie miał możliwość? :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 1 lip 2011, o 20:59

dzięki Aga :) , wiem o nich, bo kupowałam już od nich pałączek, ale nie wiem czy będą chcieli zrobić taki szerszy, znaczy aby szerzej mordę otworzył, ale spróbować zawsze można :D
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Wyjątek » 12 lip 2011, o 11:14

A ja włąśnie wczoraj zakupiłam taki kaganiec :) Model dla suki ONa i chyba pasuje ;)
Chyba, bo ja laik jeszcze jestem w tym temacie. Może ktoś z Was mi powie jak sprawdzić czy jest ok? Bo mam możliwość zamiany w/w :)
Wyjątek
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 14 lip 2011, o 15:05

ja sprawdzałam tak: wzięłam kaganiec Hikarcia i po założeniu go Kayowi sprawdzałam..
a) jaka jest odległość od nosa do końca kagańca (przy mocno zapiętym, tak aby sam sobie nie zdjął) i u nas jest za mała przestrzeń - powinna wynosić tak 1-2cm, u nas 3mm
b) czy jak majta głową, czy jak chodzi to nie jest za szeroki, czy mu lata na boki i ile miejsc jest wolnego
c) jeżeli chodzi o wysokość czy go nigdzie nie uwiera (pod pysiem) i ile miejsca zostaje jak mocno pysia otworzy

Tylko długość nam nie pasowała, poza tym wszystko ok.
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Owczarkarz

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje