Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Re: Dobry wątek, nie tylko o psach

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 22 gru 2013, o 22:12

Obrazek
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 23 gru 2013, o 07:10

Najprawdziwsze "Włóczęgi Północy" - czy można gdzieś znaleźć więcej zdjęć?

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 23 gru 2013, o 08:21

Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 23 gru 2013, o 09:12

Niesamowite, nieprawdopodobne wydawałoby się.
A my ludzie, mamy czasem problemy z porozumieniem się w pełnym zaufaniu z własnym domowym psem.
Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Kaisa » 23 gru 2013, o 10:13

Zastanawia mnie jak sie zrodzila taka przyjazn miedzygatunkowa.? Jak wygladalo pierwsze spotkanie? Artykul zaklada, ze sa to zwierzeta dzikie (a nie wypuszczone z jakiegos prywatnego zoo z ktorego mogly sie znac) ale czy mozemy byc tego pewni?. Byc moze wilczyca stracila miot,a maly osierocony niedzwiadek wywolal w niej instynkt macierzynski? Czy tez spotkaly sie juz jako dorosle? I dlaczego wilczyca nie ma swojego stada? Historia tym bardziej niesamowita, ze niedzwiedzie wioda samotniczy tryb zycia a temu wyraznie odpowiada towarzystwo wilczycy skoro codziennie wraca na spotkanie....
Kaisa
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Belg Ari, Anka ON
Imię: Kasia
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 23 gru 2013, o 11:43

O tym samym pomyślałam - "Włóczęgi północy" :lool:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 23 gru 2013, o 17:33

A przecież był niedźwiedź, który przeszedł bojowy szlak z polskimi żołnierzami. I cieszył się towarzystwem ludzi.
Widzialam zabawy siwego ze starości kosa ze świnką morską - ten kos, któremu ktoś odstrzelił jedno skrzydło, nie był akceptowany w wolierze przez kosicę, też taką, której nie można było dać wolności. No i na starość, gdy kosica odfrunęła na zawsze, kos cieszył się z kontaktu ze świnką.
Czytałam o współpracy w polowaniu szakala i hieny - to też niesamowite. I o tragicznej w skutkach przyjaźni szympansicy z pawianicą (opisała to Goodall). Dziecko pawianicy zostało porwane i zjedzone przez stado tejże szympansicy.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez andykan » 23 gru 2013, o 17:40

Tak dla luzu porozumienie przy stole w ramach dwóch gatunków: http://www.youtube.com/watch?v=EVwlMVYq ... CA7099E252
andykan
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Key vel Bono
Imię: Andrzej
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 23 gru 2013, o 21:59

Hahaha :-) Dobrze, że psie nosy całe, bo te noże tak niebezpiecznie blisko pysków latały.
A wilczyca i niedźwiedź zapierają dech w piersiach. Przepiękne.
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 30 gru 2013, o 14:04

Chyba Droscher pisał w którejś ze swych książek, że ze wszystkich niedźwiedziowatych, tylko niedźwiedź polarny (a to też przez warunki w których żyje) jest najbardziej aspołecznym ze wszystkich niedźwiedzi. Inne gatunki niedźwiedzi potrafią prowadzić życie towarzyskie. Życie towarzyskie to nie to samo, co życie stadne. O tym należy pamiętać. Niedźwiedzie potrafią tworzyć i podtrzymywać relacje - nie są aż takimi samotnikami jak niedźwiedzie polarne.

Zresztą nie jest to odosobniony przypadek.

Z "własnego podwórka" mogę przytoczyć kilka przykładów. Osierocone, wykarmione jagnię na farmie mojej koleżanki, gdy podrosło, zostało otoczone opieką kaukaza oraz 2 psów północy. Jest to na tyle niesamowite, że baranek dla psów północy powinien być prędzej obiadem niż kompanem do wspólnych spacerów.

Wiele krzywdzących opinii mają też koty. Uważa się je za zdecydowanych samotników. Jednak moja stara kotka zaprzyjaźniła się bardzo z moim nieżyjącym już królikiem miniaturowym. Wpadła też w panikę, gdy królik spadł z niewielkiego balkoniku, w miejsce z którego nie mógł sam wyjść. Kotka narobiła wielkiego rabanu, alarmując i pokazując gdzie jest królik. Spała z nim w klatce. Mój królik był wolnobiegający zawsze.

"Moje" dzikie koty podwórkowe, chodzi mi o kocury opiekowały się kociętami - przynosiły im jedzenie, spały z nimi w jednej budce, nie przepędzając ich nigdy. Wydaje mi się, że najbardziej opiekuńczy był kocur - ojciec, ale jego ojcostwa nie jestem 100% pewna ;) Co przeczy opinii że kocury zabijają młode, i nie tworzą jakichkolwiek relacji społecznych.

Żaden samiec kanarka, nie zaprzyjaźnił się z moją kanarzycą tak bardzo, jak też już nie żyjąca mewka japońska. Ta mogła się nawet do niej przytulać. Z każdym innym kanarkiem Pierzyna toczy wojny, sypiają na osobnych żerdkach. Z Ufo spały przytulone.

Takie relacje są normalne - gdy pozwoli się im zaistnieć.
CanisFamiliaris
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje